Как да оправиме тези зъби?

  • 2 993
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна съм я водила като бебе, тогава беше кошмар, истински кошмар, и за нея и за мен.
Има един татко от чата, който води сина си при един зъболекар, който работи при военните, на 4ти км. Каза, че малкия с удоволствие ходел при него, зъболекаря бил много внимателен.

# 16
  • Мнения: 2 332
Леля Ог, бих ти предложила да заведеш детето в Юниордент - чувала съм много отзиви от близки и приятели, на нас не ни се е налагало, само вадене на долните предни, защото постоянните излизаха зад тях. Но нашата дъщеря е слушала много колко е внимателен личния ни зъболекар и така му вярва, че не искаше да ходи в Юниордент. Там доколкото знам има специален подход към децата, телевизор, където могат да гледат детско и т.н.
Искам да попитам в Юниордент работят ли със Здравната каса?

# 17
  • Мнения: 1 413
Роси, доколкото знам - да, но не съм напълно сигурна ето тел. 93559355  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 332
Роси, доколкото знам - да, но не съм напълно сигурна ето тел. 93559355  bouquet
Благодаря Simple Smile.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За "Юниордент" съм сигурна, че работят с НЗОК.

# 20
  • Мнения: 1 283
Тук имам позната,чието детенце е на 6 годинки и дума не да ва да се издума за зъболекар,много се страхува милото. Sad Оправиха му два кариеса с пълна упойка! Rolling Eyes Дано да има и друг начин,успех!  bouquet

# 21
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
А мислите ли че ако се започне в един по ранен етап около 3 годишна възраст да се посещава профилактично зъболекарски кабинет децата биха могли по лесно да преодолеят паническият си страш? Всеки път се чудя над това. С големият имахме точно същите проблеми но сега с малката мисля по друг начин да подходя и да си минаваме профилактично на зъболекар. Добре че има и реклами на пасти за зъби та поне вижда клакво представлява зъболекарят защото според нея е лош newsm78

# 22
  • Мнения: 1 283
.... защото според нея е лош newsm78

Моята щерка също си мисли така! ooooh! Преди време претърпя неприятен инцидент с едното пръстче на ръчичката и й го шиха.От тогава да не види човек в бяла престилка,започва да пищи и изпада в паника,милата! cry

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А мислите ли че ако се започне в един по ранен етап около 3 годишна възраст да се посещава профилактично зъболекарски кабинет децата биха могли по лесно да преодолеят паническият си страш? Всеки път се чудя над това. С големият имахме точно същите проблеми но сега с малката мисля по друг начин да подходя и да си минаваме профилактично на зъболекар. Добре че има и реклами на пасти за зъби та поне вижда клакво представлява зъболекарят защото според нея е лош newsm78

Май даже по-рано трябва, защото първите ни опити бяха, когато Констанца беше на 3г. и ефектът е

# 24
  • Мнения: 369
Май даже по-рано трябва, защото първите ни опити бяха, когато Констанца беше на 3г. и ефектът е
[/quote]

Аууу  ooooh! и аз мислех от сега да я почвам на профилактичен , но като гледам закъсняла съм. И ние имаме един кариес на единия кътник , и малката си знае ще идем при зъболекаря да ни го оправи . Но като идеме кой знае какво ще стане .

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Е, не не мога да не си похваля детето колко е пораснало. Вчера бяхме на зъболекар и този път всичко беше почти успешно. Казвам "почти" не защото Констанца пак се е инатила, а защото зъболекарката ни излиза отпуска и можеше само да направи преглед, но без да започва лечение. Танти се държа като абсолютно пораснала- като влезнахме, се усмихна, което не го прави често на непознати, седнахме без никакви проблеми, даже сама поиска зъболекарката да й пръсне вода в устата, отвори си устата, изтърпя целия преглед без мрънкане. Още като тръгвахме, беше очудващо щастлива. От сега си знае, че другия път ще й слагат лекарства и пломба. Идея нямам какво я промени така. Може би едногодишното говорене от наша страна, може би това, че вече я болят зъбите, а може би просто вече наистина е голямо момиче.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От къде да зпочна незнам..... С две думи малката има кариеси на долните 2 кътника. Имаме няколко неуспешни опита за ходене на зъболекар. Причината да са неуспешни със сигурност не е в зъболекарката. Страхотен подход има, по призвание е детски зъболекар/ даже тук я препоръчах на няколко мами/. Просто Танти си е инат от класа и дори не си отваря устата. Единствено на нейната педиатърка показва гърлото, иначе е  smile3516 . Известно време се бях попримирила, че ще ги чакаме да се сменят, но....тази нощ се събуди и плака, че я болят. С целия си инат пак и дума не дава да се изрече за зъболекар, а не съм сигурна, че има вариант на сила да стане. Ако някой е по-наясно, моля да ми обясни дали има нначин за "насилствено" лечение?!? Струва ми се невъзможно, но...от'де да знам.....
Бях същото дете. Зъболекарят е детският ми кошмар.  Спомням си как си мислех, че съм готова да умра, но не и да дам да ми направят пломба. Когато смених зъбите, положението се подобри.
Браво, че вече и при вас има напредък! Peace

Общи условия

Активация на акаунт