Болки в ставите

  • 1 910
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Ужасно е!!! Аз от 10 дена полудявам нощем - будя се през половин час от болки в ръцете - изтръпват ми, подуват се и ме болят чак костите...Ставам и като се разтъпча и направя няколко упражнения с ръцете - малко поминава.Ама тъкмо заспа и след малко пак се будя...няма оправия!!!Има дни когато съм по-добре ама има и нощи когато ми иде да креща...Лекара ми каза, че било нормално, да потърпя, но то това ако продължи още дълго - просто не знам - не съм спала като хората от отдавна и съм много изтощена. Дайте съвет!!! Чувала съм да не се яде солено - ама дали помага?Точно сега ми е само до диети... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 164
Още малко остана... Wink
То бременността не е състояние, а диагноза, вече се убедих в това. Laughing

# 17
  • Мнения: 992
Много са гадни тези болки, аз в ръцете нямам, но в тазобедрените стави имам и ужасно ме болят, даже снощи болката беше толкова силна, че едвам ходех.
Успокоявам се,че има още малко и ще ми мине.

# 18
  • Мнения: 5 103
Болят ме и още как, най-вече ставите на краката.

# 19
  • Мнения: 151
При мен е същото, а съм само в 4-ти месец.
Нощем плача от страшни болки в колената и таза. И аз не мога да спя по-дълго от 15мин. Много е страшно. Може да се дължи на липса на калций.

# 20
  • Мнения: 234
Болят ме най-вече ставите на краката,но търпимо(засега),но аз предполагам,че е от кг-тежат им.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз имах в китките, но в една книга за бременни бях прочела, че е нормално. Гадни бяха, но не непрекъснати. По едно време ми се схвана и челюстта (не можех да дъвча от болка), тогава ходих на лекар и той ми каза, с нищо да не мажа заради бременността, но да духам мястото със сешуар (суха топлина), за да се затопли и да ме отпусне. Каза, че ревматичните болки се изостряли през бременността. Аз тогава се чудех, този за къв ревматизъм ми говори, като не ме е боляло преди newsm78

# 22
  • Мнения: 601
  Днес се обадих на лекарката ми,и тя  каза,че ако Матерната не помага,да почна калций на таблетки.Дано това помогне и отшумят болките,защото вече имам чувството,че костите ми ще се счупят.
   На всички Ви Благодаря за отговорите  love001

# 23
  • Мнения: 107
Мен ме боляха ръцете! Не можех да си свия пръстите, а пък да си стисна дланта в юмрук - пълен абсурд! Гледах да ям повече млечни продукти, уж заради калция, но май нямаше ефект! Като родих започнаха да ме болят и краката! Ходих на лекар и ми изписаха лекарството - IDEOS, даже ми бяха казали, че мога да го пия и докато кърмя ама аз изчаках! Това лекарство всъщност се дъвче, а не се гълта, взимах го 3 месеца всеки ден по един хап! Определено имаше ефект! Може да питаш лекаря като отидеш при него! Само да те предупредя, че е малко известно в Б-я това лекарство, в доста аптеки го търсих и като питах ме гледаха с празен поглед, но се намира де и струва 12лв!
Успех, дано понамалеят болките!

# 24
  • Мнения: 3 537
Нормално е ,ще се оправиш щом родиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт