Защо напуснахте?

  • 13 994
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 589
Предишната си работа я напуснах заради неудовлетворение от това, което вършех, защото не ми хареса, не се чувствах добре, беше отвратителна, неудовлетворяваща работа, несъответстваща на образованието, възможностите ми и изобщо на моите нагласи. Нито една от горепосочените причини не важи при мен.
Голяма роля оказа и ниското заплащане и това, че работа не ме караше да се чувствам пълноценна и щастлива.
За протокола:работех в министерство, тотално мазало откъм организация, документооборот, смяна на кадри нон стоп и според партията, врътки, забатачване на работата, ниско заплащане, никакви условия на труд, отвратителна атмосфера.Колегите бяха готини, помагаха ми, но не издържах психически-признавам и надали някога ще се навия пак да работя в държавната администрация.
Товая беше труден период за мен, много труден, но не съжалявам, защото благодарение на тази работа вече знам какво със сигурност не искам да работя и научих много за работата в администрацията.
Тази работа, поне под тази й форма, която беше във въпросното м-во не е за мен.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 051
Първата си работа напуснах, заради по-добри условия. Втората, защото близки ме подведоха с идеята за "личен" бизнес, в който се оказах марионетка. Третата заради колектива. Не, не че не ме харесваха, но се държаха мааалко високомерно, което с времето мисля, че щях да изчистя в отношенията си с тях. Просто се дразнеха, че имам уговорка с шефа за нещо (детето ми беше на градина и се бях разбрала да си тръгвам в определен час, а те ми даваха задачи, 10 минути преди края на работния ми ден), за която се разбра, че уж не били знаели... `ми к`во ми дреме на мен? Втората причина е, че 4 месеца чаках да ме назначат и все не намираха време Rolling Eyes Като каза, че си тръгвам се разбързаха, но вече бях решила. Даже им дадох месечно предизвестие, което си беше на добро сърце от моя страна  Peace
Настоящата си работа я харесвам. Времето ще покаже в бъдеще, как ще се развият нещата, но засега ще си стоя на г***.
Иначе и аз искам да работя за себе си, ама не го виждам на практика  Peace

# 47
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Напускала съм работа заради "кофти" шеф, който беше с ужасен характер, без елементарна способност за комуникация. Освен това не можеше да даде нищо за развитието ми, защото самият той беше доста мързелив. А също ми плащаше ниска заплата. Сега като пиша се чудя как изкарах толкова време на това работно място, но бях млада  Mr. Green
Напускала съм и заради по-добра заплата.

Сегашната си работа харесвам, имам свобода, при нужда гъвкаво работно време, приемливо заплащане ... Последното / заплащането / е единственото, което не ме удовлетворява, но работя по въпроса  Whistling

# 48
  • Мнения: 6 627
за последните 20 години се нагледах на всякакви работодатели, смених няколко работи и накрая започнах да работя за себе си.
първата ми работа беше като стажант в голяма и известна фирма, по специалността ми. без договор, 250 лева на ръка, 12-15 часа работа на ден, с обещания как ще те обучат и какъв трамплин са за младите хора. разходи във връзка с работата не се плащаха, вкл. автобусни билети за командировки в провинцията. за хотели и дума не може да става - спиш в автобуса на връщане и се очаква след това да си в офиса. трябва да си винаги усмихнат и в прилично офисно облекло (как става тоя номер с тези пари, не е ясно). напускането ми не изненада никого, явно си бяха свикнали на текучество.
втората ми работа приключи още преди "да подпишем нещо". работех по 10 часа на ден, за 300 лева, платени на ръка, без обедна почивка, в офис без санитарен възел. когато чистачката не можеше повече да идва, трябваше да си чистиМ, но явно аз като новопостъпила трябваше да чистЯ.  Laughing върхът беше когато за личен празник на шефката ми бяха "удържали" 80 лева от заплатата, защото си била харесала нещо в "бенетон" и това щяло да ѝ е подарък от мен.
на третата работа налетях на шеф коцкар. от цял офис, пълен с жени, какво толкова се огледа в мен, не разбрах. стъжни ми живота след като му отказах секс - навикване и унижения пред колеги и клиенти, възлагане на изостанали и губещи проекти, орязване на бонусите, и периодични опити за сближаване (общи командировки, оставане след работа, за да ми помогне и т.н.). не можах да изтърпя, напуснах.
след още 2 работи, започнах да работя за себе си.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Кофти ръководство и по-добро предложение.
Почти във всички случаи, когато съм била пред
избор и желание за промяна.

# 50
  • Мнения: 408
Винаги съм се изумявала на такива пишман-шефове, които искат да спят с персонала си.  Shocked Ми нали са шефове, да се бръкнат 50-100лв. и да си викнат жрица. Егати задниците.  Shocked

# 51
  • София
  • Мнения: 1 017
Първата си работа напуснах, защото прецених, че е по-добре да уча, а и бях направила една издънка в интерес на истината. Втората я напуснах, защото като натоварване ми идваше в повече, а заплащането не отговаряше на това, което вършех, както и защото имах по-добро предложение. Все още съм на третото място, работя си по специалността. Не ми е много интересно, но засега това е положението. Аз също бих искала да работя за себе си, но не и по моята специалност, лошото е, че не знам с какво друго бих могла да се занимавам, така че си стоя. Хубавото е, че заплащането ми е добро, отпуски, болнични, всичко си както трябва (на държавна длъжност съм), така че си седя на г... и това е.
Колкото до свалки от шефовете, слава богу не ми се е случвало, но на предишното място имахме такава история с една колежка...

