Какво правите, когато ви се скапе тампончето на пудрата?

  • 1 758
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 186
Четка ползвам. Peace Иначе тампончетата за ФДТ си ги пера редовно. Купувам си на Титания, много са яки и карам по много време с тях.

# 31
  • Мнения: 2 550
Разреши ли дилемата?  Mr. Green

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 01:08 от Марчето

# 32
  • Мнения: 10 758
Аз го пера.С четка не съм пробвала досега.Но явно си зависи от пудрата, дали е компактна или на прах.Аз ползвам на прах, и ми е чудно как да използвам при такава пудра четката. newsm78

# 33
  • Мнения: 270
Преди доста време си бях купила тампонче от ейвън, много хубаво беше едно пухкаво и меко....не знам дали още ги предлагат!

# 34
  • Мнения: 7 430
Аз толкова "често" ползвам, че до сега не ми се е налагало да го сменям, пера или да ползвам четка Laughing

# 35
  • Мнения: 1 216
Те и четките трябва да се перат с малко шампоан или мек сапун и после хубаво да изсъхнат.
А четката за ФДТ е малка, плоска и обикновено е заострена леко. Прилича на големите четки за рисуване, забравих кой номер се водеха  Grinning.
Например специалните фдт-коректори за изсветляване на зоната около очите /и др. места/ е хубаво да се нанасят с такава четка. Те и самите понякога вървят с четката заедно. Както и за червилата има и аз харесвам ефекта. В хубавите комплекти четки има винаги подходяща за ФДТ.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
четка е най-добре, а иначе си го пери най-спокойно.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 828
Моята пудра е компактна и я нанасям с голяма четка.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 483
Е, всичко съм пробвала, ама ФДТ с четка не бях пробвала Shocked. Ама мисля, че няма и смисъл. Wink

sladka hapka, и компактната пудра и прахообразната нанасям все със четка. Няма нищо странно в това. При звъртване на четката върху повърхността на копмактната пудра се отделя/отронва точно необходимото количествоза едно нанасяне.
При нужда, естествено, повтаряш.
Хубавото при четката е, че винаги можеш с две минавания през лицето да обереш излишното количество.
Аз ползвам на прах, и ми е чудно как да използвам при такава пудра четката. newsm78
Маги, прахообразната се нанася задължително с четка.  Wink
В противен случай претрупване на грим а'ла маскарад е много вероятен. Защото там не можеш точно да регулираш, какво количество ще поеме тампона и нанасяйки го директно върху лицето може да се получи неравномерен грим на места.
Вчемаш голяма мека четка, тръскаш леко пудрата, за да може през дозатора да се изсипе необходимото количество прах. Завърташ внимателно четката, тя си поема нужното количество пудра. А можеш, да тупнеш излишното количество пудра в дланта и тогава да нанесеш върху лицето.
С проби ще налучкаш точната пропорция за теб. Peace
Е, повече ръсене има в началото, ама се свиква и след време задобряваш. bowuu

# 39
  • София
  • Мнения: 9 483
Момичета само да допълня, може да ви е полезно. Simple Smile
Тампоните- тип гъбки, които не ползвам, защото отдавна съм ги заменила с четката, са идеални за почистване на лицето след поставяне на маски. Grinning
Примерно, си слагам някаква глинена маска и после много лесно я отстранявам с навлажненото тампонче. Така, хем, не се налага многократно плакнене на лицето, хем, става по-бързо.
Като в салон. Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 3 328
Директно на въпроса за четката - http://www.dior.com/pcd/International/JSP/Library/Nav/g1_nav_fla … L=831&pON=MAK - ей тук е показано как. Вече така съм свикнала с равномерното нанасяне с помощта на четката, че ми е трудно да си представя другото - с тампон /гъбка, пухче/. Да не говорим, че за оформяне линиите на лицето руж се ползва не само на скулите - лекото мацване на нослето /за оптична корекция на формата/, брадичката, а понякога - и на челото /когато тенът е повяхнал и лицето има уморен вид/, но наистина лекото - може да се направи само и единствено с четка. В тези случаи нанасянето на руж с тампонче гарантира "кукленския" ефект.
Колкото до нанасянето на ФДТ с четка, естествено става въпрос за лапсус - имала съм предвид руж, но погрешно съм написала ФДТ, за което поднасям извиненията си на хвърлените в смут/смях женски души Embarassed Laughing Видях писаното по-горе от друга форумка за ползването на малки четчици при нанасянето на ФДТ - виждала съм, но не съм ползвала, признавам си, поради което не това имах предвид в първия си постинг.

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 02:03 от Karimma

# 41
  • Мнения: 10 758

Маги, прахообразната се нанася задължително с четка.  Wink
В противен случай претрупване на грим а'ла маскарад е много вероятен. Защото там не можеш точно да регулираш, какво количество ще поеме тампона и нанасяйки го директно върху лицето може да се получи неравномерен грим на места.
Вчемаш голяма мека четка, тръскаш леко пудрата, за да може през дозатора да се изсипе необходимото количество прах. Завърташ внимателно четката, тя си поема нужното количество пудра. А можеш, да тупнеш излишното количество пудра в дланта и тогава да нанесеш върху лицето.
С проби ще налучкаш точната пропорция за теб. Peace
Е, повече ръсене има в началото, ама се свиква и след време задобряваш. bowuu
Е тва не го знаех Embarassed.обаче досега не съм имала проблеми.Ще пробвам с четка Peace

Karimma, благодаря за линка  bouquet

# 42
  • Мнения: 6 164
Пера си го.  Grinning

# 43
  • Мнения: 6 243
Копче, мерси за разясненията.  bouquet

# 44
  • Мнения: 3 478
Пера или сменям с ново, както дойде.

Общи условия

Активация на акаунт