Козунаци месите ли?

  • 52 938
  • 400
  •   1
Отговори
# 60
  • ново
  • Мнения: 6 016
Меся, въпреки че почти не ги ям Simple Smile. Правя един козунак и повече кифлички, защото са но почит вкъщи. Рецептата ми е доста стара, почти като тази на natalyna Peace.
С риск да разводня темата, искам да питам мамите, които месят - какво брашно използвате/марка, производител/? Аз досега не съм купувала, защото свекитата ме снабдяваха, но сега и те нямат и си купувам.

# 61
Относно брашното-в Метро видях брашно Divela -тип 0 !От свеки знам че с брашно тип 0 се прави хляб-симит-един такьв бял и пухкав.Преди години като ходихме в Турция на екскурзия ядяхме такьв там-страхотен беше.
Та си мислех дали ще е най-добре с такова брашно да месим великденските козунаци newsm78

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
От 13 години  меся сама козунаците по една рецепта с 15 яйца. Тази година  станах фен на козунака на natalyna и затова ще ползвам нейната рецепта. Peace 

ЗА тип 0 за пръв път чувам, вносно ли е? По българския стандарт е тип 500 бялото, има и тип 450, колкото е по-малко числото, толкова е по-бяло и фино  брашното, тип 700 е за хляб Добруджа например.Цифрата показва пепелното съдържание, за нулево пепелно съдържание не съм чувала. Аз използвам тип 500 в сини опаковки по 2 кг Екстра пише на него. Идеално е ,много го харесвам.За доброто брашно е важно едрината на частиците да не е нито много едра, нито много ситна, нито едното ,нито другото имат добри хлебопекарни свойства.От съдържанието и качеството на глутена също зависят добрите хлебопекарни свойства.Особено той е важен за еластичността на тестото, възножността то да се разточва и да задържа газовете при ферментацията и печенето.  А също важно е брашното да е прясно, не старо.

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 00:13 от djemma

# 63
  • Мнения: 1 153
Не,но мойта майка прави и са супер

# 64
  • Мнения: 200
Много обичам домашно омесените козунаци и преди няколко години мама ме научи да ги меся. Сега всяка година аз ги меся, но първия път си беше голям чанч, признавам си Embarassed!

# 65
  • Мнения: 1 710
Меся, въпреки че почти не ги ям Simple Smile. Правя един козунак и повече кифлички, защото са но почит вкъщи. Рецептата ми е доста стара, почти като тази на natalyna Peace.
С риск да разводня темата, искам да питам мамите, които месят - какво брашно използвате/марка, производител/? Аз досега не съм купувала, защото свекитата ме снабдяваха, но сега и те нямат и си купувам.

Аз напоследък използвам само брашно тип 400 на Мелница Варна "Мелко" - просто е страхотно.Питките,мекичките и другите тестени изделия стават страхотни!

# 66
  • Мнения: 514
Не,защото не мога  Embarassed но имам 3 неуспешни опита

# 67
  • Мнения: 27 524
Меся,ама от тези немските видове,които не се нуждаят от онова безкрайно и трудоемко месене.Не са толкова хубави като нашите,но пак са вкусни.Някой ден ще се пробвам и с нашите,ама обичам от тези,дето стават вътре на едни усукани конци...ммм...  Crazy

# 68
  • Мнения: 2 550
Меся,ама от тези немските видове,които не се нуждаят от онова безкрайно и трудоемко месене.Не са толкова хубави като нашите,но пак са вкусни.Някой ден ще се пробвам и с нашите,ама обичам от тези,дето стават вътре на едни усукани конци...ммм...  Crazy

Я дай рецептата на немските козунаци:))
Тази година съм решила да меся...ама да видим до кога ще ми трае вдъхновението  Laughing

# 69
  • Мнения: 399
Sneji, откъде го купуваш това брашно Мелко, има ли го по магазините?

# 70
  • Мнения: 1 710
При нас навсякъде го има!Незнам в София дали го има!Мога да го снимам да го видиш как изглежда!

# 71
  • Мнения: 399
Благодаря, Sneji!
Ако не те затруднява ..........
Искам бяло брашно точно за такива неща!

# 72
  • Мнения: 1 564
Не,защото не мога  Embarassed
=======================================================================
 Embarassed Naughty

# 73
  • Мнения: 207
Гледала съм майка как ги прави,но таз година мисля да се пробвам сама

# 74
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз вчера направих козунака на natalyna.
Можете да видите какво се получи!
Козунака стана много мек и вкусен!
Плетох го с 6 парчета. Плетката става много интересна и ефектна!

Общи условия

Активация на акаунт