Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Хм това много интересна тема. А колко струва тази застраховка и има ли някои повече информация. Задължителната която маика и бяха направили с билета беше смешно-7 евро. Това което знам от опит с наши близки приятели за САЩ е че нщо не покриват тези застраховки-ако се наложи по спешност се водят в общински болници и тъй като те имат туристическа виза се попълва че нямат доходи и нищо не са платили-иначе сметките са ужасни. със сигурност знам за зелена карта ако имат че не сме отговорни за спешни случаи. на нас ни се е налаголо да ги водим на зъболекар, но си платихме. Това кето бяхте споменали много ме заитересува-моля кажете за какви суми става на въпрос и как са ги възстановили. като знам колко струва да се осигуриш в САЩ някак си все не вярвам че е така лесно newsm78 дано, дано
Не си спомням точно каква беше сумата, около 100 и нещо евро за 3 месеца, определено сумата, която дойде от болницата за прегледа на майка ми, беше поне 3 пъти по-голяма. Като се обаждах на телефона в Полша (това беше офиса за България), имаше 2 варианта: или те да й намерят в рамките на 24 часа лекар, който да се съгласи да я прегледа и да не плащаме нищо, или да я заведем на преглед, да платим сметката, а те да й възстановят сумата в България, като се върне. Нас вторият вариант повече ни устройваше. Пазихме всички рецепти и сметки, разбира се, за да може майка ми да ги приложи в България. При нас ставаше дума за грип и инфекция на ухото, положения, които не си е довлякла от България, така че нямаше проблем. Съмнявам се, че застраховките покриват диабет например, но все пак по-добре с тях, отколкото без тях.

# 16
  • Мнения: 86
Аз също се интересувам по темата тъй като родителите ми ще дойдат за доста дълго време. Преди няколко месеца , когато свекър ми беше на гости му се наложи да ходи до емърджанси и добре 4е имаше застраховка..., затова сега карам и наште да направят.
Малко офф- Има ли някои с родители пребиваващи за постоянно в САЩ?Каква здравна застраховка имат и public aid опция ли е?

# 17
  • Мнения: 804
Добре, че отворихте тема, майка ми ще идва за раждането на бебка с мъжа си и непременно ще я накарам да си направят застраховка.
   Иначе като идвахме със зелените карти с мъжа ми си направихме застроховки в бг, не знам на коя фирма бяха, но платихме по 50-60 евро на човек, в размер на 30 000 , за 3 месеца+зъби. Предложиха ни я в самолетното бюро, не се наложи да я ползваме, но бях спокойна Peace

# 18
  • Мнения: 884
С  QBE със сигурност нищо не се заплаща/болница,поликлиника или просто кабинет/ само ви вземат данните от застрахователната полица.Има си телефон на който дават информация и могат да ви насочат към лекар или лечебно заведение по необходимост.Ползвали сме ги -много доволна.
А за Алианц  #Crazy- кой луд ходи плаща,че после чака да му възстановяват пари....вместо да си вземе по удобната застраховка?!

# 19
  • Мнения: 650
Аз също се интересувам по темата тъй като родителите ми ще дойдат за доста дълго време. Преди няколко месеца , когато свекър ми беше на гости му се наложи да ходи до емърджанси и добре 4е имаше застраховка..., затова сега карам и наште да направят.
Малко офф- Има ли някои с родители пребиваващи за постоянно в САЩ?Каква здравна застраховка имат и public aid опция ли е?
Аз същто се интересувам - моята маика е тук със зелена карта и се опитах да проуча въпроса-само така да се направи застраховка от САЩ е ужас и безумие. По принцип явно има хора с тези застаховки от БГ които са 10 пъти по-евтини и са ги ползвали и вървят и аз съм в колебание сега newsm78 Със сигурност знам че ако има спешен случай като счупване на крак, сърце и т.н. не си отговорна въпреки че си подписала Affadavit of support. Но само за спешни случаи... Да се молим да не става... Иначе след като станат граждани положението се променя но сме далеч от това. Майка няма никаква застраховка и е вече трета година тук-не знам дали тези астрахователни компании от БГ ще направят ако вече е тук от доста време и не знам дали и те не покриват само спешни случаи-аз съм един "тома неверни" Embarassed Имаме много близка приятелка, която си работ като мед сестра и тя се кълнеше че ако стане спешен случай да водим родителите в общинска болница и без значение те всичко ще покрият и засега на дже наши приятесли семейства се случи на едното бащата с инфаркт, на другото маиката операция и бяха без застарховка-и ги заведоха в общинска болница и нищо не платиха.. Аз бях на страницата на препоръчаните по-горе застрахователи от БГ но явно ще трябва да се обадя -не пише нищо по същество особено "малките буквички " ме интересуват.

# 20
  • Мнения: 2 959
Застраховката на майка ми беше 200$ за 12мес и я направихме в БулИнс. Покриваше спешни случай в това число и зъби.

Общи условия

Активация на акаунт