4еиз

  • 1 590
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз да се от4ета: имам няколко покрив4ици,плетени на една кука от прабаба ми,които са прибрани в гардероба. Не ги слагам,заЩото не се връзват с обзавеждането, но си ги пазя,заЩото са скъп спомен от нея. Hug
Когато се оженихме баба ми и дядо ми успяха да домъкнат 4 броя родопски одеала,които досега съм ползвала само три_4етири пъти,ама и те за спомен...
Майка ми ми натовари един сервиз за хранене при едно от последните ни ходения до Бг с колата ама оЩе не съм го ползвала и си седи в каШона. Embarassed Като си купя нова кухня с пове4е Шкафове Ще го пусна в употреба.Сигурно в България имам и оЩе безброй други двъ4ки,за 4ието съЩествуване дори и не подозирам ,но тях мисля да ги оставя там, където са си. Wink
Ме4тая си само един ден да мога да си взема тук книгите... Blush
Свеки ми каза съЩо така,4е и моето мъжле има неЩо като 4еиз  Joy  hahaha  Joy , разни бродирани покривки за легло и спални комплекти , правени от нея и баба му,но засега сме ги оставили на съхранение у тях. Може би един ден Ще ги взема,заЩото са много красиви.. newsm78

# 16
  • Мнения: 1 909
Баба ми има в къ6тата й един огромен скрин, висок е окол 1м, пслен е с т.нар. "карета", които тя е бродирала, половината са моят 4еиz, половината на майка ми  Grinning
Отделно от това има един гардероб, в който сигурно има 10 родопски одеала (все пак сме родом от Родопите  Sunglasses), 4ар6афи, покривки zа маса и легло, плетени на 1 кука, копринени тафти от едно време, копринено бельо... ум да ти zайде...

Наскоро си говорихме с мсжа ми, моята баба все ми покаzва6е какви джиджани обувки от Саламанднър е имала (паzи ги и до днес, в перфектна форма са), паzи си и теzи, коитио ба6та ми й бил донесъл от някъде - от zмийска кожа...,
та по тоzи повод се zамислихме как се променят времената, аz на Сара какво бих могла да й оставя, което да й е скъпо?
Викам си освен диzайнерските (маркови по на6енски) о4ила, които нося, друго нямам zасега, което би си останало с годините непроменено   Joy

# 17
  • Мнения: 636
Тя, майка ми още не си е прибрала 4еиза, 4е аз ... Mr. Green

Едната баба ве4но тъ4еше някакви китеници, другата плетеше разни нещица на една кука... Моите уважения, но живеем в други времена и не бихме могли да оценим труда им. А майка ми колко натяквания отнесе, 4е видиш ли ценните китеници и покривки само в гардеробите стоят  ooooh!

Като се пренесох насам баба ми успяла да пъхне една покривка в багажа. Само я подмятам от шкаф на шкаф, но 4инно я усведомявам, 4е покривката е най-ползваната вещ в къщи. Нека се радва жената.  Hug

От друга страна прабаба ми имаше един скрин с ценности - автенти4ни пендари и други старинни бижута, предмети, празни4ни костюми. Тях бих си донесла за атракция в българския кът в къщи.

По въпроса какво ще оставим на децата си - смятам да им оставя това, което оставиха моите родители на мен: Добро възпитание и добро образование. Другото сами ще си го напазаруват по техен вкус Mr. Green

# 18
Пренасяме си по няколко нещица от България всеки път като пътуваме. Ако не ги слагам, подарявам ги на приятели.
Имам страшна колекция от карета на ленена панама, гоблени, ленени покривки с дантели плетени на една кука ( не от мен, аз не мога да плета). Искам във всеки дом, който имаме да имам нещо българско. Доста гобленчета изнесох, сега снаха ми е поръчала рамки, за да ги постави в хола си и да им се радва (уговорката е, че когато си отидем със съпруга ми, ще ги преместят в нашия апартамент).
Харесва ми да виждам, че на другите им харесват българските сувенири и изделия. Доставя ми удоволствие да им показвам как се бродира, плете макраме и т.н.

# 19
Момичета, не ви ли се е искало да си отворите магазин за български изделия- сувенири, грънци, покривки, карета и т.н.
Да си направите един малък кът, в който да се се събирате с приятели и съмишленици (хора, които харесват България или се интересуват от тази страна) или просто с други жени, който искат да се научат да рисуват коприна, да бродират или нещо друго?

# 20
  • Мнения: 1 072
Аз по4ти ниЩо нямам донесено, лятото бабата на мьж ми ми даде една везана кьрпа...4еиза си стои в апартамента на майка ми, доста от неЩата подарих на сестра ми. Тя клато сьвестна булка и новодомка си ползва много работи от 4еиза.
От моята баба имам една землена паница( за правене на кьополу), скьтана е и се пази някои ден да я отмькна. СьЩо и една копринена рокля, пак нейна. А, и 22 сребьрни монетки.
Свеки е подготвила национална Видинска носия ма МиШо (по_нагодина Ще му става ве4е Laughing), бродирана, много красива. В тяхната рода една златна пари4ка си вьрви за всяко новородено МОМ4Е, дадена е на мьжьт ми, сега на МиШо Mr. GreenВси4ко е вьв Видин, надявам се не за ве4ни времена Wink.

# 21
  • Мнения: 1 854
И аз да се от4ета: имам няколко покрив4ици,плетени на една кука от прабаба ми,които са Ме4тая си само един ден да мога да си взема тук книгите... Blush

И аз затова мечтая, Макдирокче.  Grinning
Искам един ден бьдещото ми дете(деца) да могат да четат и да сьпреживяват с книгите, с които и аз сьм отраснала.
Тук ми прави впечатление, че сьщо имат чеиз булките. Наши познати холандци и немци дадоха на омьжените си дьщери и синове сервизи и разни предмети предавани от поколенията. Дори ме изуми, че майките си пазят легьлца от времето когато децата им са били бебета, или на сватбата се предава традицията за предаването на сьщата панддека за букета на булката от поколение на поколение, както и безброй други предмети, сервизи и антики. Много впечатлително!

# 22
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Два бели дългокосмести китеника са натрупани пред леглото на малкия, да не пада на земята. Понякога заспива на тях както си играе, няма по-меко и топло нещо от тях, обичам да ги гледам, уютни са. Две родопски одеала, гювечета, едно червено месалче Laughing и сач, това са ми българските неща, друго не сме донасяли.

Общи условия

Активация на акаунт