Моята сватба през 2016 г.

  • 81 234
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
По повод за нощувките, веднъж ми се е налагало да бъда на сватба извън Варна и тогава ни поеха нощувката. Бях поканена в София, където по стечение на обстоятелствата, не можах да отида, но и там изрично бяха подчертали, че нощувката е осигурена. Това го казвам само като информация, не твърдя че така е правилно или не.

# 61
  • Мнения: 171
Димитров е най-добрия. Друг вариант е димитър зангаров но като цена не знам. Евгени Йончев взима пък около 1000 мисля

# 62
  • Мнения: 59
И аз се записвам в темата  Simple Smile. Датата ще е май или юни (не сме решили окончателно). Свадбата ще е в София около 100тина човека. Още не съм се захванала сериозно с нещата, но скоро започвам.
Имате ли идея за някоя хубава църква във София, но все пак да не е като на конвейр венчавката

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте,
И аз се включвам в темата. Нашата сватба ще е може би юни 2016. Проблема е, че ние живеем в София, аз съм от Бургас, а той от Панагюрище. Не искаме сватбата да е в София. Не съм започнала още с организационната дейност, но понеже съм из форумите с въпроси в сферата, понеже ще кумувам след две седмици, и реших да Ви пиша. Кумовете също са от София, а на мен ми се иска да пропуснем пътуването  с гости из България, защото и пътят няма да е малко.
Някакви идеи как се спазват традиции в такова положение  newsm78 ? Били ли сте на такава сватба, споделете опит Simple Smile  Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 23 086
Здравейте,
И аз се включвам в темата. Нашата сватба ще е може би юни 2016. Проблема е, че ние живеем в София, аз съм от Бургас, а той от Панагюрище. Не искаме сватбата да е в София. Не съм започнала още с организационната дейност, но понеже съм из форумите с въпроси в сферата, понеже ще кумувам след две седмици, и реших да Ви пиша. Кумовете също са от София, а на мен ми се иска да пропуснем пътуването  с гости из България, защото и пътят няма да е малко.
Някакви идеи как се спазват традиции в такова положение  newsm78 ? Били ли сте на такава сватба, споделете опит Simple Smile  Rolling Eyes

Аз съм от 1 град,ММ от 2,кумата от 3,кумът от 4,а живеем в 5 Grinning Направихме сватбата в Пловдив,от където съм аз и където ММ е завършил,главно,защото повечето гости бяха от там,но решихме,че няма да се минава през кумове и т.н,че и 3 дни нямаше да ни стигнат.Ние си тръгнахме от хотела и се чакахме с кумовете на фотосесията направо .Та моят съвет е да направите сватбата в града,от който ще има най-много гости,но вие си знаете и решавате разбира се  Peace

# 65
  • Мнения: 5
seangelova,

И аз така мисля в общи линии, защото нощувките на гостите не са малък финансов фактор. Разкажи как е минала твоята сватба.

# 66
  • София
  • Мнения: 23 086
Ами нещо по-конкретно ли те интересува?Ако искаш ме питай някакви неща и с удоволствие ще ти отговоря.При нас около 13 човека бяха настанени в хотел,който ние поехме. : )

# 67
  • Мнения: 5
Ами нещо по-конкретно ли те интересува?Ако искаш ме питай някакви неща и с удоволствие ще ти отговоря.При нас около 13 човека бяха настанени в хотел,който ние поехме. : )

Ами къде ви чакаха гостите, вие щом сте тръгнали заедно от хотела, значи той не те е взимал от вас. В смисъл не те е откупвал, не сте взимали кумове. Просто ми се иска да чуя различни гледни точки за самата организацията и подредбата на деня. Понеже и двамата сме с големи семейства, които са си традиционалисти. В общи линии изобщо не мога да си представя как би могъл да протече деня, така че да няма висене по кафета, обикаляне и т.н. Апък ми се ще и да е забавно, все пак това е целта.
Не знам дали го обясних достатъчно добре, за да ме разбереш  Laughing Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 23 086
Ами нещо по-конкретно ли те интересува?Ако искаш ме питай някакви неща и с удоволствие ще ти отговоря.При нас около 13 човека бяха настанени в хотел,който ние поехме. : )

Ами къде ви чакаха гостите, вие щом сте тръгнали заедно от хотела, значи той не те е взимал от вас. В смисъл не те е откупвал, не сте взимали кумове. Просто ми се иска да чуя различни гледни точки за самата организацията и подредбата на деня. Понеже и двамата сме с големи семейства, които са си традиционалисти. В общи линии изобщо не мога да си представя как би могъл да протече деня, така че да няма висене по кафета, обикаляне и т.н. Апък ми се ще и да е забавно, все пак това е целта.
Не знам дали го обясних достатъчно добре, за да ме разбереш  Laughing Laughing



Mисля,че те разбрах да  Laughing .Правилно си разбрала,нямаше крадене,взимане,оркестри и такива неща.Изобщо сравнително нетрадиционна сватба,но щом казваш,че вашите родители са традиционалисти сигурно ще държат на нещата,които ние нямахме  Laughing. Аз бях на фризьор сутринта,след това гримьорката,фотографът и видеооператорът дойдоха при мен в хотела,малко по-късно дойде и ММ.Колата ни чакаше долу в определения час и тръгнахме към фотосесията(решихме да се снимаме преди сватбата,за да не чакат после гостите) На фотосесията бяхме с кумовете и шаферките.След това тръгнахме към гражданското,където бяха поканени всички гости.Нямахме църковен брак.Така че след залата,тръгнахме към ресторанта всички.Като цяло мисля,че доста простичко и лесно го бях измислила,като целите бяха 2 - да го направим така,както ние искаме,но и за гостите да е удобно и да няма голямо разкарване.  Laughing Това е на кратко  Whistling

# 69
  • Мнения: 5


[/quote]


Mисля,че те разбрах да  Laughing .Правилно си разбрала,нямаше крадене,взимане,оркестри и такива неща.Изобщо сравнително нетрадиционна сватба,но щом казваш,че вашите родители са традиционалисти сигурно ще държат на нещата,които ние нямахме  Laughing. Аз бях на фризьор сутринта,след това гримьорката,фотографът и видеооператорът дойдоха при мен в хотела,малко по-късно дойде и ММ.Колата ни чакаше долу в определения час и тръгнахме към фотосесията(решихме да се снимаме преди сватбата,за да не чакат после гостите) На фотосесията бяхме с кумовете и шаферките.След това тръгнахме към гражданското,където бяха поканени всички гости.Нямахме църковен брак.Така че след залата,тръгнахме към ресторанта всички.Като цяло мисля,че доста простичко и лесно го бях измислила,като целите бяха 2 - да го направим така,както ние искаме,но и за гостите да е удобно и да няма голямо разкарване.  Laughing Това е на кратко  Whistling
[/quote]

Супер звучи, даже много ми харесва. Благодаря за споделянето Simple Smile 

# 70
  • София
  • Мнения: 23 086


Mисля,че те разбрах да  Laughing .Правилно си разбрала,нямаше крадене,взимане,оркестри и такива неща.Изобщо сравнително нетрадиционна сватба,но щом казваш,че вашите родители са традиционалисти сигурно ще държат на нещата,които ние нямахме  Laughing. Аз бях на фризьор сутринта,след това гримьорката,фотографът и видеооператорът дойдоха при мен в хотела,малко по-късно дойде и ММ.Колата ни чакаше долу в определения час и тръгнахме към фотосесията(решихме да се снимаме преди сватбата,за да не чакат после гостите) На фотосесията бяхме с кумовете и шаферките.След това тръгнахме към гражданското,където бяха поканени всички гости.Нямахме църковен брак.Така че след залата,тръгнахме към ресторанта всички.Като цяло мисля,че доста простичко и лесно го бях измислила,като целите бяха 2 - да го направим така,както ние искаме,но и за гостите да е удобно и да няма голямо разкарване.  Laughing Това е на кратко  Whistling
[/quote]

Супер звучи, даже много ми харесва. Благодаря за споделянето Simple Smile 
[/quote]

Няма проблем,ако имаш някакви други въпроси- на линия съм Wink

# 71
  • Мнения: 56
Да предупредя ,от 1.08 до 15.08 църковен брак не може да се сключи.Пости са ,и май ще местим датата!

# 72
  • Мнения: 59
Да относно църковния брак (защото и аз мислех датите) това сайтче ми беше много полезно, май има изброени всички забранени дати за 2016

http://nmitev.com/blog/%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B … 1%81%D1%82%D0%B8/

# 73
  • Мнения: 171
Ние за това решихме май, искахме първоначално април

# 74
  • Мнения: 93
Ако ви е наложително сватбата да ви е между 1ви и 15ти Август, някой попове за повечко пари ще се съгласят. Има и такава практика. Не е редно, но пък всеки си знае и преценя.
  
А да попитам някой от Пловдив, знае ли гайдари двама -трима? Може и да са в екип с тъпанджия, не ми трябват за извеждане, а за ресторанта.

Общи условия

Активация на акаунт