Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 56

  • 54 063
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
По въпроса за избора на клиника- и аз четох и задавах въпроси на лични.
Но бих добавила И, че зависи какъв е проблемът/причината  за стерилитет  (безплодие) - диагностициран ли е или ще се търси.
И кои клиники имат капацитета да се справят.
Има 4 клиники наложили се,като имена.  Но всичко е много субективно.
И не на последно място - връзката лекар-пациент, доверието, добрият контакт с пациента никак не са за пренебрегване.  Heart Eyes

# 31
  • Варна
  • Мнения: 251
amini благодаря за инфото   bouquet
Това с избора на клиника е много сложно. Наистина зависи и от проблема. Винаги има доволни и недоволни.

# 32
  • Мнения: 678
По въпроса за клиниките аз също мисля че зависи от проблема. Аз не съм в България и сигурно няма да сменям клиника, но съм изчела доста за клиниките в Бг и съм си създала някакво лично впечатление. И въпреки това за естествен цикъл май не се откроява някоя клиника  newsm78 Ако някой е на естествен и може да ми даде инфо кой е добър лекар ще съм му благодарна   Hug  Praynig Може и на лични.

# 33
  • Мнения: 39
Аглея, честит рожден ден! Бъди здрава и много сбъднати мечти!   bouquet
Аз одеве говорих с лекарката от клиниката. Можело и да се пробва. В понеделник имам час за ехография, а после ще говорим за стимулации и т.н. Колко дни отнемат стимулациите, момичета? Ще се впиша ли в две седмици, да кажем, със стимлации, с оплождане... Наистина се извинявам за идиотските въпроси, но както ви казах, умишлено избягвах да се информирам, за да не ме потиска мисълта. Причината за безплодието е слаба подвижност на сперматозоидите, аз уж съм ок засега, надявам се да се получи от първия път чудото.
Приятен ден!

# 34
  • Мнения: X
Надежда, по мои лични наблюдения са изключително силни в ЕЦ.
ЕЦ често се прилага и с диагностична цел и е много щадящ, но процентът успеваемост е нисък, въпреки това  си заслужава да се опита. Аз много исках, но моят случай не го позволява.
ЕЦ е много подходящ, когато главният проблем за безплодие е Lufs при жената.
В България да се коментират проценти успеваемост на клиники е смешна и безполезна работа на фона на действителността в здравеопазването. Е, в чужбина не стоят съвсем така нещата. Но няма да навлизам в това.

  Силен дух и много поводи за положителни емоции за рожденничката.  bouquet  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 05 авг 2015, 15:34 от Анонимен

# 35
  • София
  • Мнения: 23 222
aaangel, aз правя опити само на ец, без никакви лекарства, само прегнил и много рядко цитротид преди прегнила, ако лх е високо.
при моя лекар има доста такива като мен, на възраст и нереагиращи на стимулации.
за мен е добър лекаря ми, но за други не е.
според мен е трудно от чужди мнения да се състави собствено, много са различни хората с различни очаквания.

# 36
  • Мнения: X
Най-добре е да разгледаш темите на  вече бременни мами след инвитро и ако нещо те заинтригува да ги попиташ на лични.
Аз така направих.

# 37
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Момичета според вас по кой протокол шанса е най-голям ? На мен Кръшков ми спомена за ЕЦ,но сега като отида другата седмица ще говорим пак. Аз съм с една тръба отстранена оперативно от извънматочна бременност,а другата е силно изкривена и ще я изолираме с лапароскопия.

# 38
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Аглея, честит рожден ден! Дано скоро сбъднеш мечтата си и имаш непрекъснат повод за радост  Hug

За клиниките съм на мнение, че когато човек избира освен да прочете предварително и да проучи, е хубаво да направи консултация с няколко лекаря (от клиниките, на които се е спрял) и след това да взема решение, защото едно е да четеш, друго да има представа от реалния човек

# 39
  • Мнения: X
Момичета споменават за топли и студени вълни при дълъг протокол, моля за повече информация? След блокиращата или в зависимост от хормоните за стимулация?

Да,както казва Манди,реалният контакт лекар-пациент дава много.

Последна редакция: ср, 05 авг 2015, 22:10 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 678
Благодаря много за отговорите.   Hug  Hug  Hug Аз засега не мисля да сменям, въпреки че моя лекар няма много ЕЦ. И просто ако се разочаровам може да потърся алтернатива и искам да съм подготвена, а не тепърва да търся къде да ходя. Дано не ми се наложи.
Бамбарадамбара и аз искам на естествен обаче покачвам преждевременно ЛХ и все ми слагат Оргалутран и все не смеем на напълно естествен, а правим лимитиран. Док все вика че били малки дози и нямало проблем, обаче аз виждам промяната на цикъла и изместването на овулацията, дори и с тези малки дози  Tired
Сега май няма много да правят процедури, но за края на Август сме се събрали групичка. Дано лятната почивка ни се отрази добре  Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 авг 2015, 23:46 от aaangel

# 41
  • София
  • Мнения: 331
Момичета, след стимулиран опит по къс протокол колко време се почива
за да се направи нов на ЕЦ?

Аз също качвам много ЛХ, но ще искам на ЕЦ следващия път, и без това със стимулацията
нищо не извадихме.

# 42
  • София
  • Мнения: 23 222
на ец можеш веднага, ако няма някакви усложнения разбира се

# 43
  • София
  • Мнения: 331
Да, нямаше проблеми. Благодаря.

# 44
  • Мнения: 678
Това с естествения и високото лх е рисково, защото трябва да се включи Цетротид, а моят док казва че ако си само на Цетротид за повече от 1-2 дни падали и естрогените. Т.е. ако имаш Цетротид трябва и някаква стимулация дори лека. Иначе и аз бих искала напълно естествен  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт