Магистър в друго направление?

  • 1 266
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, настоящи и бъдещи мами!
Тази година завърших специалност "Стопанско управление" и сега съм изправена пред дилема каква магистратура да запиша (дали да продължа в същото направление "Администрация и управление" или да запиша нещо в направление "Икономика").
Чувам от познати и приятели, които работят, че когато магистратурата ти била в друго направление... нямала стойност пред работодателите, защото бакалавър се учи 4 години и там всъщност научаваш всичко нужно, за да практикуваш, докато магистърската програма е само малко надграждане и е полезно, но само ако е в същото направление, т.е. ако изкарам една икономическа магистратура след стопанското управление, щели да ми казват "ами то с тая магистратура икономика, не си икономист... ти си администратор, защото това си учила 4 години, а икономическата ти магистратура е само 2 години".
Моля за Вашия съвет по този въпрос, защото наистина не искам да изгубя ненужно време и пари в учене на нещо, което никой няма да ми признае един ден (питам, защото не съм много сигурна в достоверността на източниците, които ми дадоха тази информация).

# 1
  • Мнения: 1 412
Нe e така. Замисли се , че в днешно време никой не ти гледа оценките или колко години си го учил- важно е да имаш диплома документ, че си го завършил. Щом е предоставено това право да може да се запише магистратура в друго направление, значи няма проблем. Мисля, че само за определени специалности не става , но тогава си има някакви специални условия в предвид бакалавъра.  Аз също имам завършен бакалавър педагогика , а магистратурата ми е туризъм - нищо общо, но така пък имам две възможности за реализация. Успех

Общи условия

Активация на акаунт