МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 127 045
  • 769
  •   1
Отговори
# 480
  • sofia
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен!!!
Отскоро и аз с радост се наричам многодетна Simple SmileКаката ни е на 16 г., баткото на 14 г. ,а малката звездичка на три седмици.
Надявам се да има място и за мен при вас  bouquet

# 481
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Честито и добре дошла! bouquet

# 482
  • София
  • Мнения: 3 127
mimikosan, небесносиня, добре дошли! Hug

mimikosan, при теб добре са се балансирали нещата - след две момчета две принцески наведнъж. Heart Eyes Разкажи повече за вас, как се справяте, момчетата обръщат ли внимание на сестричките? Wink

# 483
  • sofia
  • Мнения: 125
janin4eto_87, sweetkids_mama  bouquet
Момичета, някоя от вас повивала ли е по метода на д-р Карп? Скоро прочетох за него и ми стана интересно. Вие какво мислите?

# 484
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Добре дошли на  mimikosan, небесносиня!

Не съм повивала по този начин. Чела съм за него, но моите деца са едно пролетно и две летни и все е било топло за такова омотаване.

# 485
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
От ортопед знам, че каквото и да е повиване е по-лошо от неповиването. Аз не разбирам това гледане на деца по нечий метод, при условие, че всяко е различно и времената се менят. Това, което преди са смятали са супер, днес е отречено и т.н Аз гледам децата спрямо тях и вътрешното си усещане Peace

# 486
  • София
  • Мнения: 12 303
Методите на д-р Карп, които не са само нестегнатото повиване, което се явява реално в прибиране на ръчичките към тялото не съм ги ползвала лично. Но имам доста майки с които съм работила, които са ги ползвали под една или друга форма и бяха доста доволни. Тук включвам разбира се не само повиването, но и люшкането, шъткането, сукането. Всъщност сукането и белият шум или шъткането с леко полюляване съм ги ползвала и аз. Наистина няколко от тях или комбинация от повечето успокояват голяма част от бебетата и могат да са от полза определено. Но наистина има и изследвания, че ако се прекалява, както е с всяко нещо, може да доведат до забавено развитие при бебетата.

# 487
  • sofia
  • Мнения: 125
Разбира се, че се събразявам изцяло с децата и техните особености. Стана ми интересно повиването, защото моята бебка много се стряска насън и размахва ръчички. Мисля, че това повиване би помогнало за по- спокоен сън. А и това не е метод за отглеждане и възпитание, а начин за успокояване на бебе  Peace

# 488
  • София
  • Мнения: 16 219
Стряскането на мъничко бебе е един признаците на рахит (другият е изпотяване по слепоочията при сукане), питай за Вигантол ДжиПито си.

# 489
  • sofia
  • Мнения: 125
Стряскането на мъничко бебе е един признаците на рахит (другият е изпотяване по слепоочията при сукане), питай за Вигантол ДжиПито си.
От седмица вече приема Вигантол. Не съм забелязала изпотяване ,докато суче, но ще го имам предвид  bouquet

# 490
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Стряскането на мъничко бебе е един признаците на рахит (другият е изпотяване по слепоочията при сукане), питай за Вигантол ДжиПито си.

Не е задължително, няма смисъл от шашкане. Rolling Eyes Нито пък пиенето на Вигантол, ако детето се извежда ежедневно на разходка. Стярскането се дължи най-често на все още неразвитата нервна система на бебетата.

небесносиня, добре дошла в темата! Аз съм повивала по метода на д-р Карп с готовите пелени от типа на Swaddle Me - при дребосъчката имаше голям ефект, защото спеше доста неспокойно без това попиване, а така се успокояваше и не се стряскаше от ръцете си нощем. Peace

От ортопед знам, че каквото и да е повиване е по-лошо от неповиването.

Това повиване няма нищо общо с пристягането, което са прилагали на нас като бебета. При него се повиват реално само ръчичките на бебето, крачетата (където може да се получи дисплазия при обичайното повиване) са свободни.

# 491
  • sofia
  • Мнения: 125
chockolina bouquet
 Точно тези пелени разглеждах Peace .Мисля да опитам, дано и при нас има ефект  Wink

# 492
  • Мнения: 5 262
Добре дошли на новите попълнения в групичката! Много се радвам, че ставаме все повече и повече  Hug

И аз бебка съм я увивала в такава пелена, която Чоколина е показала, няма нищо общо с това, което е било при майките и бабите ни. Много успокоително и действаше на малката и си спеше без проблем.

# 493
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
Присъединявам се официално към многодетните мами.
На 05.02.2016г. се роди нашата трета рожба Ема. Всички сме много шастливи, батковците най-вече.

Някой от вас ползва ли или да знае откъде мога да закупя ограничител за колана в колата за големия ми син. Коланът му идва много високо с повдигаща седалка. Засега не сме измислили друг начин за събиране на децата в колата.

# 494
  • София
  • Мнения: 12 303
Честито бебче  bouquet
За ограничител за колана не мога да помогна. При мен и трите макар каките да карат десета година са си със столчета и с колана на колата, които си минава през определени места и така им е ок. Столчетата са доста малки и компактни особено на ширина, макар пак трудно да се събират трите разбира се...

Общи условия

Активация на акаунт