2880 лв. накуп за майки-студентки - 18

  • 92 149
  • 428
  •   1
Отговори
# 90
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Да

# 91
  • Мнения: 41
Здравейте на всички,

Аз родих на 30.06., подадохме документите на 06.07. и миналия понеделник (17.08.) ми преведоха помощта. Осигурявана съм, взимам майчинство и съм студентка редовно обучение от Март тази година. Към датата на подаване на документите дори си бях взела 2 изпита Wink Ако има майки с горе  - долу същите дати на раждане и подаване на документите предполагам, че ще получат парите. Аз бях решила ако ме отхвърлят да обжалвам (още повече, че малкия се роди на 30.06. когато си беше в сила стария закон).

# 92
  • Мнения: 10
Как стоят нещата сега последно? Само на неосигурени ли дават помоща? Прието ли е наистина ? Някои вземал ли е сега през август помоща ? Confused

# 93
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Как стоят нещата сега последно? Само на неосигурени ли дават помоща? Прието ли е наистина ? Някои вземал ли е сега през август помоща ? Confused
Приети са новите промени, новият закон е в сила от 28.07.2015г. Ако сте осигурени, няма помощ, това е!

# 94
  • Мнения: leet
Честно казано малко дискриминационно ми се вижда, защото реално биват пренебрегнати данъкоплатците за сметка на тези, които не внасят никакви средства в държавния бюджет. Разбирам и тази гледна точка, че много жени се записват, за да получат тези помощи и после се отписват, но сега няма да бъде много по-различно. В университета, където уча, когато записвах магистратурата, беше пълно с момичета на по 20-21 години в напреднала бременност, които записваха бакалавър. Убедена съм, че те нямат стаж, а причината да се записват е ясна. И ми е интересно защо не промениха правилата от гледна точка на завършване на образованието. Т.е. ако се откажеш от учението, поради не взети изпити или неплащане на такси и други такива причини, да си длъжен да върнеш парите, а решиха да ударят жените, които си плащат осигуровките и данъците. Мистериите на родното законодателство Simple Smile

# 95
  • Мнения: 10
Циганите се убиха да крадат ток, вода и кво ли не и това е от ясно, по ясно за всички, но не прекратяват тази злоупотреба.....сега, че българките взели така пари " от небето " 2-3 години - чудо голямо,много се увътряха. Като им гледам палатите по морето за милиарди левове.......точно тези помощи съсипват икономиката.Не стига, че не дават нищо на майките......голямо стимулиране пада на раждаемостта. То ако трябва да се спира това Некоректното вземане на пари ей така....има много по - наложителни "помощи " за спиране....Малоумна държава. Големи размисли и страсти за тея пари, че се давали напразно за хора, които не заслужават.......пък те колко неща откраднаха, палати,чудесии, крадат от фондове и т.н - това е от най - редните неща, няма що. И всяка щом се реди за тези пари - дали редно или нередно - всички имаме нужда от тях....не са за дискотеки за всеки случай......просто така са устроили държавата,че да  търсиш вариант да ползваш всичко редно или нередно........ако има шанс. Ако всичко е уредено никой няма да ги търси тези пари. Но здраве да е !  #2gunfire

# 96
  • Мнения: leet
Анелия, много си права - всеки има нужда от тези пари или ако не всеки, поне 90% от българските семейства ще покрият първите нужди на детето си с тях. Според мен е грешна философията за даване на тези средства, в смисъл, не би трябвало критерий да е това дали си студент или не. По-редно би било ако има критерии, на които родителите трябва да отговарят, за да получат такава помощ, а дори да не е на един транш, а да кажем на 2-3. А и дори може да не са финансова помощ, а примерно консумативи за детето, памперси, млека, поемане на сметки за електроенергия и прочие.
Лошо е измислено.

# 97
  • Мнения: 554
Здравейте на всички,

Аз родих на 30.06., подадохме документите на 06.07. и миналия понеделник (17.08.) ми преведоха помощта. Осигурявана съм, взимам майчинство и съм студентка редовно обучение от Март тази година. Към датата на подаване на документите дори си бях взела 2 изпита Wink Ако има майки с горе  - долу същите дати на раждане и подаване на документите предполагам, че ще получат парите. Аз бях решила ако ме отхвърлят да обжалвам (още повече, че малкия се роди на 30.06. когато си беше в сила стария закон).

Аз го подадох на 03.07 и пак ми я отказаха.

# 98
  • Мнения: 2
Здравейте дами!
Миналата седмица моя позната ме потърси за съдействие по абсолютно същия казус. Категоричен съм, че подалите документи преди влизане на промените в сила следва да получат помощта. Личното ми мнение е, че имат спуснати указания да отказват на всички, защото винаги ще има такива, които няма да жалят и за тях ще е бонус.
Вече съм подал жалбата до директора на РДСП и очаквам неговото решение. Интересно ми е какви са указанията им, дали да се откажат при обжалване на заповедта още на административно ниво, или да  се стига до съд.
При всички случаи ще Ви държа в течение за развръзката,  за да помогна на тези от Вас, които не са решили още как да процедират.
Хубав ден!

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Здравейте дами!
Миналата седмица моя позната ме потърси за съдействие по абсолютно същия казус. Категоричен съм, че подалите документи преди влизане на промените в сила следва да получат помощта. Личното ми мнение е, че имат спуснати указания да отказват на всички, защото винаги ще има такива, които няма да жалят и за тях ще е бонус.
Вече съм подал жалбата до директора на РДСП и очаквам неговото решение. Интересно ми е какви са указанията им, дали да се откажат при обжалване на заповедта още на административно ниво, или да  се стига до съд.
При всички случаи ще Ви държа в течение за развръзката,  за да помогна на тези от Вас, които не са решили още как да процедират.
Хубав ден!
Да,споделяйте моля как вървят нещата!Аз подадох документите на 27.07,т.е.ден преди влизането в сила на закона.Още нямам отговор,но си мисля че ще е отказ.Ще обжалвам разбира се,но да знам как процедират по принцип.

# 100
  • Мнения: 17
На мен в социалното като подавах жалбата ми казаха, че ще получа потвърждение на отказа...много категорично ми го казаха. И вече, че от там следва жалба до административен съд. Все още чакам отговор.

# 101
  • Мнения: 34
Мами аз днес от пощата си взех отговора отказват ми, защото получавам майчинство. Молбата съм я подала на 27.07.2015г според вас да пускам ли жалба и от днес ли се броят 14 дневен срок в който мога да обжалвам?

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 12:34 от Dessy89

# 102
  • Варна
  • Мнения: 107
Dessy89, ако имаш входящ номер от 27.7 пусни жалба, какво има да губиш. Мисля, че от дата на получаване броиш 14 дни, но за по-сигурно не чакай последния момент.

# 103
  • Мнения: 2
Мами аз днес от пощата си взех отговора отказват ми, защото получавам майчинство. Молбата съм я подала на 27.07.2015г според вас да пускам ли жалба и от днес ли се броят 14 дневен срок в който мога да обжалвам?

Вижте това решение във връзка със сроковете: http://www.ac-smolian.org/info/acts/2012-2a/D167-12-APK-O146-170712.pdf

# 104
  • Мнения: 13
Здавейте момичета, аз също получих отказ на заявление от 20.07.2015. Твърдо съм решена да се стигне до съд, моля ви пишете за в-ко развитие по предприетите от вас действия. Ако трябва и до омбуцмана ще пишем,не се отказвайте!!! Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт