Боледуване на децата ни - тема 27

  • 36 625
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 580
тета, дани, аз останах с впечатление, че ивелина иска да ни каже нещо като “мислете позитивно“, но понеже повечето в темичката доста патим с болестите на децата си и се получи като подигравка.  Peace всъщност за да има такава нагласа, се надявам, че на ивелина детенцето не боледува колкото моето, та за това не ѝ настръхва косата като чуе за ясла и градина  Laughing
ивелина, имунитет се изгражда с боледуване, няма такова нещо като “неболедуващо дете“. виж, деца, които не правят усложнения има, и, дано са повече.
мейбълин не се включва, дано всичко е наред със симеон.  
палитричке, не е ли малко тежка артилерия да изписва суметролим за такива симптоми? нашата би ме отпратила със сироп за кашлица и тантум верде ако няма температура.

# 16
  • Мнения: 2 532
Ами не знам и аз. Последните му боледувания протичаха само с кашлица и наистина тогава само сиропи за кашлица изписваше. Предполагам заради Т го изписа newsm78 . Тя поспадна, но е точно на границата (37). Така или иначе, го послушах и започнахме Суметролима.

# 17
  • Мнения: 68 834
Силве, вероятно си права за поста на Ивелина, но между "мислете позитивно" и "недейте психясва" има разлика... Някак ми се стори, че влиза в темата с бутонките напред, както се казва Mr. Green
А и напоследък психолозите отричат позитивната нагласа, особено на всяка цена-не било реално това. Та малко подскачам и аз като подплашен кон, като чуя призиви да съм спокойна Grinning Както се казва, всеки си знае къде го стяга шапката Peace

Цветна палитра, бързо да оздравява детенце!

# 18
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ивелина, имунитет се изгражда с боледуване, няма такова нещо като “неболедуващо дете“. виж, деца, които не правят усложнения има, и, дано са повече.
За първото:лично мое мнение,но не съм съгласна.... Simple Smile позволи ми това....
Не смятам тази максима за вярна.Много пъти съм писала и ще стана банална по тази тема,но имунитет се подпомага с други средства,а не като мине през куп болести...В това лично аз се убедих последните две години,но не натрапвам изобщо мнението си.
И не,не защото моето дете не е боледувало въобще/това като продължение на второто -за неболедуващите деца/.Минала съм и през гнойни ангини с 40 гр.Т и през ларингитни спазми.....

Виж,за последното съм склонна да се съглася/и от лични и от странични такива наблюдения/

Трудно е да убедиш  една майка:''Спокойно,нещата ще се оправят'',ако детето и често е атакувано от болести.
Но,е вярно обаче ,че и психическата нагласа на един родител/особено ако е положителна и уравновесена/оказва благоприятно въздействие на детския организъм.

Хайде,стига съм философствала по темата.
Здрави дечица желая да са всички  Hug

# 19
  • Мнения: 6 580
~Dev~, и аз не го вярвах това, но лекарите ми го обясниха простичко (като за блондинка Mr. Green). общо взето като да записваш информация, имунната система се учи да реагира на агресорите. след 3тата година се формирала трайна “памет“, като имунната система започвала да дава отговор на база на опита си и сблъсъците си със заплахите до момента. според тях дете, което не е боледувало в ранните години неминуемо ще изкара “детските“ болести в училище и няма гаранция, че това ще бъде по-леко боледуване.

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
според тях дете, което не е боледувало в ранните години неминуемо ще изкара “детските“ болести в училище и няма гаранция, че това ще бъде по-леко боледуване.
?!И това на база какви проучвания и статистики?!Дългогодишни отчети ли?
Извинявай,не искам изобщо да те обидя,но без да съм лекар или такъв с медицинско образование не мога да се съглася с това.

Синът ми беше определено здраво дете.Не си спомням дори да е имало момент с тежко боледуване/изключвам варицелата като остро заразно заболяване,която определено мина тежко/
Вече е 17г.младеж една глава над мене,ами не искам да те убеждавам,но за времето прекарано на учебните чинове,не помня да се е скъсал от болести......да не казвам,че изобщо не е имало такива...

С дъщеря ми критичните бяха първите 2 г.от ДГ.
След втората група,нещата взеха друг завой,признавам не без моя намеса в положителна страна.

