Преглед за разкритие

  • 10 167
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 214
На мен ми правеха такъв преглед едва когато отидох да раждам. До сега не съм се замисляла за причината, бях решила, че го правят, за да не пишат само формално в епикризата колко е разкритието. Всъщност след този преглед ми казаха, че няма да мога да родя нормално, защото бебето не е слязло.
За разкритие преглеждат всички, постъпили да раждат, защото това явно им е доста точен показател за хода на раждането.

# 16
  • Мнения: X
И аз знам, че в процес на раждането често се прави такъв преглед, за да се види докъде е стигнало всичко. Както и в 9 месец, за да се определи дали скоро ще е раждането.

Чудя се обаче, защо правят такива и в 3, 5 месец и т.н. И то без да има оплаквания, а ей така профилактично. newsm78

# 17
  • Мнения: 6 764
Има разлика в прегледите. В 6ти месец имах силни болки и веднага ме качиха на магарето да видят за разкритие. Нямаше болка, кратък преглед, всичко беше ок. Тези прегледи в 9ти месец обаче бяха ужас. Доста по инвазивно и продължително, болката ужасна. Казвали са ми, че в 9ти месец, така ускоряват раждането. Отлепят нещо по време на прегледа, то затова и така боли, но това съм го чувала като слух между бременни. Не знам дали е мит или има нещо вярно, но разлика в прегледите имаше. Thinking

# 18
  • Мнения: X
И аз така съм чувала, че някои лекари умишлено увеличават разкритието..

# 19
  • Мнения: 1 412
Явно и докторката, която мен ме бръкна през ноща искаше да родя в нейната смяна, но не стана, съжалявам, че не помня какво ми каза тогава, но беше нещо, за да не ми правят по време на операцията

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 21:11 от petit 21

# 20
  • Мнения: 67
На мен ми направиха такъв преглед за първи път няколко дни преди термин. След седмица преносване док започна всеки ден след запис на тоновете да се опитва ръчно да предизвика разкритие. Освен, че беше много неприятно и болезнено намаше успех. Нямах нито един см разкритие и нито една контракция... и накрая се стигна до секцио по спешност.

# 21
  • Мнения: 6 122
На мен с нито една от двете бременности не са ми правили такъв преглед, даже не са и намеквали за него.

# 22
  • Germany
  • Мнения: 919
На мен ми правиха преглед за разкритие в 20 г.с., когато беше ФМ. Беше бързо и безболезнено, макар и неприятно. Аз се следя в Германия и тук лекарката ми на всеки преглед ме проверява и мануално, но доста по-леко отколкото по принцип. Така или иначе не е приятно, но е винаги доста бързо и слава Богу досега не съм имала оплаквания. С вагинален ехограф ме гледаха 2 пъти - на първия преглед за установяване на бременност и в 20 г.с. на ФМ, защото крачетата на бебчо оставаха скрити надолу, а лекарката искаше да преброи пръстчетата.

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
До края на 8-ми месец ме следи един доктор, а след това друг, при когото раждах. Първата, освен с вагиналната сонда на ехографа, не е бъркала с нищо друго. Втората ми направи туширане едва на втория преглед,  5 дена преди термин. Беше болезнено, но не в областта на шийката, а в по-външните тъкани. Там на момента ми обясни, че е паднала част от тапата и ме предупреди, че може да има още леко кървене, докато падне остатъка. Каза ми, че имам 3-4 см разкритие, защото усещала тъкан около всички страни на пръстите си, а ако било усещането й само от тесните страни на пръстите й, щяло да е 4 см Peace Контракции нямах, поне не такива, различаващи се от подготвителните. Каза ми, че очаква до 2-3 дни да родя. Каза ми да се разхождам много и да "палуваме" със съпруга ми, защото неговата работа била в началото и в края на бременността Wink Половин час по-късно, по пътя към дома, започнаха контракциите. "Падна" остатъка от тапата. След два часа се сетих, че пия магнезий редовно, заради крампи в прасците и вероятно това пречи на контракциите. Обадих се на доктора и тя ми каза: "Разбира се, че трябва да го спреш, нали искаме да раждаш.". След още 5 часа вече имах контракции на 5 минути и си понесох багажчето към болницата... В предродилна ме тушира още няколко пъти, но от болките от контракциите, нито помня колко пъти, нито усетих нещо. После само надничаше и констатираше някакви си неща, до които не ми беше в момента....  Laughing
Според мен, всичко започна след туширането и ако не го беше направила, вероятно щях да получа кой-знае-какво-разкритие, преди да се светна, че този Mg ще "заглуши" контракциите.
Толкова забавно ми се струва сега Joy

# 24
  • Мнения: 22
Здравейте!
На мен преглед за разкритие ми направиха в 9 - тия месец, 18 дни преди термин.
Оказа се, че имам 3 см. разкритие, също така още към края на 8 - ми месец вдигнах високо кръвно и си го поддържах до края. Докторката ми каза да отида на следващия ден в болницата за раждане.
Отидох, включиха ми система, предизвикахме раждането и така.
Аз също пиех Магне Б6 и дори не бях усетила контракциите до родилното  Grinning

# 25
  • Мнения: 356
На мен преглед за разкритие ми направиха чак в предродилна (И то след като 30 минути се гърчих и спорех с акушерките,които обясняваха,че сега се започва и няма как да ме боли чак толкова.Ест се оказах с доста разкритие вече ,та спора стана излишен  Grinning )

# 26
  • Мнения: X
Здравейте!
На мен преглед за разкритие ми направиха в 9 - тия месец, 18 дни преди термин.
Оказа се, че имам 3 см. разкритие, също така още към края на 8 - ми месец вдигнах високо кръвно и си го поддържах до края. Докторката ми каза да отида на следващия ден в болницата за раждане.
Отидох, включиха ми система, предизвикахме раждането и така.
Аз също пиех Магне Б6 и дори не бях усетила контракциите до родилното  Grinning

И аз пих до скоро магнерот. Значи ако има разкритие се предизвиква раждането или е индивидуално?
Защото съм чувала за други мами, които си ходят с разкритие известно време, но май е опасно за инфекции?

Аз ще бъда на преглед за разкритие другата седмица, около 17 дни преди термина.

# 27
  • Мнения: 22
Здравейте!
На мен преглед за разкритие ми направиха в 9 - тия месец, 18 дни преди термин.
Оказа се, че имам 3 см. разкритие, също така още към края на 8 - ми месец вдигнах високо кръвно и си го поддържах до края. Докторката ми каза да отида на следващия ден в болницата за раждане.
Отидох, включиха ми система, предизвикахме раждането и така.
Аз също пиех Магне Б6 и дори не бях усетила контракциите до родилното  Grinning

И аз пих до скоро магнерот. Значи ако има разкритие се предизвиква раждането или е индивидуално?
Защото съм чувала за други мами, които си ходят с разкритие известно време, но май е опасно за инфекции?

Аз ще бъда на преглед за разкритие другата седмица, около 17 дни преди термина.

Ами не мисля, че се предизвиква раждане ако имаш разкритие. Предполагам ще си те чакат да си трагне нормално.
При мен се наложи да го предизвикаме, защото поддържах високо кръвно, даже около една седмица преди да родя ме оставиха в болница точно заради това.

Успех ти желая, леко раждане и да се похвалиш после

# 28
  • Мнения: X
Много благодаря. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт