Боледуване на децата ни - тема 27

  • 36 790
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дев,аз ползва капсули и ги изсипвам или в сокче или във вода или директно в устата.
Тц,захитря ми момичето...усеща ги и плюе.. Mr. Green
Иначе най-доволна останах от Лактофлор/и като съдържание и като цена/
Обаче са само капсули.

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 186
Благодаря за пожеланията момичета.
Яни,по-голям е вече и си мислех и аз,че ще е по-добре в ДГ,ама май няма да свикне скоро ми се струва.
Лисе,не е смешно.И аз капсула преглъщам много трудно.

# 707
  • Мнения: 3 809
Дани,цял ден ще ти честитя ooooh!
Да ти е жив здрав мъникът и много да те радва!

# 708
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Честит рожден ден на бате Дени Simple Smile Да е здрав и само да радва мама и баба Simple Smile

Днес една колежка от работа ми каза, че в тяхната градина директорката била много строга и казала, че ако някое дете развие симптоми от сорта на Т и повръщане в рамките на първите 1-2 часа след като са го завели (защото то реално, от току-що срещнати вирус/бактерия, няма как да прояви симптоми толкова бързо), директно щяла да се обади в Закрила на детето и да ги репортне (родителите) за немарливо отношение към детето. Имали случай, в който дете явно е било с Т сутринта преди да го заведат, дали му нещо температуропонижаващо и го метнали на градина и малко след това детето направило ФГ и едва го спасили...Ако стане беля, градината яко ще го отнесе и явно са решили да вземат крути мерки срещу подобни родители...

# 709
  • Варна
  • Мнения: 25 299
Съжалявам, но колкото и да съм против водене на болни деца на градина това ми се струва тотален абсурд. Закрила на детето, как ли пък не ooooh! И как ще докаже, че симптомите не са се проявили за пръв път в градината? Може и 5 минути след като го оставят детето да вдигне Т, това абсолютно нищо не означава. Подобни набирания само могат да настроят и съвестните родители на въпреки, щото на мен някой ако почне да ми размахва Закрила на детето за такава глупост първо ще ми стане смешно, но после ще се вбеся сериозно. То по тая логика и аз трябва да сигнализирам всеки път, щом заведа абсолютно здраво дете и на третия ден максимум провеси сопола - ясно къде го е лепнало! Ама не сигнализирам, нали? Щото нищо не мога да докажа.

# 710
  • Мнения: 943
Директорката на тази детска градина явно много се е уплашила. Разбирам я, но тези мерки са абсурдни.
Сигурно ли е, че тези родители са дали антипиретик и така са оставили детето? Ако да - осъдително е. Но да се предполага само - извинете! Фебрилните гърчове се получават най-често заради рязкото вдигане на температура и детето дори не изглежда отпаднало от температурата.  Нашия втори гърч беше в яслата преди обяд. Смятате ли, че ако имаше и най-малък симптом за разболяване щях да си пусна детето и да рискувам? Разбира се, че 2-3 часа да се зарази и да прояви симптом не е възможно, но е напълно възможно да е пипнало нещо по-рано и симптомите да се проявят в градината.
А относно Закрила на детето - трябва да е много сигурна, че те самите са изрядни и реагират адекватно.
Аз съм се консултирала с РИО, със Закрила на детето заради изискванията на нашата директорка и нещата се развиха в полза на детето, а не в полза спокойствието на директорката.

# 711
  • Мнения: 19 339
 И на мен ми звучи абсурдно! Малките деца често вдигат т без никакви симптоми преди това. При дъщеря ми е имало случаи, в които сме били на преглед при хомеопата ни и там е бесняла, и буквално след половин час вдига висока т и се разболява.

# 712
  • shumen
  • Мнения: 18 186
Това с Закрила на детето и мен ми звучи абсурдно.При нас в една ДГ са казали,че ако до час след като родителите не отидат да си вземат детето,ако се обадят,че е болно звънели първо в Закрилата,а и ако пак не отидат да си го вземат на полицията,ама не ми се вярва това на мен.
Моето днеска пак влезе с рев в ДГ.При нас се оказа,че от днеска ги посреща сестрата на входа и тогава чак ги пуска да влизат,ако са здрави.

# 713
  • Мнения: 21 295
И на мен ми звучи абсурдно

# 714
  • Мнения: 69 167
Аз май предпочитам такава съвестна и престараваща се директорка, отколкото безхаберна...
Поне се опитва да се бори срещу системата..

Мутафова, би ли споделила в каква насока се консултира с тези институции и какво ти отговориха, предполагам нещо за ФГ? Може и на лични, ако искаш...

Аз съм бясна пък как не разбраха, че детето ми е с 38, 4 Т, та да се обадят...Дано господ го пази, че ако разчитаме на персонал, сме загубени..

# 715
  • Мнения: 943
Аз май предпочитам такава съвестна и престараваща се директорка, отколкото безхаберна...
Поне се опитва да се бори срещу системата..

Мутафова, би ли споделила в каква насока се консултира с тези институции и какво ти отговориха, предполагам нещо за ФГ? Може и на лични, ако искаш...

