Боледуване на децата ни - тема 27

  • 36 911
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 352
Мисля да го водя утре да му леят куршум, мой сряда и събота се ходеше, по спомени.. Сега издирвам баячки в нашия град.
За това нещо не мога да не направя това  ooooh!.
Да е прекалявал покрай братовчеда с телевизия? Да е имал контакт с друго заекващо дете и да подражава неусетно? Да очаква някакво положително или неприемливо за него събитие?
 Не че не мога да метна боба и да ти кажа, че на възрастта на детето ти се появява т. нар. физиологично заекване (натрупаният речников запас не намира най-бързия път до устичката и мисълта изпреварва речта).
Спрете телевизията, не поправяйте, на продължавайте думите вместо него. Да не бъде подлаган нито на силни отрицателни, нито на силни положителни емоции. Бъдете сигурни, че почива добре. Да пее повече. Ако той усети, че не може да изкаже някоя думичка, предложете му да ви я изпее. Или да ви изпее това, което иска да ви каже. След 3 до 4 седмици при този режим заекването ще изчезне, както се е появило, но ако ще водите някъде детето - първо при педиатъра. Или при логопед.  Hug

# 61
  • Мнения: 588
Тета, направи консултация с логопед и психолог. Заекването лесно се появява, но бавно и трудно отшумява. Ние имаме такъв проблем, който се появи заради падане-разби си устата и се уплаши от кръвта.  Да този момент си говореше нормално. Всеки казваше ще го израсте, но аз си го заведох при специалисти. Работим с логопед и психолог  3 години и смея да кажа, че проблема вече отшумява! Сега сме на 7 . Всичко ще се оправи, не се притеснявай!

# 62
  • Мнения: 6 627
тета, дъщеря ми имаше такова заекване, каквото описваш, но беше по-малка, и се оказа физиологичното заекване, за което Ами сега разказва. детето се смущаваше и се усещаше, че не е наред, децата на площадките го забелязваха, някои започнаха да я имитират и подиграват, беше много неприятно за нея.
нямаше очевидна причина за появата на заекването - нито беше претърпяла нещо необичайно, нито някаква промяна се беше случила у дома.
заведохме я на логопед.
ако нямате специализиран кабинет в града, може да разпиташ дали някоя от учителките в детската градина няма такава специалност или специализация, някои начални педагози имат такива, или поне доста добри познания в областта.
логопедът каза да не я поправяме, да не довършваме вместо нея. да ѝ осигурим повече занимания за фината моторика (рязане, лепене, низане на мъниста, оцветяване, изписване на буквички), спокойна обстановка у дома, да избягваме нагъчканите детски площадки. също активни физически занимания.
отшумя за няколко месеца. спряхме я от градина тогава, за да не изпитва неудобство при общуване с децата.
предупредиха ни, че може да се повтори, при някои деца се проявява отново.
сега ми е много чувствителна тема, понякога като запъне да се изкаже и ме хваща страха, че пак ще започне да заеква, но засега е добре.  Praynig

# 63
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 808
Относно заекването първо е хубаво на невролог да се отиде и той преценява в каква степен е и как да се процедира.Относно логопеда съм чувала,че е хубаво детето да е над 4 годинки.Дъщеря ми така миналата година в началото на юли падна на брега на морето по лице,вълничка я заля и се уплаши.Започна да заеква доста.Ляхме и куршум.Водих я на невролог и той ми каза,че щом не накъсва думата,а заеква само в началото е добре.Ще се оправи от самосебе си,но доктора така и не успя да чуе заекването защото не го правеше постоянно.Изписани Дормикинд,това е хомеопатия.Имаше период към зимата във който беше спряла да заеква,но дойде вкъщи голямата племенница и явно от превъзбуда започна наново.Давам и Дормикинда и до днес.Едва една година след случката мога да кажа,че проблема отшумя,като че ли.Скоро не съм я чувала да заеква.Най-добре специалист ще прецени.

# 64
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Тета,заведи го на специалист най-напред.Може наистина и от уплаха да е започнал да заеква Бобчо.
За кой град търсиш човек за леене на куршум?Аз знам тука при нас в Шумен една жена,която лее и съм доволна,но на тебе може би ти е далече.

# 65
  • Мнения: 69 294
Благодаря ви, момичета.
Говорих с педи  и взех координатите на детски психолог в града ни, във вторник имаме записан час.
Утре ще ходим да му леят куршум - аз вярвам в тези неща, няма да давам примери с близки за мен хора и т.н. Всеки си преценява за това  Peace
Логопед е най-накрая в списъка със специалисти - първо са психолог/невролог.

За мен се е уплашил от нещо, незнам какво точно, денем го гледа майка, но заедно с племенника, който е от друг град, виждат се рядко-съответно вълнението е голямо. Само че той е тук от 10.07, а заекването се появи внезапно онзи ден...
Ще видя какво ще каже жената, при която ще ходим утре..мисля и на мен да ми бае  :mrgreen

Заекването е в началото на думата. Rolling Eyes ..

Всичко за търпението, непрекъсването и т.н го четох сутринта..Не го препирам, не довършвам вместо него. Лошото е, че както някой каза, бавно и трудно отшумява, а и понякога се завръща този проблем.

Както и да е, надявам се на добър завършек Praynig Praynig

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Здравейте момичета,
нахълтвам в темата без да съм чела назад, за което се извинявам.

Малкото дете беше два дни с висока температура, която от нищо не се повлияваше. Започна АБ, по преценка на лекаря и дори след два приема все още поддържаше над 39 градуса. Днес и беше трети прием и са появи обрив.

Сутринта имаше около брадичката и надолу към гушката. До вечерта обрива е по корема,гърба и зоната под пелената.

Препоръките са утре на гладно да и пусна ПКК, ДКК, СУЕ и ЦРП. Според показателите ще спрем или смени антибиотика.

Ще съм благодарна на споделен опит!

# 67
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 808
Аз от ЛЛ на детето знам ,а и когато се е налагало,като малка да пие АБ винаги го комбинираме със Фенистил,да предотвратим алергия.Сега,като пихме нов АБ пак и дадох.Според мен няма гаранция,че веднъж,като си пил даден АБ след време да не направиш алергия към него.Аз така се презастраховам.Става въпрос за Фенистил капки.При нас в момента има такъв вирус със висока Т няколко дни..

# 68
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Миралюба,да не е варицела този обрив?
Иначе и аз също като Ивелина винаги давам противоалергично с АБ.

# 69
  • Мнения: 69 294
Миралюба, два дена без АБ и два дена с АБ, правилно ли съм разбрала, и продължава да вдига?
Най-вероятно АБ не е правилния. Ние бяхме така - с тази разлика, че почнах АБ още на първия ден - давах три дена-продължаваше да вдига , кръвните на третия ден бяха лоши-високо ЦРП, СУЕ и левкоцити. Сменихме АБ с Аугментин /7 дена го пи/..

Пуснете кръвни, те ще дадат яснота...ако СУЕ, ЦРП и левкоцити спадат или са ниски, значи върви към оправяне, ако са с високи стойности, най -вероятно ще ви сменят АБ.

Стискам палци детенце да се оправи бързо Praynig Hug

ПС...за обрива не бих се притеснявала толкова-може да е от високата Т или от АБ...

# 70
  • Мнения: 1 160
Здравейте момичета,
нахълтвам в темата без да съм чела назад, за което се извинявам.

Малкото дете беше два дни с висока температура, която от нищо не се повлияваше. Започна АБ, по преценка на лекаря и дори след два приема все още поддържаше над 39 градуса. Днес и беше трети прием и са появи обрив.

Сутринта имаше около брадичката и надолу към гушката. До вечерта обрива е по корема,гърба и зоната под пелената.

Препоръките са утре на гладно да и пусна ПКК, ДКК, СУЕ и ЦРП. Според показателите ще спрем или смени антибиотика.

Ще съм благодарна на споделен опит!
Да сте правили преди около седмица ваксината против шарките (прави се детенце като навърши годинка, годинка и месец)? Както скоро писах, при нас имаше реакция - Т над 39 за два-три дни без никакви други симптоми и след това обрив както го описваш (той отшумява след 4-5 дни).

# 71
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Миралюба,как е днеска детенце?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Моят след почти 24 часа без Т отново вдигна на обяд, и то висока Т - 39.2 Tired Дадох нурофен, почти веднага се изпоти и започна да я сваля. След половин час беше с хладно чело и гръб. Какво е това чудо? И започна да накашля леко и верно рядко, но все пак кашля типично като от болно гърло. Гледахме го с баща му - ми червено е още! Сега няма Т. Чудя се какво да правя, тази история е от сряда следобед, значи 3-ти ден вече, даже почваме 4-ти. Твърди, че нищо не го боли, весел е, игрив, докато беше с 39.2 днес нагъваше картофени мечета с кеф. Като цяло е в много добра кондиция.Ако пак вдигне мисля да го засилвам към дежурния кабинет да го прегледат и после да се чуя с педиатърката. Не знам вече... колко дни продължават тези вируси с Т и червено гърло??? Всеки път различна простотия кара, не знам какво да очаквам.

Последна редакция: сб, 08 авг 2015, 17:48 от Месечинка виторога

# 73
  • Мнения: 588
Момичета изписаха ни Ре -комфорт профилактично по 1 на ден, че бяхме с повръщане! Забравих да питам педи кога да давам таблетката сутрин на гладно или вечер?

# 74
  • Мнения: 8 348
На празен стомах.

Общи условия

Активация на акаунт