Тук можем до безкрай да нищим това,но едно е вярно:всеки организъм си е строго индивидуален във физически план.
С най-добри чувства  Hug и спирам по въпроса  Peace

# 21
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Момичета,не искам да се караме.Приемете моите извинения ако някого съм обидила с думата психясване,не съм имала това за цел.Извинявайте.Нямам претенции,че дъщеря ми е здраво дете,то за това гаранция няма,но мисля,че е нормално един-два пъти в година да и се появи сополче и да и се зачерви гърлото.Дразня се от факта някой,като каже,че когато тръгне детето на градина и ще тръгнат и болестите,няма гаранция за това.Ами и на ясла беше и се разболя на финала август месец,афти.На градина е от 11месеца ,само февруари ми спретна един сопол.Имахме варицела,не прихвана.Затова смятам,че си е до дете.Аз си имам собственно обяснение на това,но още няма как да съм на сто процента сигурна,че съм права.И на последно място само да вметна,да не си мислите,че аз не съм треперила над детето си защото на този етап болестите ни подминават.Никой незнае на какво изпитание съм била подложена,когато малката се роди в седмия месец със екстремно ниско тегло.Аз съм на мнение,че позитивното мислене е от полза,дори и малка да е тя.

# 22
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Silviana,благодаря ти за подкрепата тук.Един човек поне ме е разбрал правилно.

# 23
  • Мнения: 68 834
Аз също поднасям извинения за по-острия тон, който използвах при изразяване на мнението си. Hug
 Иве, разбирам, че детето ти е от тези с пО здрав имунитет и боледува рядко. Дано да е така и за в бъдеще Peace
Моето обаче за миналата година само три месеца има без болести. За яслата не искам и да си спомням какво чудо беше. При това положение е съвсем разбираемо притеснението ми, мисля..

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Силви  Hug Всичко е наред с Монката. Аз разбирам Ивелина, и на мен ми беше широко около врата, защото повече от задна хрема не е имал и го водех "здраво дете". В момента, след шока с едномесечното боледуване и почти 3 седмици в болница, съм доста разтърсена и само си повтарям "дано да е някакъв кошмарен инцидент и да се върнем в нормалното си ежедневие"...Налагам си да не се страхувам, защото имам склонност към изпадане в крайности и накрая аз ще се поболея ако се отпусна да се притеснявам както ми се иска... Sad
Никой не може да се постави в обувките на другия, докато не му се случи. Тук има деца с изявени слаби места, ФГ и дори увреждания (като моето), за това не мисля, че е в услуга на всички ни, когато някой влезе и каже, че детето му е желязно и разкаже за това, колко рядко то се разболява. Ако не се разболява, значи просто темата не е подходяща...Никого не искам да обидя, просто по пътя на логиката...Аз например не пиша, когато Симеон е здрав.
  bouquet  bouquet на всички.

# 25
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Благодаря за разбирането момичета.Влязох във тая тема защото се интересувам от всякакви болести,как се лекуват и т.н.Просто за собственна информация,защото в 50 процента от случаите лекари или бъркат или подценяват ситуацията.И затова доста бих се доверила на изпатилите отколкото на лекарите.Аз лично имам големи страхове при вдигане на Т,страхувам се да не направи гърч,знам ли,то винаги има първи път.Някоя мама беше споменала,че са и изписали Суметролин,ние сме много доволни от него,но знам,че не бива да се пием повече от веднъж в рамките на три месеца,това ЛЛ ми го е казвала.Бързо да оздравяват болничките.

# 26
  • Мнения: 2 532
Ивелина, благодаря за предупреждението. За първи път го пие

# 27
  • shumen
  • Мнения: 18 106
Ивелина,и аз се извинявам за по острия тон.Дано и за напред е така здраво детенцето ти.
Цветна палитра,да се оправя скоро Мирко.
Моя днеска ходи на ясла и тази вечер на 2-3 пъти каза,че го боли коремчето и отказа да вечеря.Изхожданията си бяха нормални.Дано е било нещо инцидентно или от храната,а не да е пипнал някакъв вирус.

# 28
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Е,колко да е здраво,от снощи е с лека Т.Оплаква се ,че я боли гърлото,да видим днес ЛЛ какво ще каже. Simple Smile
Иначе всеки ден хапваме шуслерови соли,но явно е дошъл и нашия ред.

# 29
  • Мнения: 2 352
Явно съвременната имунна система е бавно развиваща се. Много бавно помни.
Между другото, преди време бях чела нещо, в което се говореше за детската имунна система. Била с много къса памет.
Дано да няма вече тежки случаи и тежки болести и всичко да минава като на детенце. Ако дойде, както бързо идва  пак така бързо да си отива. И без усложнения. 
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт