Любители на Котки Тема 97

  • 53 605
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 76
Предлагам ви руски модел на следоперативно боди,може да ви хареса. Не ми се е налагало да го прилагам на мойте мацки,но е пробван от познати и са доволни.



Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 10:07 от Патица

# 661
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
Не се вижда нищо.

# 662
  • Мнения: 448
Не знам дали сте го гледали, но реших да го споделя тук за малко добро настроение.
Котаракът е страхотен  Heart Eyes

https://www.facebook.com/493048940753136/videos/826811964043497/

# 663
  • София
  • Мнения: 76
Мисля,че  оправих.

# 664
  • Мнения: 9 991
Не знам дали сте го гледали, но реших да го споделя тук за малко добро настроение.
Котаракът е страхотен  Heart Eyes

https://www.facebook.com/493048940753136/videos/826811964043497/

Прилича на момченце, а в розова количка Whistling И аз съм го правила такива като малка. Горките животни, търпяха, бяха улични, а дори сигурно не съм ги била нахранила.  Confused

# 665
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Защо не попитате ветеринаря за яка, вместо боди? Предните ми котки бяха с дрешка след операция, но Даша беше с яка - освен първите пъти, в които успя да я свали, докато уцеля как да я вържа правилно, е много по-удобно и не се налагаше да я следя постоянно ближе ли се. Не й пречеше да яде, само да се ближе - тя фрустрирано ближеше вътрешността на яката  Laughing

# 666
  • София
  • Мнения: 2 092
Бу, ами защото някои котки не могат да понасят яка. Всичко е индивидуално, но наистина някои котки се шашкат супермного. А да сложиш яка на котка, която току-що е претърпяла операция, може да е направо жестоко. Най-малкото е да пробвате как ще понесе вашата котка яката преди операцията. Ако покаже твърде голяма непоносимост - по-добре си осигурете боди. Както казах в предишен пост, моята Лолка направо щеше да откачи, като й пробвах яката преди операцията.

# 667
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Да, шашкаше се много първите ден-два. По-рано каишка пробвах да й сложа и буквално замръзна, над час не помръдна и я свалих. С яката се шашкаше, но свикна - неохотно, неприятно, но свикна.

# 668
  • София
  • Мнения: 2 092
Точно затова казвам, че е по-добре да  се пробва яката преди операцията. Но ако някои котки свикват, други не могат изобщо да я понасят. А пък има и такива котешки майки, които по никой начин не са способни да причинят такова насилие над котешките си дечица. Затова, когато има избор, всеки ще подбере за себе си най-добрия вариант. Моята котарачка, като й сложих яка, имах чувството, че ще й изскочи сърчицето. Направо имах чувството, че сърцебиенето й ми повдига пръстите чак. Тя е много страхлива, например лежи на скута ми и ако взема нещо или мръдна рязко, отскача на два метра. Със съответната засилка, взета благодарение на забитите нокти в крака ми #Cussing out Joy А недай си боже да кихна... И аз каквото и да правя, първо й казвам: Луцка, да не се стреснеш. Тя поглежда, и спокойно приема всичко. Много мрази изненадите  smile3521 Милата ми котешка дъщеричка. Чудно ми е защо е такава нервна, след като при мен има осигурено пълно спокойствие, най-вероятно си е такава по наследственост.

# 669
  • Мнения: 3 331
А недай си боже да кихна... И аз каквото и да правя, първо й казвам: Луцка, да не се стреснеш. Тя поглежда, и спокойно приема всичко. Много мрази изненадите  smile3521 Милата ми котешка дъщеричка. Чудно ми е защо е такава нервна, след като при мен има осигурено пълно спокойствие, най-вероятно си е такава по наследственост.
И моята е същата! И ние предупреждаваме преди да правим шумни и страшни неща. Много са ни нежни госпожиците значи Flutter

# 670
  • Мнения: 3 881
A и господин пиратя е мнооогу плашлив. Стана голямо колкото куче, но все го е страх.

# 671
  • Мнения: 1 708
Даша е била с модерна яка - на лапички Simple Smile
Бу, защо е обръсната отляво? Може и да си писала, но съм забравила.

И нашата Стейси е от плашливите котки. Стряска се дори, когато се изправям рязко, ако съм седнала. Снишава се и ме следи какво ще направя. Ще рече човек, че това коте е на постоянен тормоз подложено.

# 672
  • София
  • Мнения: 2 092
Да бе, ако страничен човек гледа, ще си рече, че нашите котки са тормозени ден и нощ. А има котки, които изобщо от нищо не им пука! На моя приятелка котката, когато пералнята им центрофугираше, се качваше отгоре да се друса. Като ми казваше, първоначално не повярвах, но после се убедих с очите си. А в бившата ми работа имаше доста кучета, които все стояха отвън. Веднъж идва един котарак, и като се хвърли към него един пес, аз си изкарах акъла, викам си - ей сега го разкъсаха. Тоя юнак обаче не мръдна от мястото си, застана на задни крака и отпери няколко шамара на кучето, което, като видя, че не го е страх, изумено спря на място. Дълго време после този котарак се мотаеше между кучетата, без да му мигне окото. И все така им биеше шамари. Заради смелостта си постоянно си получаваше почерпка от колегите ми. Беше много забавен. После аз напуснах. Дано все още да е там тоя готин пич, жив и здрав.

# 673
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Даша е била с модерна яка - на лапички Simple Smile
Бу, защо е обръсната отляво? Може и да си писала, но съм забравила.
От там й влязоха за операцията за кастрация. Оказа се, че в тази клиника, а може би и изобщо в Англия, правят операцията по-често странично, отколкото през корема. Аз бях много изненадана, като си я взех, но позната българска ветеринарна лекарка ми каза, че също е ползван метод, макар по-рядко в България. Не мога да кажа дали се възстанови по-бързо от коремните операции на другите ми котки, май по-скоро същото време. Но ми я върнаха в много по-добра и будна кондиция, отколкото у нас съм си взимала котките след операция. Беше будна, бодра и в добро настроение - на обезболяващи, които приемаше още 2 дена, но не беше отпаднала, замаяна или дезориентирана. Само като й сложихме яката и посърна  hahaha

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Нашата госпожица вчера до към 16 ч спа, после направи няколко обиколки клатушкайки се, повърна малко и се покатери на децата на леглата. Първо на едното, после на другото и пак заспа. А, хапна и малко гранулки (след повръщането). Нощес спа при кака си и сутринта ни събуди с познатото Мяуууу. Днес си ходи нормално, хапва повече - да си навакса вчерашния глад, а пък аз се надявам да стане една хубава котешка дундичка, че сега е една дълга хърба. Конците са от резорбируемите, много семпъл шев е направил доктора, само с едно възелче. Тя не се ближе и не дърпа крайчето. При предния опит имаше 5 конеца, които до шестия - седмия ден си беше свалила сама. Относно упойката - на три пъти И биха разни работи. Аз излязох след втората инжекция. До инхалационна упойка не се е стигнало. Въобще много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт