Алергия към пюрета на Ганчев

  • 7 782
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Pfirsiche ей това ли е пшеничния грис?Немският ми е тъмна Индия. Laughing
тук не съм чела по етикетите да има такова чудо - само оризово нишесте, оризов грис.

# 16
  • Мнения: 4 358
Не, това са праскови.
Аз никъде в описанието не видях пшеничен грис, само ориз.

# 17
  • Мнения: 4 358
Stärke е нишесте или пшенично нишесте?

# 18
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
В момента имам пред мен почти всичко плодови пюрета и сокове на Хип, ето и съдържанието им:

Банан и праскови с ябълки:ябълки, банан, праскови, ябълков сок, грис от ориз, вит.С

Плодов десерт: различни видове плодове, вода, ок от ананас, портокалов сок, ориз на прах, вит.С, нишесте

Черна боровинка с ябълка: ябълков сок, черни боровинки, смлян ориз, концентрат от ябълков сок, вит.С

Чист сок от морков: вода, морков, захар, витС,

Кайсия: вода, захар, грис от ориз, оризово нишесте, витС

Праскова: праскови 45%, вода, ябълков сок, грис от ориз, оризова скорбяла, вит.С

Круша: сок от круша, смлян ориз, нишесте,, вит.С

Праскова с банан: Праскови, вода, лим.сок, нишесте, грис от ориз, вит.С

Тиква с ябълка: печена тиква, ябълка, вода, грис от ориз, оризово нишесте, вит.С

Ябълка с морков: морков, ябълка, ябълков сок, вит.С

Сок от сливи: сок от сливи, вода, захар, витС

Сок от кайсии, вода, кайсии, захар, витС

Сок от морков и плодове: ябълков сок, моркови, сок от ананас, витС


Това е горе долу. Повечето съдържат оризов грис, оризова скорбяла и оризово нишесте и на вид и на вкус са доста по различни от тези на Ганчев, незнам защо в Германия ги правят с пшеничени добавки

# 19
  • Мнения: 3 042
ама съм и аз -  Laughing - не го знам немския и туй то!
Предполагам, че слагат ориз ( под всяка възможна форма), защото не съдържа глутен и не е алергизиращ. Все пак плодовото съдържание е доста повече от алтернативата (Ганчев -  Laughing ).
Днес разглеждах в Метро пюретата на Хаме, повечето бяха едни такива Rolling Eyes с един пръст водичка отгоре и нещо желирано отдолу, а си бяха в срок на годност. Майка каза, че било от захарта. При Хипп такова нещо не съм виждала, макар че и в някои техни пюрета има захар.
Някой да е пробвал Фрутек?

А някой от Варна да знае къде предлагат рибни пюрета на Хипп?
Съни категорично отказва рибните на Семпер, та засега сме само на домашно приготвена риба.
Лошото е, че капачките на днешните бебешки пюрета са за еднократна употреба - моите баби много се надяваха да правят мармалади в тези бурканчета- ама не ги огря Sunglasses  Laughing

# 20
  • Мнения: 4 358
Купувала съм ябълки+вишни на Фрутек. Оги много го хареса.
Фрутек имат сокчета и плодови пюрета, зеленчукови и месни не съм виждала.

# 21
  • Мнения: 3 271
Едва ли си давала СЪЩИТЕ съставки на Хип, просто в Ганчев има ТВЪРДЕ много продукти на куп - почти задължително или домати, или мляко и т.н. Пюрета на Хип са много по-висти като съставки, в смисъл няма такова безумно смесване. Затова предполагам детенцето ги е понесло по-добре

# 22
  • Мнения: 830
Точно така в Ганчев има ТВЪРДЕ много неща на куп , и някакво безумно смесване !
От любопитсвто ги пробвах с по-голямото ми дете на времето , е , ужасни колики след тях ! А беше след 6-тия месец !!!!!!
От тогава - само Хип . Скъпо , но качествено . И домашно .
А рибата на Хип я обожаваше ! Но сега я няма , поне тук . МНого ми беше смешен превода - значи , на български бяха писали - "езерна щука " , а на немски - ЗЕЕЛакс  А неееее пак не мога да сменя на латиница , не е честно , но който го знае немския ще ме разбере Simple Smile) Та , за СЬОМГА става въпрос , каква беше тази езерна щука , паднах от смях !!!!!!!!!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami.  Stuck Out Tongue  Moiat sin Daniil dosega ne e probval gotovo zelenchukovo piure, samo domashno prigotveni. A plodovite mu sa samo na Ganchev. Pavlina, ribni piureta na Hipp ima na Chataldja, otstrani v parvata priaka ulica v posoka kam Pikadili. Tam ima tri borsi, ne pomnia v koia tochno biah vidiala, no mislia, che v tazi, koiato e na garba na bloka.

# 24
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Kati
Zdraveite, mili mami.  Stuck Out Tongue  Moiat sin Daniil dosega ne e probval gotovo zelenchukovo piure, samo domashno prigotveni. A plodovite mu sa samo na Ganchev. Pavlina, ribni piureta na Hipp ima na Chataldja, otstrani v parvata priaka ulica v posoka kam Pikadili. Tam ima tri borsi, ne pomnia v koia tochno biah vidiala, no mislia, che v tazi, koiato e na garba na bloka.

Мерси Кати, като се укроти тоз варненски вятър яхвам метлата и съм там, сещам се за кои бараки говориш, от там вземах едни Плодови дуети на Хипп, които ги няма по борсите на Колхозния.

Общи условия

Активация на акаунт