# 52
  • Мнения: 6 627
Радостина, да, много е идиотско. този конкретният имаше и съпруга, беше привлекателна жена, понякога идваше в офиса. чувствах се много неудобно да говоря с нея.
мисля, че подобни типове са комплексари, не умеят да свалят жени и злоупотребяват с положението си, за да се изживяват като големи мачовци. май ходенето по проститутки не им се вижда достатъчно престижно, а и е по-еФтино да натиснеш стажантката.

# 53
  • Мнения: 2 289
Напускала съм два пъти. И двата пъти заради по-добри предложения за работа.

Последното не толкова вертикално, колкото хоризонтално развитие, както е споменато по-напред.

Относно интервютата--последния път не съм имала, обадиха ми се с конкретно предложение. А първия път им казах,че е заради по-добрата възможност.

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 13:03 от Happy days

# 54
  • Мнения: 15 405
Кариерното развитие може да е вертикално, но може и да е хоризонтално,...........................
Много добро обяснение. Не бих се сетила да погледна на работата по този начин. Благодаря!

# 55
  • Мнения: 17

Скоро гледах по телевизията - в новините - току що завършили студенти, без никакъв опит - не биха започнали работа със стартова заплата под 1000 лв.

Не е ли малко неадекватно това? Как да давам заплата от 1000 лв. на продавачката в галерията, ако не успявам да изкарам толкова?


Кое му е неадекватното човек с висше образование да търси работа, която да му осигурява някакъв екзистенц минимум? newsm78 Може би за продавач в магазин за сувенири са много, но пък и едва ли много току-що завършили студени точно натам се насочват.

По темата - последната си работа напуснах поради кофти мениджмънт и орязаните възможности за развитие за сметка на облагдетелстваните от ширещата се шуробадженащина.

За магазин са много ... за галерията, която не е магазин - са доста малко ... изисква се повече от това да се усмихваш и да продаваш, защото там работи човек с творчески умения ... както и да е ... да не се приеме пак за реклама ...

Кое му е неадекватното ли? Бакалавърската ми степен е Телекомуникации, което се учи трудно и изисква доста време и ресурс ... в Англия, например, с дипломата си, мога да започна работа без опит, на висока позиция, с доста висок годишен доход. Тук, в България, имаш Виваком, Глобул и Мтел - повярвай, позицията, която ти дават с това образование е с доход, не по-голям от 500-600 лв. на месец ..... и ето там е проблема - кадрите, които са излезли - примерно 50 човека, със специалност и т.н., работят за 600 лв. и си скъсват д-то ... а масово-завършилите Бизнес администрация, искат 1000 лв. стартово - защо? С кое са учили повече? С кое заслужават да вземат повече? Какво знаят повече?

Да, аз също в последствие учих мениджърски специалности, работя в тази сфера и т.н. ... ама стандартът тук е различен.
Не може програмист да взима 1500 лв. за 12-часови смени в чужди компании, а пича от Бузнес-администрацията да иска 1000 лв. при 0 опит ...

# 56
  • Мнения: 9 041
Винаги съм сменяла работното място заради по-добри условия и по-високо заплащане. Средно прекарвам около 3-5 г. преди да направя промяна. Достатъчно време, за да взема максимума като знания и да натрупам още опит и експертиза  Peace

За щастие никога не съм работила с неприятни хора - е, има един-двама, но те са за цвят. Доволна съм, че съм заобиколена от хора с над средно ниво на интелигентност и възпитание, което за мен е от изключителна важност  Peace

# 57
  • Мнения: X

Кое му е неадекватното ли? Бакалавърската ми степен е Телекомуникации, което се учи трудно и изисква доста време и ресурс ... в Англия, например, с дипломата си, мога да започна работа без опит, на висока позиция, с доста висок годишен доход. Тук, в България, имаш Виваком, Глобул и Мтел - повярвай, позицията, която ти дават с това образование е с доход, не по-голям от 500-600 лв. на месец ..... и ето там е проблема - кадрите, които са излезли - примерно 50 човека, със специалност и т.н., работят за 600 лв. и си скъсват д-то ... а масово-завършилите Бизнес администрация, искат 1000 лв. стартово - защо? С кое са учили повече? С кое заслужават да вземат повече? Какво знаят повече?

Да, аз също в последствие учих мениджърски специалности, работя в тази сфера и т.н. ... ама стандартът тук е различен.
Не може програмист да взима 1500 лв. за 12-часови смени в чужди компании, а пича от Бузнес-администрацията да иска 1000 лв. при 0 опит ...
Кой е този окаян програмист със заплата 1500 лв., че и на 12 часови смени? Ако му е първа работа, не мисля, че е ниско платен, да понатрупа опит, ако е кадърен ще се нагласи добре. Освен това, точно трите споменати от Вас телекомуникационни компании хич не плащат зле, особено на инженерите си, да не говорим, че там заплатите растат нагоре, имат и годишни бонуси, карти за градски транспорт, купони за храна и прочие екстри. Не виждам лошо човек да иска голяма заплата, ако има кой да му я даде. 1000 лв. не са такава камара с пари, че чак да буди възмущение.

# 58
  • Другата България
  • Мнения: 37 827

Не може програмист да взима 1500 лв. за 12-часови смени в чужди компании, а пича от Бузнес-администрацията да иска 1000 лв. при 0 опит ...
Според теб, колко трябва да получава "пича" от Бизнес администрация? С опит 0? Тоя опит откъде? Или докато го натрупат децата, да ви работят без пари? Интересно ми стана просто. Колко според теб трябва да е заплащането на току що дипломирал се студент? С два езика?

# 59
  • Мнения: 2 289
Ако ползва езиците, може и без образование да вземе 1500+ чисто.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт