Моята сватба през 2016 г.

  • 81 229
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 92
Аз ще съм с по-скромна рокля. Харесах си един модел за 480лв. Ще разгледам, какво има и в Добрич, там цените обикновено са по-ниски от тези във Варна.

# 706
  • Мнения: 146
Tedinka 5, Нашата дата е 4 юни. Избрахме си DJ Иво (фолка), а ресторантът ни е "Романс" на Дружба.Определено ще е по добре да са екип фотото и видеото..добре че има още време, ще мислим ☺ ... Вие спрели ли сте се на някои и до къде сте с подготовката?

О , спряхме се , даже си капарирахме преди 2 седмици - Фотеви -фото и видео. http://fotevstyle.com/ им е сайта. Допаднаха ми откъм обработка на снимки. С богат опит са и мисля, че ще се справят добре, само трябва да изберем местенца за самите снимки, ще ми е доста трудно   Thinking
Иначе като цяло с подготовката : Имаме ритуална зала, църква, ресторант, фото и видео, водещ и DJ , сватбена агенция за украса , букет и т.н. и си имам и фризьор. До края на декември само и гримьорка трябва да си запазя за датата и мисля, че засега това е най-основното. След Нова година мисля да обикалям за рокля и да помисля за подаръчетата на гостите.

# 707
  • Мнения: 49
Момичета много се радвам за вас и как напредвате, аз за сега няма с какво да се похваля, спряла съм организацията. Hug

 Поканите мисля да правя през февруари някъде, за сега оглеждам модели.

Франческа, разглеждала ли си ebay и алиекспрес? Има много красиви покани имитиращи дантела, но не съм смятала колко биха излезнали с доставка.

Дантелени покани от Алиекспрес

# 708
  • Мнения: 21
Франческа, държиш ли бурканчетата да са с такова затваряне? Аз си поръчах такива шестоъгълни с нормална капачка от един пчеларски сайт в Германия. Аз тук живея и за мен е удобно, но можеш да разгледал дали няма в българските. Ако не, ще ти пратя немския, доставят и до България май. Или в ebay. За бонбонките нямам идея, но можеш да сложиш твоите любими, примерно.
Ние също  напредваме с подготовката, май останаха само роклята и костюма, но тях ще купим януари като се приберем в България. Днес трябва да ми пристигнат и обувките. Вие купихте ли си вече, момичета? Simple Smile


Държа да са малки, за да са по-красиви. Може ли да покажеш твойте бурканчета? Или линк от където си ги поръчала? Ти с мед ли ще ги пълниш?  Мерси предварително!

# 709
  • София, България
  • Мнения: 5 608
Момичета от София, вие в крайна сметка на коя ритуална зала се спряхте?
Смятам да ходим да запазваме дата в сряда и направо ще ми гръмне главата!
Спряла съм се на 23ти юли, гледах, гледах, не виждам проблем за църковен брак също, вие какво ще кажете?
Четох че обсъждате часове за ритуалната зала, има ли някакви уловки?

# 710
  • Мнения: 59
Аз вчера запазих залата на Леге, но не съм я виждала на живо да си призная.
Мона Лиза   Да те предопредя да не се объркаш, дати се запазват на Кракра 2А (до английската) , че в нета има малко стара информация. Аз отидох точно в 14:00 и минах много бързо. Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 10:08 от Doreto_bg

# 711
  • Мнения: 319
Момичета от София, вие в крайна сметка на коя ритуална зала се спряхте?
Смятам да ходим да запазваме дата в сряда и направо ще ми гръмне главата!
Спряла съм се на 23ти юли, гледах, гледах, не виждам проблем за църковен брак също, вие какво ще кажете?
Четох че обсъждате часове за ритуалната зала, има ли някакви уловки?

