Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 56

  • 54 043
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 699
Ами добре бях-това се случи преди  6 години  Grinning И аз се учудих че можем да започнем веднага след лапарото( махнаха ми хидросалпингс на едната тръба и прекъснаха остатък от другата)Но нямах никакви проблеми.То самото възстановяване след лапарото е много бързо.Помня че ми беше малко подут корема(мисля че с някакъв газ го издуват)
Сега много искам второ детенце, но нямам смелост да започна, затова ви чета от известно време.
Желая успех на всяка една  Hug Hug Hug

# 61
  • България
  • Мнения: 3 622
Записвам се. на мен ми предстои първи  опит инвитро  със стартиране - края на август -началото на септември.

# 62
  • Мнения: 39
Момичета, да ви се оплача... бях на лекар. След стимулирането имам само една яйцеклетка за оплождане, т.е. нищо, другите са малки. Сигурно е често срещано, поне така ми казаха на регистратрата, но аз доста се разочаровах. Такова хубаво предчувствие имах, че всичко ще бъде наред, че се сгромолясах здраво. Ще поскимтя, поскимтя, пък като се прибера в Бг ще се огледам за клиника. Иска ми се да пробвам във Виена център, нали там признават направени вече изследвания...
Пожелавам ви много късмет!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 411
Ella79, не се "сгромолясваЙ" и не се мъчи толкова, защото нито прекалено силните надежди, нито отчаянието са полезни в този момент. Hug Най-честия съвет в такъв момент е да се запазва спокойствие, да се приемат фактите такива, каквито са и смело към следващия опит.
На мен ми предстои първото инвитро до 1-2 месеца и от сега се мисля, че всъщност изобщо не е ясно какви още капани крие тялото ми. Нашият доктор ни предупреди от началото, че достатъчно ясна картина за състоянието на жената се добива след първото инвитро, т.е. как реагират яйчниците, какво излиза от тях, как реагира матката и т.н. и тогава вече знаят по-добре как да процедират. Затова обикновено първия път не става, освен разбира се ако жената не си е ОК по принцип. Rolling Eyes

# 64
  • България
  • Мнения: 3 622
Ella79, мила. какво значи като е само една яйцеклетка? Имаше ли пункция? Няма ли шанс да се оплоди тази една яйцеклетка?  Hug

# 65
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Ella79 за яйцеклетка ли става въпрос или за фоликул? Така както си го написала ми изглежда че говориш за  фоликул. Друго не ти ли казаха?Какво следва от тук на татък?

# 66
  • Мнения: X
Може ли хидросалпингс или паразити да предизвикат прекъсване на естествена бременност между 6-8 г.с, като ембрионът е бил
Без тонове

# 67
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета!
Фоликул, да, не яйцеклетка. Моля за извинение пак, ама както казах и преди, не боравя добре с терминологията. Само един фоликул, готов за оплождане, останалите са малки. Докторът каза, че този фоликул би могъл да се оплоди по естествен път. Не че не вярвам в чудесата и че всичко е Божа работа, но не го очаквам. Казах ви, че се сгромолясах, защото моите изследвания са ок принципно, уж проблемът е в мъжа ми. Може би затова бях така неприятно изненадана, очаквах всичко друго, но не и това.
Пипи, ти ли ми беше казвала, че във Виена център приемат готови вече изследвания? Аз имам изследвания отттук, ще ги признаят ли в Бг?   

# 68
  • Варна
  • Мнения: 251
Добро утро, момичета! Аз имам сложени вече 8 декапептила и в понеделник съм на преглед. От няколко дни обаче получавам някакви топли вълни. И все по често се проявяват.  Crossing Arms
За тези от вас, които мислят да си купуват лекарствата от Турция мога да помогна с инфо. Ние в събота бяхме там и доста изгодно си купихме пурегона.
Късмет на всички   bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 2 411
Първият преглед днес приключи с установяването на един задържан фоликул 20 мм. Сега чакам да ми дойде и да почвам Марвелон за 15 дена. След това щели да правят другите изследвания.
Не че се съмнявам в докторите, но не е ли по-добре да пусна хормони преди да почна Марвелона?! newsm78

# 70
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
 Ella79 да аз казах че там приемат правени изследвания на др место. Теб с какво те стимулираха и какво решихте ще имали пункция или не.

# 71
  • Мнения: 584
Здравейте Момичета!
Записвам се при вас, с потенциално първо ИКСИ.
Сега във вторник правихме хормони за мен и нова спермограма, на 1ви е следващия термин.
Грубо изчислено, ако всичко е наред започваме октомври.

Късмет на всички!  Hug

# 72
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Изпуснала съм новата тема. Манди   bouquet !
Вторник ще е моята пункция и четвъртък трансфер живот и здраве.

Успех на всички   bouquet !

# 73
  • Варна
  • Мнения: 251
Момичета, днес ми е 13 ден на декапептил и Естрадиола ми е 44,6. Продължавам с него още няколко дни докато падне естрадиола и евентуално тогава започвам пурегона. Странно дали има възможност да не започна този месец? Днес нещо се изплаших като разбрах, че няма да стартирам.

# 74
  • Мнения: 678
Колко трябва да е естрадиола преди процедурата, т.е. на 3ти ден, защото моя е 90pg/ml. Аз щях да започвам естествен цикъл и днес като видях резултата май ще отлагаме. Спомням си че някъде четох че трябва да е до 60., но сега като ми трябва не мога да намеря темата за хормоните и ме хвана паника. Питам защото моят док ще остави решението на мен.
Хормоните ми са ФСХ 10.6, ЛХ 3.9mlU/ml и Е2 92 pg/ml. Знам че ФСХ ми е високо, но то падна от 12 на 10.

Общи условия

Активация на акаунт