"Септември чакаме с копнеж,че да започне нашия бебевалеж" - Тема №7

  • 29 155
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
И аз да се запиша!  Flutter Благодарности за темата!!!   bouquet Кофти е, че всеки път розлични хора се занимават с тая работа, нали трябваше някакво отделно име и рарола да се прави(както беше в началото), но важното е, че продължаваме да пишем и да споделяме  Peace baby_neutral Дано има в скоро време много хубави новини!!!   Hug

# 16
  • Мнения: 410
  bouquet за темата!
Аз да се похваля - бебето ми се е обърна и ще раждам нормално! Peace Индикации обаче за раждане нямам. Продължавам да се чувствам изключително отпаднала, но откакто се завъртя бебето някакси ми стана по-лек корема.

# 17
  • Мнения: 49
Здравейте момичета! Благодаря за новата тема!
За контракциите - и аз имам отдавна и пия магнезий от пети месец. Надявам се обаче скоро да не тръгва да излиза бебо. Струва ми се, че корема ми е много малък и си мисля, че е рано. До вчера си поработвах по някой ден. Имам си и за вкъщи малко работа. Сега чакам гости от чужбина и не съм се организирала по подготовката и да отида на един подробен ехографски преглед. Апарата на моята лекарка не може дори да види колко е голямо бебето. Не съм подготвила и нищо за болницата. Миналия път бях готова много с всичко по това време. Сега някак си го чувствам, че ми е още много рано. Все пак термина ми е края на септември.

# 18
  • Мнения: 56
Запис и от мен,много хубава тема! Аз от петък съм с разстройство и повдигане ако не се пооправя днес ,утре ще звъна на лекаря.

Последна редакция: нд, 16 авг 2015, 09:12 от desymn

# 19
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Запис в новата ни темичка!

Аз също имам контракции от 4 месец - всъщност това ми го каза докторката като ме гледа на УЗ,а аз нямаше да разбера,че ги имам,защото са безболезнени.Предписа ми магнерот и го пия от тогава до сега.Док каза,че не са притеснителни,ако ги има няколко пъти на ден,но ако станат 4-5 за един час,трябва да й се обадя.Досега не съм имала проблем,а и знам от майка ми,че и тя е имала контракции през цялата й бременност с мен.
А относно киселините - и мен ме измъчват почти всяка вечер,но аз намерих решение - лъжичка сода бикарбонат и минават от раз!

# 20
  • Мнения: 153
Запис и от мен Simple Smile И аз имам контракции от 5 месец, вече почват да ме наболяват, вечер само пъшкам и охкам като се въртя, ако не ми е подпрян корема на възглавница не мога да лежа. Корема ми слезе надолу, и киселините ми намаляха, но все още ги имам от време навреме..така ще е до края Simple Smile Момичетаааа, не остана.... Simple Smile Моят термин е за 21.09, но само бебчо ще си реши кога да излезе, струва ми се,че няма да дочака тази дата...

# 21
  • Мнения: 4 746
И аз съм за 21ви, но се надявам да си дочака, всички деца в нашата рода се раждат на 29ти Grinning брат ми и братовчедка ми са на 29ти септември и съм сигурна , че ако чакам нормално да си тръгне ще правим троен рожден ден Joy Обаче като се очертава да съм с операция ще гледам да е някъде на термина поне, че все на прегледите го изкарват една седмица назад , а искам голямо здраво бебенце, а не да го гледам през стъкло Cry

Аз честно казано нямам представа дали имам контракции, преди месец имах доста силна прорязваща болка , където е левия яйчник, обаче беше за секунда точно, прорязваше ме сигурно 10 пъти на час, но забелязах , че и бебето се движи в същия момент, какво притискаше това дете не знам, на консултацията АГ-то ме пита само дали имам болки, казах й че ме боли ниско долу от ляво и ми изписа Магнерот за 10дни каза да го пия, ама аз го пих 5дни и никакъв ефект, видях се пак с нея, установихме, че това не било контракции Laughing спрях Магнерота, обаче от една седмица го пия пак , защото усещам стягане в корема, но не е моментно, стои ми стегнат по час - два...предполагам , че и това не са контракции, а от бебето, като заеме някоя йога поза и така ми опъва корема , че става целия твърд и тежък и имам чувство, че не мога да го нося. Иначе си пия магнезия сутрин и вечер за мое успокоение Simple Smile

# 22
  • Мнения: 76
Оф мамчета вижда му се края вече.
Аз пера ,гладя детските неща.
Толкова са малки и ухаещи на бебешки прах,че искам вече да си го гушна.
ММ и той само си играе с мини шапчиците с ушички Grinning

# 23
  • Мнения: X
Тези от вас, които са на магнерот до кога ще го пият? Моята лекарка ми беше казала да го спра преди 10 дена още, но аз на своя глава реших да го пия до началото на 9 месец, че иначе имам болки.

# 24
  • Мнения: 1 037
И аз още го пия, даже на своя пак започнах да пия но шпа. Имам болки от време на време, но слаби. Иначе втърдявания имам от няколко месеца.
3 бебета вече?! На кой са? Дано мамите влязат и разкажат Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 1 538
Да, ако някой има повече информация за родените бебчета, може и да ги добавим на първата страничка Simple Smile
Момичета, вие съгласни ли сте като се добави родено бебче да пише и дали е нормално раждане или секцио? Забелязвам, че някои от другите групи добавят тази информация, а други не, но ако се добави може да видим горе долу колко раждания със секцио се правят.

# 26
  • Мнения: X
Повечето, които пишат във фб страницата не пишат във форума и обратно. Така че надали ще разберем кой и как. Аз отдавна се отписах от фб страничката, защото не ми допадаха обсъжданите теми там. От приятелка, която е вътре разбрах, че бебчетата са добре, макар и родени мънички.

Съгласна съм да пишем нормално или секцио.

# 27
  • Мнения: 822
За мен би била много интересна тази информация - нормални раждания и секцио, чисто статистически.  Wink
А относно вече родените бебета - ако искаха щяха да се похвалят и тук.  Peace А и нали е по-лесно във ФБ.  Grinning

И аз си имам контракции, но безболезнени и са си съвсем нормални - нищо не пия за тях.

# 28
  • Мнения: 5 259
Аз бих си казала дали е нормално или секцио, темата какво ще се получи накрая при мен много ме вълнува!
И си признавам, че съм разглеждала точно тази информация при предишните месеци. Даже някои пишат дали секциото е планово или по спешност. За мен лично има разлика в тези два вида. Секцио по спепност си е един вид комбинация между двете.

За бебетата от ФБ, мисля, че дори да разберем никовете на майките, едва ли ще ни говорят нещо, защото сигурно отдавна са спрели да пишат тук и сме ги забравили. Поне аз не помня всички, записали в началото.
Дано бебчетата да са добре и всичко да е наред!

Интересно защо в другите отчетни теми не стана такова категорично разделение?

# 29
  • Мнения: 76
Моите контракции се появяват вечер,а през деня съм с болки долу ниско,болки в таза и кръста.
Само охкам като баба. Sad

Общи условия

Активация на акаунт