дрешки за новородено

  • 13 932
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 807
Цитат на: firebird
и  5-6 гащиризона за отгоре. Аз харесвам тези, които са изцяло - с ръкави, с крачоли и стъпалца,


Внимавай с гащеризоните с крачоли и стъпалца - ние имах няколко от тях, но дължината на крачолчето не съответаше на крачето на Бебо, крачолчето беше късо и крачетата му трябваше да стоят само свити, т.е. малко е. Ако си се ориентирала към тях, гледай за дължината им.
Добър вариант са тези без стъпалца, и малко да окъсее, пак може  - за в къщи.

# 16
  • Мнения: 17 407
Цитат на: 2 в 1
обиколник за кошара? вероятно е това, ами аз от него нямам нужда защото решихме да вземем сгъваема
ааааа купила съм и безброй много лигавчета, ще ми трябват ли гащички (едни такива, като боксерки - нямам нито еднички май)
мерси биип
]


Е, чак в никакув случай да не купуваш бермуди Shocked НЕ разбирам защо. Аз ги ползвах в началото много(зимно бебе). За протектора са ти обяснили.

# 17
  • Мнения: 544
Аз вместо протектор за матрак ползвах нещо като пелена 60/40 отдолу е като мушама а отгоре хасе като чаршавчетата.

Относно бройките на дрешките прецени колко често ще переш и как ще съхне прането. Бебешките дрешки са леки и малки и трябва да събереш почти всичко за 1/2 пералня. Ако переш 2 пъти седмично ти трябват 4 комплекта.

Удобно е да имаш и тензух нарязан на пелени - съхне мн. бързо и става за всичко.

Добре е да имаш меко, топло и неголямо одеалце - с него завиваш бебето, когото го вдигаш, за да го кърмиш.

За излизане на вън е най-удобно космонавтче като торба. Аз ползвах такова - с ръкави, качулка и торба надолу; разкопчава се с ципове отпред.

А, и ръкавички - можеш да му ги слагаш на ръчичките, за да не се драска или когато излизате на вън - за да не му мръзнат пръстчетата.

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: milenka
Какво е протектор за матрак?

Нещо като допълнителен чаршаф за под спалното бельо, който не пропуска влага към матрака. Въпреки памперсите е хубаво да имаш такова нещо - даже 2. Случва се памперса да изусне, детето да повърне и т.н. и няма да ти се налага да переш и сушиш целия матрак.
Това е моят списък с покупките за бебо.

# 19
  • Мнения: 503
Сещам се да добавя още няколко неща:
1. Добре е да имаш 2-3 бр. хавлийки (зависи, колко 4есто переш и колко бързо ти съхне прането), защото 4есто се слу4ва (поне при нас беше така) бебека да се изпишка след къпане, и хавлийката отива за пране.
2. Същото е и с 4увал4ето за спане, ако памперса изпусне.
3. Вместо протектор за матрака, можеш да вземеш подложка, която от едната страна е мушамена, от другата има паму4ен плат. По-евтино е от протектор (ако това е важно за вас) и върши същата работа. Има няколко размера, за креват4е (покрива около 1/2 до 2/3 от креват4ето), за коли4ка и т.н. Пере се лесно, вкл. в пералня, и съхне бързо. Има и български, големите (за креват4е) бяха 5-6 лв., малките (за коли4ка) - около 2-3 лв., преди 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт