На море в Турция - тема 39

  • 129 883
  • 747
  •   1
Отговори
# 390
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Поне пет лири на пиколото и по пет лири на сервитьора вечер в ресторанта - така не ходиш за напитки и лед Wink.
Нашата почивка свършва Tired...утре си заминаваме и ми е много тъжно - прекрасна почивка изкарахме, хотелът е много добър, а Мармарис - великолепен Heart Eyes

# 391
  • Мнения: 4 500
Мила Х, относно аквапарка на Айлънд от рецепция ми казаха "It""s working non stop, no finish,no finish"  Mr. Green Mr. Green

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Поне пет лири на пиколото и по пет лири на сервитьора вечер в ресторанта - така не ходиш за напитки и лед Wink.
Нашата почивка свършва Tired...утре си заминаваме и ми е много тъжно - прекрасна почивка изкарахме, хотелът е много добър, а Мармарис - великолепен Heart Eyes
Ще очаквам подробен разказ за хотела, че и ние ще го посетим съвсем скоро.
От мен утешителна  Hug Много е депресиращо заминаването  Crossing Arms

# 393
  • Мнения: 210
...
И второ, в хотелите има ли на разположение ютии? (Неприятно изненадана съм от отсъствието им в много български хотели и затова питам, а не сме пътували до Турция досега.)
...
Много малко са хотелите(по принцип, а на само в Турция), в които може да се ползва ютия...
Включително и в последния посетен от нас хотел в Анталия беше забранено използването на ютии в стаите.

Ютии няма по стаите, но в повечето хотели, най вероятно във всички има платена услуга гладене също и пране.  Според мен това е причината да няма по стаите ютии, за да си платиш за услугата ако искаш. Не е практика да е част от ол инклузива гладенето.

# 394
  • Мнения: 1 587
Аз да попитам за всеки случай:)) Ще пътуваме двама родители+детето.Извадихме паспорт на малкият, какви документи могат да ми поискат на КПП Малко Търново.Да не взема да пропусна нещо, акт за раждане нещо...знам ли и аз?
Отделно се претеснявам,как ще се понесе пътуването от детето.Момента с тоалетната най ме тревожи.

# 395
  • Мнения: 3 286
Аз да попитам за всеки случай:)) Ще пътуваме двама родители+детето.Извадихме паспорт на малкият, какви документи могат да ми поискат на КПП Малко Търново.Да не взема да пропусна нещо, акт за раждане нещо...знам ли и аз?
Отделно се претеснявам,как ще се понесе пътуването от детето.Момента с тоалетната най ме тревожи.
Вземи си копие на акта за раждане.Не го искат по принцип но не знаеш какво ще им скимне.

# 396
  • Мнения: 1 545
Благодаря на всички!  bouquet
Ще дам отзиви, когато се върнем.

# 397
  • Мнения: 19
Момичета, дочух че почивките организирани чрез агенции не много ок с организирането на полета и настаняването в хотела като часови диапазон.
Има ли нещо вярно в това?

# 398
  • Мнения: 1 587
Някъде прочетох,че в последният момент са сменяли часовете на излитане и по този начин първият и последният ден са изгубени. Полет от България в късният следобяд и полет от Турция рано сутрин автоматично те лишават два дни от почивката.ДАли обаче е честа практика,нямам представа но имаше оплакали се хора

# 399
  • Мнения: 176
Мила Х, относно аквапарка на Айлънд от рецепция ми казаха "It""s working non stop, no finish,no finish"  Mr. Green Mr. Green
много благодаря за инфото   bouquet

# 400
  • Мнения: 807
Искам да питам дали допълнителните екскурзии могат да се плащат в турски лири? Казаха ми, че са предимно в евро. Проблемът е, че си обмених доста лв. в турски лири и имам повече от тях, еврото ми е по-малко.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Естествено че всичко се плаща с лири , плащането в евро или долари е изключение за туристите от ТА и по пазарите.
Ако родители значи съпрузи и тримата са с еднакви фамилий - няма проблем.При различен случаи - акт за раждане + копие коетро понякога вземат.
Авиокомпанийте се грижат за осъществяването на полетите , прозорци и коридори за да е възможен и безопасен полета , а не за някакви кефове на пътниците , ако на мен или теб е удобно да летим сутрин и съответно слетобяд , може пък на 50 други да им е кеф обратното , на други 50 - по обед.Няма как авиокомпанийте да тръгнат да угаждат на капризите на пътниците.А и ако днес има 50 самолета кацащи в Анталия всички да кацнат в 7 или 8 щото тъй било удобно Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 10:35 от peterky2002

# 402
  • София
  • Мнения: 3 214
Искам да питам дали допълнителните екскурзии могат да се плащат в турски лири? Казаха ми, че са предимно в евро. Проблемът е, че си обмених доста лв. в турски лири и имам повече от тях, еврото ми е по-малко.
В Айвалък преди няколко дни ми отказаха да платя в евро, само лири искаха. Екскурзията беше организирана от хотела, не ТА.

# 403
  • Мнения: 1 844
И нашата почивка свърши, благородно завиждам на всички, на които им предстои тепърва да заминават - и пожелавам слънчеви и щастливи дни в прекрасната Турция.  Peace
Накратко споделям впечатления -
Бяхме в Мармарис, Паша Бийч.
Изключително доволна съм от обслужването в хотела, хигиената, храната. С ръка на сърцето, не мога да се оплача от нищо.  Peace Прекрасно място и прекрасен персонал - всеки си гледа съвестно работата и клиентът наистина е приоритет.
Мармарис - също много ми хареса! / за първи път го посещавам/ Възхищавам се как от малко пристанищно градче са направили едно наистина приятно място за почивка и забавления. Минусът е единствено плажната ивица - твърде малка и твърде тясна. Свикнала съм на плажа на нашата Албена - и този на Мармарис ми докара направо клаустрофобия. Simple Smile
С удоволствие бих се завърнала пак там. Това е факторът, по който оценявам местата за почивка. Определено обикнах Мармарис!
Весела почивка на всички!

# 404
  • Мнения: 1 587
Естествено че всичко се плаща с лири , плащането в евро или долари е изключение за туристите от ТА и по пазарите.
Ако родители значи съпрузи и тримата са с еднакви фамилий - няма проблем.При различен случаи - акт за раждане + копие коетро понякога вземат.
Авиокомпанийте се грижат за осъществяването на полетите , прозорци и коридори за да е възможен и безопасен полета , а не за някакви кефове на пътниците , ако на мен или теб е удобно да летим сутрин и съответно слетобяд , може пък на 50 други да им е кеф обратното , на други 50 - по обед.Няма как авиокомпанийте да тръгнат да угаждат на капризите на пътниците.А и ако днес има 50 самолета кацащи в Анталия всички да кацнат в 7 или 8 щото тъй било удобно Simple Smile
Благодаря за пояснението относно документите. Обаче за другото ще ме извинявате,ако ТА ми прецака почивката по този начин,че да загубя буквално 2 дни от нея и не ми предложат адекватна компенсация ще ми видят гърба завинаги. И хич не ме интересува така широко разпространеното "платили по 500-600 лв на човек и очакват чудеса" срещу реални пари,очаквам реално и адекватно обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт