МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 126 067
  • 769
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 706
О. ти успяваш да поддържаш чист дом? Направо ме шашна. У нас само в деня за чистене е чисто и то след чистенето Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 3 114
Ние постигнахме съгласие за помощница, но ни е неудобно да пуснем човек у дома, преди да приведем къщата в някакво що-годе прилично състояние. 

Хаха, и при нас го има този момент, ама ми беше неудобно да го напиша. Joy
Истината е, че и да повикаш някой да ти чисти, пак си е ангажимент. Най-добре е, ако можеш да си го позволиш редовно и идва човек, на когото вече имаш доверие, обяснил си му кое как и общо взето само го оставяш да си свърши работата. 

Между другото мъжът ми много мрънкаше, когато купих ваучер за почистване. Хич не му се дават пари за нещо, което теоретично можем да направим и сами. Laughing  Иначе помага много вкъщи, но аз явно не успявам да се организирам, за да поставя задачите.  newsm78

Нощни очи, ще разгледам този сайт, стана ми интересно. bouquet

# 302
  • София
  • Мнения: 5 286
Както съм казвала и преди, у дома чистим като е гадно времето  Mr. Green Чат-пат успяваме да поддържане средно прилично положението, но винаги предпочитам да излезем навън пред това да чистим.
Допълнителните занимания извън редовния учебен ден предстоят догодина и от сега го мисля и премислям... Например има само 2 деца, които познавам, и които НЕ ходят на английски от 1 клас или по-рано...

# 303
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Не успявам с почистването- болна тема ми е. Дома ни се превърна в тотална кочина. Навсякъде има пръснати играчки, дрехи, книжки...какво ли не. Времето ми стига обикновено да пусна една, две перални, толкова сушилни, да сготвя и край! Дребната е плъзнала почти навсякъде, иска внимание, иска да седя около нея почти постоянно. Нямам време да подреждам дрехите от сушилнята, висят по кошовете... За стабилно почистване трудно се организирам. Мъжа ми работи много, освен през деня, често и вечер има доста работа. Не мога да го занимавам с битовизми. Замисляме се за постоянна помощница, но не съм сигурна до колко ще се справи у нас. Понякога идва една жена да помага, но след нея се е случвало да издирвам дълго дадена вещ в кухнята. Сами сме- няма баби, стринки, лелинки. Навсякъде ходим с децата- пазаруване и тн. Близнаците са на 5 г. и не могат сами да си оправят стаята...Младежа прибира и вади колички из цялата детска стая. Прибирането се изразява в меткане по разни шкафчета и кошове.
През почивните дни предпочитаме да изведем децата някъде, защото тук откачат цял ден. Дребната има режим и когато големите са у дома трудно може да спи...
Относно заниманията- каката ходи на тенис на корт- 3 пъти в седмицата след градина. И двамата ходят на логопед и психолог- 3 пъти в седмицата...Мъжа ми ги развозва...В градината ходят на приложно и танци.
Като цяло времето не стига за нищо и почват да ме хващат лудите от липсата му.
Не ми се мисли като тръгнат на училище какво ще е ...

# 304
  • София
  • Мнения: 6 142
Ние имаме помощница, която идва веднъж в седмицата за основно чистене и гладене. Няма такова удобство, хич не се колебайте.
На дребните допълнителните занимания са в детската- всеки ходи на 3. Двамата на латино танци и карате, тя на гимнастика, той на приложни. Имам късмет с английския на малкия батко- Аво бел правят курсовете в училището, та поне там не го водим. Ходи и на танци, мъжът ми го води, аз го прибирам след работа.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И ние не успяваме да поддържаме къщата чиста и подредена. Confused Не виждам как може да стане, при положение, че и двамата работим, излизаме сутринта и се прибираме вечерта. Не искаме да си превръщаме уикендите във време за чистене... Tired Също обмисляме да си вземем домашна помощница, като вече почти успях да убедя мъжа ми (и той смята, че ще трябва да чистим, преди да чисти тя Laughing).

След един пост на Лулуто в блога й и няколко въпроса във ФБ към нея, най-вероятно ще вземем жена от Доместина. Ето го поста:
http://luluto.blogspot.bg/2015/10/domestina.html

За извънкласните занимания - ограничили сме ги на по едно извън училище/градина - Симона тренира спортни танци, а Филип - карате. В училище тя пее в хора, а той в градината ходи на английски. Peace

# 306
  • София
  • Мнения: 12 233
Например има само 2 деца, които познавам, и които НЕ ходят на английски от 1 клас или по-рано...
Вече познаваш още 2, моите не ходят, но определено са от малцинството в класът им. Трети клас са вече, но пък те учат засилено немски и засега смятам да го отложа още. За съжаление едната близначка има трудности с английският, който си е към училище и може би още лятото ще гледам да го вмъкна и него някъде.
Състезанията по мат, който Деси спомена, също отнемат време, но поне моите тази година ходят на броени и нямат почти никакво желание...
Амбицирахте ме да говоря отново с Илия за дом.помощница. Имам позната, която ползва отдавна и ми беше препоръчала нейната жена, но така и не се обадих.
Можете ли да споделите, какво точно правят дом.помощници вкъщи. Като почна да мисля, все уж няма какво, а като почна аз да го върша изскачат ужасно много нещица.