Аз съм бясна пък как не разбраха, че детето ми е с 38, 4 Т, та да се обадят...Дано господ го пази, че ако разчитаме на персонал, сме загубени..

Представете си, че се случи на детето ви гърч в градината /дано не разберете никога какво е/. И ако имате такава директорка и тя ви обяви за безотговорни и незаинтересовани? Ще го приемете ли? Аз не го приемам, защото съм наясно, че гърч може да се случи на всяко дете, дори ако не е с много висока температура, може да се случи за пръв път и вие да не знаете за тази "особеност" на детето си.

Скрит текст:
Казвала съм и друг път, че мен ме накараха нотариално да заверя декларация, че персоналът на градината не носи отговорност за здравословното състояние на детето ми в случай на гърч. В тази връзка се консултирах с РИО, с Агенция за закрила на детето, звънях и в Социалните преди това. В РИО казаха,че такава практика няма - да се пишат подобни декларации и ме посъветваха да поговоря с общината. В Закрила на детето ме поканиха на среща с юрист, но не се стигна до там.  В крайна сметка с отдел "Просвета" в общината се реши проблема и не се стигна до такава декларация, но ако пак се случи знам какво да правя. Споразумяхме се да напиша една инструкция за поведение при температура и при гърч и отидох при невролога да ми я съгласува, на което той се измуми и ме пита "Ама това вие ли го писахте?!". А на зеления талон, който ми поискаха отново от градината, освен че писа, че детето няма данни за епилепсия, написа, че ще сигнализира РИО и РИОКОЗ при друг подобен случай.
Между другото впоследствие разбрах, че директорката ни ходила до ЛЛ да говори с нея за детето ми - как да действа, ако нещо случи, да я пита дали може да дойде в градината, ако се наложи /ЛЛ е много близо до градината ни/ Но... ЛЛ още на вратата казала "И какво искате да говорите за това дете? То е с доказана епилепсия" и директорката си излязла и останала с впечатлението, че аз крия състоянието на детето си и затова са настоявали за декларацията. И въпреки че аз бях занесла амбулаторен лист от последния контролен преглед, на който пише "неврологичен статус без особености, пише диагноза фебрилни гърчове, пише ЕЕГ - без особености - се наложи да ходя пак при невролога за зелен талон, с който да докажа, че ЛЛ е абсолютно незапозната със състоянието на детето.
Директорката ни наистина е съвестна щом си е направила труда да иде лично да се интересува. Оценявам го. Но за да не ме настъпва по слабото място трябваше да е откровена с мен, а не аз да научавам допълнително действията й, касаещи моето дете.
Извинявам се, че писах толкова много, но има няколко майки във форума с дечица с фебрилни гърчове, затова се отпуснах.
Тета, и аз даже им написах да ми звъннат веднага при най -малко съмнение. Дори да е без температура.



Тета, когато моето дете направи гърч никой не му беше мерил температурата. Ръцете му били студени! /А иначе беше с над 39 градуса/ Трябваше аз да им кажа, че студените крайници може да са признак за рязко покачване на температурата - това увеличава риска от гърч. Трябва да ги целуват по слепооочията, за да преценят по-добре.
Моля се само, ако ще се разболява малкия, да се разболява вкъщи.
Хубаво е, че в градината искат бележки, че децата са здрави от ЛЛ. Обаче сега като започнат вирусите пред кабинета на лекарите е пълно с болни, сополиви, кашлящи малки и големи. И това е нож с две остриета. Просто трябва родителите да са съвестни, но ... как да изискваш от другите да играят по твоите правила.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2015, 18:00 от mutafova78

# 716
  • Мнения: 1 093
Моето дете направи гърч минути след взимане от ясла. Нямаше му нищо друго освен еднократно изхождане,когато се е прибрал. След случая ни информираха всеки път,когато са връщали дете с Т, за да го следим.

# 717
  • Мнения: 818
Тя говореше за месо и млечни...
Умрялото животно не е храна ooooh!

Да ограничаваш храни е глупаво, трябва да се набавят вещества, за да се развива организмът.

Направо като те чета , не вярвам на очите си.
...
Най - малкото кой носи отговорност, ако друго дете набара сиропа и го изпие целият.
Те, децата сигурно са малоумни... ако не е на 2 годинки, не виждам как няма да му стигне мозъка да не изпие сиропа.

# 718
  • shumen
  • Мнения: 18 186
Хесус,не се знае и по голямо може да е и да изпие сиропа.Аз имам позната,на която детето беше на 6 и се беше нагълтало с Валидола на майка си,но това става в тях.
Тета,аз не веднъж съм казвала,че в яслата на 2 пъти поне си вземах малкия с Т 39.
При нас сега в ДГ сестрата ги проверява всяка сутрин и тази вечер дори другите майки казаха,че са видели с очите си,че е върнала детенце със хрема и кашлица,но не вчерашното,а друго.Нямали право да ги вземат така,а и проверки им течали сега и не искала да рискува.

# 719
  • София
  • Мнения: 477
аа, моя е на 3 и е много вманиячен в лекарства. Дай му сиропи и всекакви хапове и гледай...

Общи условия

Активация на акаунт