Здравей, относно ритуалните зали нашата е Сердика, таксата е 61 лв. но за петъчна сватба, знам че за всички зали през делничен ден винаги е 61 лв., за съботите мисля че е към 150 някъде. Моят съвет е да си организираш и трите неща ресторант, гражданско и църква да си помислите за часове така, че да имате време спокойно навсякъде да минете и да видиш дали са ти свободни тези часове. Уловки няма поне аз не съм видяла.
Моята мъка в момента са фотографите пак ще помоля момичета споделете добри фотографи за София освен Балевски, Кефайов и Митев. Гледах разни други, но не ми хареса работата им, също и за видео приемам препоръки.

# 712
  • Мнения: 834
Момичета, записвам се и аз при вас.  Hug Започвам да ви чета от началото.

Решихме уж 2016 да се бракуваме, обаче като чета колко приготовления има, май няма да смогнем.  #Crazy

# 713
  • Мнения: 27
Момичета от София, вие в крайна сметка на коя ритуална зала се спряхте?
Смятам да ходим да запазваме дата в сряда и направо ще ми гръмне главата!
Спряла съм се на 23ти юли, гледах, гледах, не виждам проблем за църковен брак също, вие какво ще кажете?
Четох че обсъждате часове за ритуалната зала, има ли някакви уловки?
Ние сме запазили Триадица за 09.07.16г,което се пада събота и таксата ни е 61лв-само механична музика. И ние сме в застой в момента,но си имаме ресторант,църква,фото,видео и dj Blush

# 714
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте,
пиша при вас от време на време, но явно не достатъчно активно, за да ме приемете на сериозно  Laughing
Ние организирахме всичко за няма и месец, но сме смелчаци и събитието ще е през януари.
С организацията започнахме в началото на октомври и до края на октомври вече бяхме запазили ресторант, DJ, фотограф, църква, ММ си купи костюм, а аз си поръчах роклята, обадих се на гримьора, за да ме има предвид и на сладкарската къща, за да ги попитам кога трябва да уточним тортата. Като започна записването на часовете в гражданското запазихме часа за подписването, а онзи ден поръчахме халките и купихме подарък за кумата. Поканите си направихме сами за около седмица - вечер след работа и вече са раздадени. Материали си купих от книжарница "Слънчоглед" и ми излязоха към 100-тина лв, като от тях ще направя и номерата и табелките за масите, бонбончетата за хвърляне пред църквата и разни дребни украси. А - и вече ходим на уроци по танци, че да не сме като два дърводелски метъра  hahaha
Тъй като сватбата е зимна, почти навсякъде ни предлагат отстъпки, навсякъде има свободни часове, а и гостите ни са приятно изненадани, защото повечето до сега не са били на зимна сватба и за тях е ново и интересно.
Мисълта ми е, че ако имате желание, наистина може да организирате всичко за около месец и после спокойно да доуточнявате детайлите.

Успех на всички и не се напрягайте излишно - това е празник най-вече за вас и трябва да си го направите така, както искате, а не както някой ви налага. Никой няма да забележи дребните "грешки" или пропуски, важно е доброто настоение, пък ако ще да вали порой и да сте с дънки и размазан грим  Hug

ПП: пропуснах да спомена, че между другото поръчахме и ракията, а виното ще ни е подарък за сватбата от един от приятелите ни Simple Smile

# 715
  • Мнения: 27
Здравейте,
пиша при вас от време на време, но явно не достатъчно активно, за да ме приемете на сериозно  Laughing
Ние организирахме всичко за няма и месец, но сме смелчаци и събитието ще е през януари.
С организацията започнахме в началото на октомври и до края на октомври вече бяхме запазили ресторант, DJ, фотограф, църква, ММ си купи костюм, а аз си поръчах роклята, обадих се на гримьора, за да ме има предвид и на сладкарската къща, за да ги попитам кога трябва да уточним тортата. Като започна записването на часовете в гражданското запазихме часа за подписването, а онзи ден поръчахме халките и купихме подарък за кумата. Поканите си направихме сами за около седмица - вечер след работа и вече са раздадени. Материали си купих от книжарница "Слънчоглед" и ми излязоха към 100-тина лв, като от тях ще направя и номерата и табелките за масите, бонбончетата за хвърляне пред църквата и разни дребни украси. А - и вече ходим на уроци по танци, че да не сме като два дърводелски метъра  hahaha
Тъй като сватбата е зимна, почти навсякъде ни предлагат отстъпки, навсякъде има свободни часове, а и гостите ни са приятно изненадани, защото повечето до сега не са били на зимна сватба и за тях е ново и интересно.
Мисълта ми е, че ако имате желание, наистина може да организирате всичко за около месец и после спокойно да доуточнявате детайлите.

Успех на всички и не се напрягайте излишно - това е празник най-вече за вас и трябва да си го направите така, както искате, а не както някой ви налага. Никой няма да забележи дребните "грешки" или пропуски, важно е доброто настоение, пък ако ще да вали порой и да сте с дънки и размазан грим  Hug

ПП: пропуснах да спомена, че между другото поръчахме и ракията, а виното ще ни е подарък за сватбата от един от приятелите ни Simple Smile

Къде ходите на уроци по танци?

# 716
  • Мнения: 62
Момичета, някоя поръчвала ли е от Али експрес? Има доста хубави покани, но ме е страх да поръчам, защото не знам дали ще отговарят на снимката и дали въобще ще дойдат. А те излизат и около 100 лв. минимум. Вие какво мислите?

# 717
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Къде ходите на уроци по танци?
Ходим веднъж седмично при Гого и Мила от Линди Хоп България, които ни изготвят хореография, а след няколко урока се включихме в групата, която водят два пъти седмично.

# 718
  • Мнения: 120
Момичета от София, вие в крайна сметка на коя ритуална зала се спряхте?
Смятам да ходим да запазваме дата в сряда и направо ще ми гръмне главата!
Спряла съм се на 23ти юли, гледах, гледах, не виждам проблем за църковен брак също, вие какво ще кажете?
Четох че обсъждате часове за ритуалната зала, има ли някакви уловки?
Ние запазихме "Оборище", след като не успяхме с Красно село и Триадица (нямало да работи през май). 61 лева за ритуал с механична музика и право на снимане. 130 беше с цигулка и пиано, казаха ни че цените са едни и същи за всички дни. За часът ни връщата, искахме в 15, после в 16, накрая казаха може само в 15.40 и се съгласихме. После една съфорумка ми каза, че Триадица работи, но отказаха да ни запишат за там. Уловки знам дали има, всички часове, които питахме дали може казаха не.
За църковния брак датата е ок, като се ходи в църквата за запазване също казват дали за избраната дата може/не може.

# 719
  • София
  • Мнения: 87
Привет момичета Simple Smile
Аз съм харесала поканите още от преди да се знае, че ще има сватба  Embarassed
толкова много ми харесва как работи това момиче, че съм склонна да си поръчвам неща, които по принцип не искам. Блогът й е imperatrizata.blogspot или нещо такова беше. Във ФБ страничката е Love Blanket. Разгледайте, на мен всичко ми харесва от там  Peace
Magiince, наистина много ми се струва нощувка за всички гости - то колкото цялата сватба ще излезе за 200 човека   Confused

Има много красиви идеи. Аз съм си харесала от и-нет ето тези покани, обаче мисля, че ще са много скъпи за изработка и не зная към кого да се обърна за да ми излезе евентуално по-евтино  Sad
http://snimki.be/view.php?id=101140
http://snimki.be/view.php?id=101141

А относно подаръците, съм си харесала следните бонбони, обаче не зная от къде да си закупя такива малки бурканчета, та ако някой знае ще ми е от голяма полза.
http://snimki.be/view.php?id=101144
 И бонбоните не зная от къде, но имам много време до сватбата и много държа поне подаръците аз да направя по 2 причини /финансова, защото искаме да си поръчаме много красива украса и ефекти- светлини и балончета и защото искам нещо лично да дам от себе си/.


Привет,

И аз съм се спряла на този тип дантелени покани - много са красиви. Цената им е около 3,50 лв., но ги има и в Алиекспрес. На теб колко покани приблизително ще ти трябват?

Общи условия

Активация на акаунт