МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 126 068
  • 769
  •   1
Отговори
# 330
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Аз искам да ви питам дали някоя от вас е имала период на изтощение и как си помогнахте?

Да, имала съм когато бяха малки децата. Трудно беше, чисто физически едно че тичане само, но и не спане. Помогнах си и се подобриха нещата като пораснаха  Rolling Eyes

Правилото на новороденото: "спи ли бебето, спя и аз", за моментите, в които се окажеш само с него.

Зелено, това няма как да стане с три малки деца; все едно ще е будно.

Реално, бебето (третото) най-малко грижи ми създаваше. По-скоро гледането средното бебе да не носи, храни/бърка в очите на най-малкото ми беше проблем и това ,че и в тоалетата ходех поне с 2 деца.

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Благодаря!
Като става въпрос за вит. Б комплекс се сещам, че имам бирена мая.  Доста време я пих (пролетта и лятото да стимулирам кърмата ) и лятото си бях пушка.Имам още два блистера от вит. за кърмачки и се връщам пак на нея.
Поизтощих се, но ще се справя.

# 332
  • София
  • Мнения: 3 114
Познато ми е това с физическото изтощение - бременността и кърменето изчерпват запасите на организма, понижава се нивото на имунна защита, настъпва недостиг на някои важни вещества. Бих посъветвала: повече прием на вода (това лесно се забравя), редовно хранене (да не се пропуска основно ядене); мултивитамини за кърмачки или поотделно други витамини и минерали, за които вече са писали преди мен. Сън винаги, когато е възможно; повече разходки, повече помощ, ако има от кого; минимум домакинска работа. Добре действа и всяка индивидуална грижа, ако можеш да отделиш малко време - масаж, ароматна вана, излизане сама, дори да е за половин час до магазина  Peace

# 333
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз искам да ви питам дали някоя от вас е имала период на изтощение и как си помогнахте?

Да, в момента съм в такъв период. Много дини взех под една мишница, та едвам издържам. Добре, че е ММ да ми помага и влиза в положението.

От последните месеци на третата ми бременност не съм спала повече от 5-6 часа на денонощие - докато бях бременна просто не ми се спеше, като се роди дребосъчка, се лепна за мен и допреди месец сучеше по цяла нощ (по-скоро ме ползваше за биберон, защото такъв отказа още от раждането). Взех решение да я отбия, първо, защото в края на седмицата заминавам в чужбина за няколко дни и трябваше да намаля количеството на кърмата, за да нямам проблеми, и, второ, защото вече не издържам на спането в неудобни пози. Надявам се, като се върна, да е забравила, че служа и за ядене, а не само за гушкане. Grinning

Освен ежедневното ходене на работа, където съм на нова, доста непривична за мен длъжност, следвам и магистратура редовно. Та се разкъсвам от обикаляне между местоработата си и университета. В момента хем на работа имам много проекти на главата и командировки, хем е период на предаване на курсови работи и контролни, както и изпити (между другото, утре имам изпит, стискайте палци! Praynig), а започват и разни партита през ден...

Децата, колкото успявам, ги виждам вечер за час, докато вечеряме, после се затварям да уча или да работя... Чакам с нетърпение Коледа, че да си почина малко на гости при мама. Tired

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
chockolina, и твоята не е лесна  Hug Успех на изпита!

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 20:05 от *dreamer*

# 335
  • София
  • Мнения: 5 286
Правилото на новороденото: "спи ли бебето, спя и аз", за моментите, в които се окажеш само с него.

Зелено, това няма как да стане с три малки деца; все едно ще е будно.

Затова и съм написала: "за моментите, в които се окажеш само с него."  Blush

# 336
  • Мнения: 39
А за случаите когато са тризнаци , кога оставаш сама с едното. Едното ядеше на 2.5 часа, другото на 3часа , а третото - на 3.5 часа. Поне се разминаваха за да мога да ги кърмя в началото. Два случея имаше когато баща им държеше второ да суче.........

# 337
  • София
  • Мнения: 5 286
Чудесно е, че си имала подкрепа! Поздравления за таткото  bouquet

# 338
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Аз съм с две деца, надзъртам за пореден път тук при вас и ми е много хубаво. Струва ми се, че добре си живеете.

И за да не е спам, предполагам подозирате защо надзъртам. Е така де, с една дума, много ми се иска да се присъединя към вашата нескромна /а всъщност огромна - предвид написаното на първата страница/ групичка.  Laughing

# 339
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Нощна добре ще си дошла  Grinning

Готовили сте за Коледа с подаръците за децата?

Ние сме почти готови. Моите деца писаха писма до добрия дядо, с едни доста голями и нескромни искания  Crazy. Примери са тенис ракета (за £100), iPAD (300-400), тенис-чанта за състезания (към 40-50) и по-скромни футболни картички (по £1), играчка-фигура(2-3).
Подготвили сме по 2 подаръка на дете, незнам дали няма да са разочаровани, но поне са от списъците им Heart Eyes. Ако изпълним наистина всяки подарък от списъците ще се разорим съвсем!

По колко подаръци получават децата Ви от дядо Коледа? От количесто или качество са доволни?

# 340
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте всички! При нас е екшън от раждането на малката. Бях бременна когато си продадохме жилището ( дадоха ни много добри пари) и ние си взехме четиристаен, но...още се строи ( на акт 15 е вече). И временно отидохме в жилището на баба ми ( една стая с малка кухня отделно) и спим петимата на 20 квадрата. Баба ми, обаче, отзи ден заяви, че не може повече при майка ми и баща ми и аз се втурнах да търся под наем...Тъкмо намерих ( най-важно беше да е до училището на сина ми) и сега свекър и свекърва ми предлагат да отидем у тях ( за 4-5 месеца става въпрос) и съм в голямо чудене кое е по-разумно - парите не са проблем.
Отделно големия беше непослушен в училище и ходих да говоря с психоложката. Малкият леко не чува и ходихме до ИСУЛ да го видят...май е трета сливица, но пък той хич не боледува и нямало смисъл да я махат и сега сме на противоалергични ( може да отбъбне). Далия си е на редовните консултации и ваксини, а аз бях с гнойна ангина и пневмония изкарах. Мъжът ми си намери нова работа и от този понеделник е там Crazy Как ще обзавеждаме и новия апартамент не знам...
Но, както обичаме да казваме, а то е и много вярно е, че сме живи и здрави - това е най-важното. Обичаме се, и двамата сме адекватни в критични ситуации и още след първото дете си дадохме сметка, че няма смисъл да се вживяваш в дреболиите.
Подаръци сме купили, друг е въпроса, че няма време да ги опаковаме и едва ги крием.. в тази кутийка на баба ми и място за елха няма...Абе, подредихме се hahaha

# 341
  • София
  • Мнения: 12 233
По въпроса за подаръците предните години бяха повечко на брой, по-дребни неща за Коледа, като и Дядо Мраз носи едно нещо общо за трите обикновено.
Тази година ще е по едно, просто защото каките си поръчаха телефони, а малката детско пияно, което го префасонирах в най-основен модел синтезатор, поне да става за нещо. Не излязоха евтини подаръци, но освен за РД или Коледа не им се купуват като цяло неща извън дрехи и евентуално нещо свързано със спорт. От роднини също не получават подаръци.

janin4eto_87 най-добре е вие да прецените кое ще ви е по-комфортно. Аз лично макар да се разбирам със свекърите само за няколко дни заедно на едно място всичките и почвам да издивявам. Така че със сигурност в подобна ситуация бих предпочела квартира, ако мога да си го позволя, защото и строежа и след това ремонта може и да се проточат и да се окаже, че не са само 4-5 месеца. Ако обаче смяташ ,че съвместното съжителство за толкова време няма да ти навреди и си по-спокоен тип човек, както и че дори може да имаш помощ по този начин за децата може и това да е по-удачният вариант за вас.

# 342
  • Мнения: 170
Аз бях пред същата дилема.Отидох да живеем при роднина.Ремонтът на жилището ни се удължи тройно, а аз изпаднах в депресия.Така че, съм твърдо-да отидете на квартира.Поне ще сте си сами, така както сте свикнали и с никой няма да се съобразявате.
За подаръците-най-голямата всяка година се оказва с най-скъпия подарък.А най-малката с нещо символично, защото още не разбира да си иска.Съвестно ми е, но...и тази година така ще се получи.Опитвам се да им внушавам, да отдават по-малко значение на подаръците, но май не успявам Thinking 

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Завършването на апартамента ще  е след максимум 5 месеца. Ще видим, тези дни ще го решаваме  ooooh!

# 344
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
janin4eto_87, нашият ап. трябваше да е готов април 2009 ... Има акт 16 от септември 2015 ... Купихме го с едно дете и не ставащо второ бебе вече 6 години ... Сега сме с три деца Simple Smile и ап., които няма да ни върши работа ... Все още се чудим и маем какво да правим ... А плащаме и квартира, и ипотека  ooooh!

За подаръците ... гледам да е нещо малко и евтино, защото си поръчват играчки, на които обръщат внимание точно 2 дни и после не играят с тях - това за дребните Simple Smile Каката е луднала на тема грамофонни плочи Simple Smile Баща й е фен и й купи преди 4-5 месеца и на нея грамофон ..., та тя ще е с най-скъпия подарък - новите плочи на Мадона и Лана дел Рей Simple Smile Правят си с приятелките подаръци, та от тях си е поръчала общ подарък - новата плоча на Адел Simple Smile ... Години наред си поръчваше книги (не, че не се купуват постоянно, но поне от 2 години се пречупи и й взехме Киндъл, та понамаляха книжните книги Simple Smile), а сега е на плочи  Joy

Общи условия

Активация на акаунт