# 307
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Например има само 2 деца, които познавам, и които НЕ ходят на английски от 1 клас или по-рано...
Вече познаваш още 2, моите не ходят, но определено са от малцинството в класът им. Трети клас са вече, но пък те учат засилено немски и засега смятам да го отложа още. За съжаление едната близначка има трудности с английският, който си е към училище и може би още лятото ще гледам да го вмъкна и него някъде.
Състезанията по мат, който Деси спомена, също отнемат време, но поне моите тази година ходят на броени и нямат почти никакво желание...
Амбицирахте ме да говоря отново с Илия за дом.помощница. Имам позната, която ползва отдавна и ми беше препоръчала нейната жена, но така и не се обадих.
Можете ли да споделите, какво точно правят дом.помощници вкъщи. Като почна да мисля, все уж няма какво, а като почна аз да го върша изскачат ужасно много нещица.
Класната на синът ми ( той е първи клас) изрично ни помоли да не го записваме на чужд език. И я послушахме. Мъжът ми започна да го учи когато се оженихме, четеше книги. В момента работата му е основно на английски и го говори, пише и чете перфектно. Според мен език е безсмислено да се учи ако няма да се използва, но осъзнавам, че не са много хората на моето мнение Rolling Eyes

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Aila, моя приятелка има помощница ( а е само с едно дете, но тя е от глезените жени Wink) . Идва у нях всеки понеделник, като един път в месеца прави основно почистване ( печка, прозорци и други не толкова спешни неща), а останалите 3 седмици сгъва дрехи, бърше прах, измива под, глади всичко). Взима и 100 лв на месец, но те живеят в двустаен Peace

# 309
  • София
  • Мнения: 16 199
За почистването: у нас идва 1-2 пъти седмично и: прахосмукачи всички стаи, мие всички стаи, мие баните (мивки, плотове, около тоалетната, душ-кабините), глади и прибира прането по гардеробите (прането пускам аз, нямам на никой вече доверие за сортиране на цветове и правилен избор на прах и програми). Прозоците мие на няколко месеца.

# 310
  • Мнения: 9 706
И ние разчитаме на помощница, но си мисля, че уча лошо децата.

# 311
  • Мнения: 8 080
И ние разчитаме на помощница, но си мисля, че уча лошо децата.
И аз започнах с помощница... че както си мислех, че ще ги науча лошо, така се оказа, че изнервих всички вкъщи, нямах време да разговарям с никого, защото в малкото време с децата, аз само крещях и се разпореждах като истеричен генерал... изпокарахме се вкъщи, като дойде събота вместо приятна разходка аз само юрках крещейки и гледайки часовника... Децата са ангажирани да си сменят чершафите (е, често с моя помощ), да си поддържат подредена момчешката стая и учебните бюра, колкото е възможно за тийнове... аз съм доволна... (миналата седмица ми сервираха съботната закуска, без повод, просто мама се успа, а големия беше гладен и молейки се си поиска конкретната закуска... която с ценни указания приготви сам)
Сега готвя рядко, пускам перални (ежедневно по няколко  #Crazy), простирам и гладя, чисти чистачката, не всеки път достатъчно... но като имам предвид всичките дреболии из къщата, пак е добре. ММ също искаше първо да си подреждаме, после да чисти жената. Да бееее, аз като мина и вкарам всяка дреболийка в ред за два часа, по-добре директно да си избърша праха и да пусна прахосмукачката  newsm78. Идва като сме на работа и училище, доста често звъня за допълнителни указания (няма време всяка седмица за основно миене на баня и тоалетна, един път на едното повече внимание, друг път на другото...) кое ми е приоритет, къде нещо съм видяла и така...
Та сега вместо да истерясвам чистейки/готвейки... играя, уча, гледам телевизия ... просто си общувам с децата и с мъжа ми.

# 312
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Мерси много че споделихте!

Нямам дом. помошница, с чистенето долу-горе се справяме

Но тези извънкласни занимания ми (на мен)идват в повече. Гледам повече сте споделили, че са в училище.
Айла само твоите момичета ходят на много, че даже и неделя.

Аз неделята съм забранила да се пипа и да се записват.
Моите където ние ги водим са на тенис на корт (понедел. вечер); дух. оркестър (четвъртак) и плуване (в събота). Отделно средния на футбол в събота сутрин.
Другите занимания са им в училище, с изключение пианото където идва учителка в къщи.

# 313
  • София
  • Мнения: 12 233
GI и аз много исках неделята да е свободна, но към безплатният курс в Зимният дворец към дадената школа, часове има само събота и неделя. Съботата съвпада с курса  в СМГ, затова от няма накъде остана неделята. Така или иначе зимата няма много занимания, а и това е нещо което е с движение и им харесва затова и склоних да ги водя тогава.
Лошото е че с тези курсове не остава възможност за ходене някъде уикенда, плюс и чистенето тогава, става по-скоро работа отколкото почивка.
Почти ме навихте за помощницата. Ако някой има предполжения ще се радвам да пусне информация на лично съобщение с координати. А аз довечера се заемам да обработя таткото.

# 314
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Аз също се нареждам за координати на помощница на ЛС. Няма какво да го мислим , защото положението у дома придобива катастрофални размери.

Общи условия

Активация на акаунт