Бебето в корема и нитратите?!

  • 1 438
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
В ранните зеленчуци ги има, но толкова ги обичам, че не мога да спра да ги ям ... нито сега, нито по време на бременността си ... Какво да се прави, то се незнае от какво ще надебелее човек ..  Laughing

# 16
  • Мнения: 505
Абе така и ли иначе -плодове и зеленчуци е най-добре да се ядат. Че има нитрати -има ,ама какво да правим. Гледай продуктите да са добре узрели,така нитратите са по-малко. Храни се  с ъс сезонни плодове и зеленчуци.

# 17
  • Мнения: 5 401
може-би е по-добре поне краставиците да са вносни от по-топли страни ,че поне да не са расли в парник.

А по какво да ги различим от коя част на планетата са?!  newsm78 Продавачите длъжни ли са дадат такова инфо??

# 18
  • София
  • Мнения: 2 374
ЕДИН КОЛЕГА НА МЪЖА МИ БЕШЕ В БОЛНИЦА ЗАРАДИ НИТРАТНО НАТРЯВЯНЕ.
Миналата седмица по новините посъветваха ДА НЕ ЯДЕМ РАННИ ЗЕЛЕНЧУЦИ< ЧЕ СА ПЪЛНИ С НИТРАТИ.
Освен това моя приятелка ме посъветва да не ям марули, че чрез тях може да се хване листериоза, която може да причини преждевременно раждане.
А така ми се ядат .......... ама си нагъвам трушийките и киселите краставички  Weary

# 19
  • Мнения: 518
А по какво да ги различим от коя част на планетата са?!  newsm78 Продавачите длъжни ли са дадат такова инфо??
абе сигурно са длъжни,ама ако не кажат какво да ги правиш?!
питай-ако са по-любезни мисля че ще ти отговорят.в случая тези от Турция май са за предпочитане.нали уж там е по-топло.
А така ми се ядат .......... ама си нагъвам трушийките и киселите краставички  Weary
newsm10

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Добре де, идете и го вижте магазинчето на Ситняково, в края на пазара е.......продават се зеленчуци тествани за нитрати..на всеки етикет им пише стойността и т.н.....има си специално за бебета.....Аз от там купувам за сина ми от 6 месечен, когато няма от село и никога нито се е изривал, нито нищо...по- скъпи са, но според мен си струва...заради здравето......Аз лично съм виждала бабата да ги тества в разни епруветки в задната част на магазинчето...а скоро я даваха и в предаването " Здраве " по канала...как в една голяма лаборатория върти разни проби в центрофуги.....и аз в началото бях скептична, но сега вече и вярвам и затова ви я препоръчвам

# 21
  • Мнения: 257
Добре де, идете и го вижте магазинчето на Ситняково, в края на пазара е.......продават се зеленчуци тествани за нитрати..на всеки етикет им пише стойността и т.н.....има си специално за бебета.....Аз от там купувам за сина ми от 6 месечен, когато няма от село и никога нито се е изривал, нито нищо...по- скъпи са, но според мен си струва...заради здравето......Аз лично съм виждала бабата да ги тества в разни епруветки в задната част на магазинчето...а скоро я даваха и в предаването " Здраве " по канала...как в една голяма лаборатория върти разни проби в центрофуги.....и аз в началото бях скептична, но сега вече и вярвам и затова ви я препоръчвам

Много интересно! Още утре ще отида да видя за какво става въпрос!

# 22
  • Мнения: 518
Много интересно! Още утре ще отида да видя за какво става въпрос!
и аз също!

благодаря на  sekretgarden!  bouquet

# 23
  • Мнения: 153
Аз обожавам целенчуци но заради проклетите нитрати се ограничавам.Не го знаех това с накисването но сега ми олекна като го разбрах.Дадохте ми ярко зелена светлина newsm51

Общи условия

Активация на акаунт