2880 лв. накуп за майки-студентки - 18

  • 92 128
  • 428
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 39
Здравейте, студентка съм редовно обучение 4курс, терминът ми е за края на октомври, имам изпити от минали години и ако не ги взема Октомври месец ще се водя още студентка нали така имам ли право да взема парите от университета и да взимам майчинство. Моя приятелка е взела и двете, но аз мислех че е или от университета или майчинство 2 год.не ми е ясно. Надявам се да помогнете Simple Smile

# 346
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Какво означава "от университета"? - ако говориш за 2880-те лв., те не са "от университета", а от Социално подпомагане и ако взимаш Обезщетение за отглеждане на дете, или т.нар. "майчинство" нямаш право на тези пари, това е от по-миналата година /2015г./, юли месец. Твоята приятелка най-вероятно ги е взела преди това.

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 11:33 от roxanna

# 347
  • Мнения: 39
Да, преди 2 години ги е взела. Благодаря, значи по-добре майчинство да си взимам.

# 348
  • София
  • Мнения: 5 622
Аз писах тук преди месец, обаче сега се зачетох назад из темите и май не разбрах пак. Та, имам общо към 8 месеца стаж (от две различни местоработи), но не работя от октомври 2016, а ще родя септември 2017. Помощта следва да я получа, нали?

# 349
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Аз писах тук преди месец, обаче сега се зачетох назад из темите и май не разбрах пак. Та, имам общо към 8 месеца стаж (от две различни местоработи), но не работя от октомври 2016, а ще родя септември 2017. Помощта следва да я получа, нали?
мисля, че ще я получиш.

# 350
  • Мнения: leet
Интересно ми е дали сега, след изборите, ще променят закона за отпускане на тази помощ? Според мен, сега е моментът да се активизираме и да пишем до социалното министерство. Всъщност, ако ще се пише трябва да е от юрист, изпипано. Така или иначе, сега е моментът, мисля си аз.. Simple Smile

# 351
  • София
  • Мнения: 5 622
Интересно ми е дали сега, след изборите, ще променят закона за отпускане на тази помощ? Според мен, сега е моментът да се активизираме и да пишем до социалното министерство. Всъщност, ако ще се пише трябва да е от юрист, изпипано. Така или иначе, сега е моментът, мисля си аз.. Simple Smile

Трябваше по-рано да се организира, предизборно може би щяха да направят нещо.

# 352
  • Мнения: leet
То предизборно няма как да стане със служебното правителство. Зависи кой ще дойде на власт. Не съм вярвала, че мога да го кажа, но БСП има шанс да го върнат.. да отбележа, не съм симпатизант! Grinning

# 353
  • Мнения: 174
Давайте поне някаква петиция да направим. Аз не съм много запозната как става , ако има някоя мама в час , да действаме

# 354
  • Мнения: leet
И аз това мисля, но трябва да е изготвена професионално.. може би някой от темата за консултация с адвокат, би могъл да помогне?

# 355
  • Мнения: 56
Добра идея е според мен да се пише и до някоя медия за да се даде гласност и по този начин по -бързо от една страна и по -лесно от друга би било забелязано от партия можеща да промени закона в полза на реално учащите и осигуряващи се.

# 356
  • Мнения: 154
За какво точно искате петиция ? Какво точно искате - да вземате майчинство/обезщетение И помоща от 2880 лв ?

# 357
  • Мнения: leet
За какво точно искате петиция ? Какво точно искате - да вземате майчинство/обезщетение И помоща от 2880 лв ?

Ами, Даяна, да - искаме да взимаме майчинство И помощта от 2880 лв. И ще ти кажа - защо. Имам над 10 години трудов стаж, т.е. имам внесени данъци и осигуровки в хазната 10 години наред. Със заплата си имам принос, макар и минимален за развитието на тази икономика И тези 2880 лв. са от моята и на още хиляди жени данъците. Откъде на къде някой, който няма и ден работен заслужава повече пари от мен и всички останали работещи? С какво той е заслужава повече от нас? Ако помощта ще се отпуска само на такива, които ги мързи да работят или пък на майки на по 19-20 години, аз смятам, че има дискриминация спрямо работещите жени. Ето защо смятам, че И тази помощ трябва да ни бъде отпускана. Нека незабравяме, че ние освен работещи сме и учещи жени и шансът да завършим образованието си е доста по-голям от тези трайно безработни. Като ще се отпускат средства, нека всички сме равни, а не някои да са по-равни.

# 358
  • София
  • Мнения: 1 071
За какво точно искате петиция ? Какво точно искате - да вземате майчинство/обезщетение И помоща от 2880 лв ?

Ами, Даяна, да - искаме да взимаме майчинство И помощта от 2880 лв. И ще ти кажа - защо. Имам над 10 години трудов стаж, т.е. имам внесени данъци и осигуровки в хазната 10 години наред. Със заплата си имам принос, макар и минимален за развитието на тази икономика И тези 2880 лв. са от моята и на още хиляди жени данъците. Откъде на къде някой, който няма и ден работен заслужава повече пари от мен и всички останали работещи? С какво той е заслужава повече от нас? Ако помощта ще се отпуска само на такива, които ги мързи да работят или пък на майки на по 19-20 години, аз смятам, че има дискриминация спрямо работещите жени. Ето защо смятам, че И тази помощ трябва да ни бъде отпускана. Нека незабравяме, че ние освен работещи сме и учещи жени и шансът да завършим образованието си е доста по-голям от тези трайно безработни. Като ще се отпускат средства, нека всички сме равни, а не някои да са по-равни.

Точно така!!! Напълно те подкрепям!

# 359
  • София
  • Мнения: 5 622
Опа, извинявай, но ми се струва, че долових негативна нотка спрямо момичетата, които раждат на 19-20г. Би ли се аргументирала?

Общи условия

Активация на акаунт