Дългогодишна връзка без позитивно развитие

  • 9 647
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за съвет относно моя проблем,който съм описала по-долу!
Проблемът ми се характеризира с трудността с взаимоотношенията ми с дългогодишния ми партньор. Не се разбираме с години вече (2-3)- стигали сме до физическа и вербална саморазправа не само веднъж, а се е случвало е да е и е част от ежедневието ни в продължение на месеци.
Неколкократно съм стигала до прекратяване на връзката с приятелят ми, с който сме заедно вече повече от 7 години, но след всеки път поради едно или друго чувство съм се връщала отново към него. Нещата са се влошавали след всяко едно събиране и от едно известно време, нямаме за какво да комуникираме, освен да си създаваме скандали и да си разменяме груби думи.
Живеем в чужбина и сме си единствените 'близки'хора, а същевременно сме си безкрахйно далечни.На него му е трудно да се социализира,защото е много труден характер и е много критичен.От друга страна и аз не мога да излизам с приятелки,защото това го дразни изключително много и всеки път води до разправии, в интимен план нямаме вече тръпка, а грубите думи са голяма част от кратката ни ежедневна комуникация.

Преди няколко седмици взех трудното решение да си търся друга квартира и намерих потенциално ново жилище. След дълго премисляне платих депозит и евентуално ще се нанеса в края на месеца. Но въпреки всички трудности имам известни съмнения, дали постръпвам правилно спрямо двама ни. Откакто го известих относно плановете си, той стана много внимателен, мил и добър спрямо мен, но знам, че това е само временно,защото се страхува да не ме изгуби.
Нямаме си доверие от доста време- той имаше няколко афери, след всяка ,от които уж много съжаляваше и казваше,че няма да се повтори, уви случваше се пак. Много е потаен, постоянно държи телефона и лаптопа си под ръка и заключеени с пароли.. Въпреки всичко обаче не ми стигат сили да го напусна и да сложа край.Хе знам дали е заради дългогодишната привързаност, навик или нещо друго. Звучи глупаво, но е истината!
Моля ви, дайте ми някакъв съвет!
Благодаря

# 1
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Стигали сте до физическа саморазправа и ти пак си се връщала?  #Crazy
Винаги ми е било странно това женско поведение ала "бие ме, значи ме обича". Както и да е - радвам се, че все пак си взела решение и ще се изнесеш. Поведението му в момента най-вероятно е точно заради това и ще е временно. Не знам как си живяла 7 или 2-3 години така, аз не бих си го причинила и месец. Тези години от живота ти никога няма да ти се върнат! След време ще те е много яд за тях. Събирай си багажа и бягай далеч!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 017
Според мене трябва да се изнесеш, колкото и да ти е трудно. Опитай да прочетеш безпристрастно какво си написала и си задай въпроса дали има смисъл да продължаваш с този човек. Аз също мисля, както и ти самата, че е временно това подобряване на отношенията ви и е само заради това, че си му казала, че ще се изнасяш. Действай и не се колебай, в крайна сметка освен навика да бъдеш с този човек, какво друго реално ти дава тази връзка? Сама казваш, че не се разбирате, че се карате и стигате до физическа саморазправа, че няма тръпка, че даже е имал афери и му нямаш доверие. Трудно е, спор няма, но след няколко месеца ще си като нов човек, повярвай ми и ще се чудиш какво си правила толкова дълго време с този човек.
Успех ти пожелавам!!!

# 3
  • Мнения: 14 830
И е желателно изобщо да не му казваш къде се намира новото ти жилище за да не вземе да виси пред вратата  ти  и да те умилостиви по някакъв начин
И така до следващия скандал

# 4
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Какъв е точно смисълът от тази връзка?  newsm78  Ако е само да не си сама, вземи си куче.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 595
coconut33

Как го траеш този твоя убавец толкова много години бе душа ooooh! Ти какво мазохистка ли си, що ли Shocked Че той ти е по чужд от хората в която страна живееш. Оф, много се ядосах. Аз, много  рядко пиша, ама щом пиша нещо много ме е развълнувало или ядосало.
Има подобна тема където авторката трае нейния лолю 3 годи и момичетата питат как е могла толкова време да търпи и да губи ценно време.  Добре, че тя поне излезе курназ и разкара мамин златен да спи под мостовете thumbsup А ти направо с вашата връзка повече от седем години......ми то "Епопея на забравените " бе душа ooooh!
Я стига се триуми.  Добре си взела решение за нова квартира. Нищо ли не ти подсказва, че за тези години положението е ескалирало в кофти посока, а ти стоиш и все още се чудиш какво да правиш.
Тя тая ваша връзка не виждаш ли, че с нищо не те обогатява, а напротив.....То и връзка не е, ами незнам как да го нарека #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 793
Не го мисли толкова, пак ще се върнеш при него - щом бой, изневери и скандали не ти пречат, та все се връщаш, и сега пак имаш СЪМНЕНИЯ, дали постъпваш правилно спрямо "двама ви", и го ревнуваш от потайния му телефон.

Игрички на власт и контрол е вашето, пак ще го поуплашиш с отсъствието си, пък той ще почне да се старае повече, после ще се съберете и уютно ще си се млатите като прекалите с пиячката, че може и някое дете да направите, за да придобие връзката ви "позитивно развитие", каквото явно искаш. За някои хора това е любов.

# 7
  • Мнения: 829
Всяка раздяла е трудна. Привързана си към този човек, седем години не са малко време. Създали сте си навици заедно. Първоначално много ще се чудиш дали не грешиш и не си жестока като го оставяш, но не - не си. Нима той не е жесток с това си поведение спрямо теб? Както е написано нагоре, изминалото време няма да ти се върне. Винаги си мислим, че имаме време и нещата ще станат по - добри. Направи настоящето си такова, че да не се налага да чакаш и да живееш с надежди за бъдещето. Ще се справиш!   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 017
И още един съвет от мене, подсетих се като прочетох горния пост. Никакво, ама никакво чувство за вина не трябва да изпитваш, че го оставяш (ако го направиш и когато го направиш). Съвсем сериозно ти го казвам това, аз също се чувствах много виновна, когато се разделих с предишния си приятел, но постепенно го преодолях, благодарение на сегашния такъв. Това, което той ми каза е, че в една връзка за раздялата никога не е виновен само единия, вина винаги има и в двамата (а аз бях склонна да обвинявам само себе си).

# 9
  • Мнения: 829
Винаги има едно но. При авторката ситуацията е прясна и какви ли неща няма да мисли. Например: той е виновен, но аз дали не съм повече и т.н. Сигурна съм, че момичето ще се справи. Такива избори правим всеки ден, къде лесни, къде не толкова.

# 10
  • Мнения: X
Имаш нужда от дистанция. Ще видиш тази свежа глътка въздух ще ти се услади.
А страхът от самотата ще се превърне в удоволствие от свободата.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 017
Винаги има едно но. При авторката ситуацията е прясна и какви ли неща няма да мисли. Например: той е виновен, но аз дали не съм повече и т.н. Сигурна съм, че момичето ще се справи. Такива избори правим всеки ден, къде лесни, къде не толкова.
Съгласна съм с тебе, просто и давам съвет да не задълбава с чувството, че вината е само в нея, а имам усещането, че така ще стане, съдейки по това, което е написала.

# 12
  • Мнения: 3
Благодаря много за отговорите Simple Smile
Склонна съм да търпя критиката, понеже до голяма степен сама съм си виновна, че съм в това положение в момента, а можех отдавна да съм приключила... но уви, хората правят грешки, някои като мен не се поучават от предишните такива.

Все пак благодаря и за градивната критика и за окуражителните слова, и двете в огромна степен помагат  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 145
Има жени и мъже, които се привързват емоционално към половинките си! Очевидно, ти си този тип човек! Ти свикваш с човека до теб и затова толкова много мислиш дали да го оставиш! Поговори с него пак дали можете да бъдете заедно, защо държи с пароли лаптоп и тел., от кого се крие! Ако ли нищо не ще ти каже, ще трябва да се разделиш с него! Знам, че много боли - 7 години никак не са малко!

# 14
  • Мнения: X
От критика или самокритика нямаш нужда.
Направила си нужните компромиси до тук, но явно връзката се е изчерпила.
Не ти носи удоволствие и радост, натоварва те.
От анализи кой крив, кой прав - вече няма полза.
Всеки има право на щастие. Всеки има право да потърси своето щастие, докато не е станал родител.
От излишни думи няма смисъл, както и от напразни обещания и залъгвания.

Общи условия

Активация на акаунт