Отговори
# 180
  • Мнения: 1 390
Дребния миналата нощ се събуди да яде в 11.30 и после в 6.30 сутринта. И втория горен преден зъб почти е излязъл.

Ох, нямам сили да пиша повече, направо лягам. Лека нощ!

# 181
  • Мнения: 97
А мед давате ли им? Аз знам, че може след годинка и днес му сложих една лъжичка в млякото, но прочетох доста противоречиви мнения. На места се препоръчва след 3 годишна възраст ?

# 182
  • Мнения: 48
И аз наскоро се чудех за меда, но май е след 2г.
Нути, за гърнето да кажа, че нали и ние сега тепърва пробваме... аз я слагам сутрин след събуждане и 4 дни беше успешно, но днес не искаше да стои. Понеже предните дни я слагах и след сън и половин час след хранене, та може да й е дошло в повече.  Thinking днес няма да я слагам повече и от утре ще се опитам да затвърдим сутрешното ходене по голяма нужда, след това едно по едно останалите. Пък дали ще стане... е друг въпрос Laughing

# 183
  • Мнения: 834
Бреййй голяма пустош тука  newsm78 Явно нсички се възползват от последните летни дни за разходки...
Ние сме във Велинград за уикенда, снощи дойдохме - ми то вечер си е студ тука  Close. Обаче намерихме детската кухня и сега имаме манджа за 2 дни  Party. Няма да го мъча с бурканчета с пюрета.
Преди малко падна на цемента в двора и си разкърви устата - лекичко цепнато на горната устна, обаче почти не плака, герой. Сега е като холивудска звезда със силикон в устата  Joy на мама муцунката  Heart Eyes
Ох вече почвам да се шашкам какво време ще ни хване на морето, дано да е хубаво, че иначе не виждам какво ще го правим малкия  Rolling Eyes
Ми - хубави разходки   bouquet

# 184
  • София
  • Мнения: 1 740
Чета ви, но нали все от тела и не се наканвам да пиша, а сигурно по 100 неща исках да изкажа мнение, че нали съм си на всяка манджа мерудия Simple Smile ама ще се въздържа, че то давността отмина Simple Smile

Само да благодаря, че се сетихте за мен за яслите и особено dany_p която ми се обади да не би да го изпусна.......нооооо пуснатите бройки не ми вършат абсолютно никаква работа т.к. са за ясли за който нямаме шанс и ще играят на томбола с 8,2 точки, а ние сме с 8,1, така че все едно нищо не са пуснали. Тъпо, но вече се примирих, че ще сме на частна, но дано за другия септември да ни приемат, че тогава не ми се мисли.

При баба и дядо ни е супер...на Боян му е де.....Simple Smile на мен ми е малко тясно и канапето на което спим ми разказва играта, но няма как...много хора сме - 6 човека и две бебета Simple Smile а апартамента е супер малък. Ако аз или брат ми имаме по още едно дете просто няма да има как да спим тук...то още този път мислехме дали да не сме в приятели, но пък съвсем нямаше да могат да видят нашите детето, че са на работа и майка ми специално не почива нито един ден. Виждат го сутрин, че е ранобуден нали от 6 моя и един час преди работа му се радват и вече след работа малко преди да излезем пак и преди лягане. Ако спим другаде все едно да не го виждат. Размазват се по него особено баща ми, което чак ми е чудно Simple Smile някак си не съм очаквала чак толкова да го гушка, целува и да си играе с него. Вече ходим стабилно (е тупваме отвреме на време, но доста рядко и определено по-рядко пълзи, но все още се случва де). Мислех да правя прощапулника тук, но ме мързи Simple Smileголям мързел ме хваща като си се прибера в нас. Нито готвя, нито чистя, а имам чувството, че за нищо нямам време. Много ми е разпиляно. Ходим от 9 до 11 на плаж. Той спи от 9 до 10 там и после един час игра и чипкане в басейнчето. От морето се къса да реве - голям бъзльо имам Simple Smile после отиваме да си вземем кухнята, че го записах за двете седмици, яде, къпем го след плажа и да спи. Следобед излизаме на разходка из града, че много ме мързи да се товарим пак в колата за има няма два часа и да се цапотим с пясъци пак. Само един следобед го направихме в началото.
Само за сутрешния сън ще споделя, че просто при положение, че става в 6 часа не виждам как да му го махна. Една сутрин стана към 7 и пробвахме и резултата беше, че заспа в колата на връщане от плажа и всичко яко се прецака. Ще си я караме така.
Тук спи даже по-добре нощем от колкото в София. Почти не се буди, само към 4/5 може да примрънка за вода. Имаме 6 зъба (три горе и три долу, като са избили от дясно съседните на средните, а левите нещо изостават Simple Smile

От кухнята тук не останах доволна, че си готвят като да си ядат те и със захар и със сол, но се прежалих. Много и редки в Сф са по-гъсти. В същото време не ги яде повече заради това, че са овкусени добре. Вчера за следобедна закуска му дадох кекс #Crazy #Crazy #Crazyбеше си нормален сладък кекс. Десертите по ги спестявах, че са яко със захар и си давах плодчета или малко от тях и плодове. Поотпуснах му края тука с яденето де, давам му да опитва повечко неща. Разбра си и той от почивка Simple Smile Пясък не е ял много, само го опита.Трябва да му кача малко морски снимки Simple Smile нали сме с цял бански Simple Smile сме голяма картинка на фона на голите деца - доста по-големи от него.

Хайде да ставам да го храня и да се оправяме за разходка, че малко остана, а днес почва мисения фест в Каварна. Понеделник си тръгваме Sad

# 185
  • Мнения: 1 390
Вярно е голяма пустош, аз през деня нямам много време да пиша, а и от телефона само се зверя на малките буквички. А вечер като се прибера е лудница докато приспим дребния, а след това нямам сили за нищо.

Дребния започна да реве сутрин като излизам за работа и баща му като го оставя в яслата. Супер ми е тъпо, не знам защо така и дали и кога ще му мине. Малко закъсняла адаптация май протича, а от това не ми става по-леко на мен.

Хайде отивам да работя и да свършва вече тази работна седмица Simple Smile

Дописвам: Астинед, много ви завидях на режима Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 сеп 2015, 17:48 от danny_p

# 186
  • Мнения: 616
Astined, И ние сме така в морето-не го насилвам,но аз мисля,че не го е страх ,а му е студено,защото не иска да влиза дори в басейнчето ако водата не е затоплена

А за сутрешния сън Диди винаги е ставал към 6.30,играе в кошарата  до 7-7.15 докато доспиваме ние,приспиваме го или сам заспива и спи до 9.-9.30.Не знам защо така.Аз все пак смятам ,че дефакто си е с един сън,това никога не сме го брояли за сън

# 187
  • Мнения: 519
Дани, беба от два дена не ми дава да излизам......страшен рев, жален, хлипа, ужас е направо. Днес трябваше да ходя на аг профилактично и пак същата работа. Разбира, че ще излизам още като се преоблека. Колкото и да се държа все едно нищо няма, тя знае и настава страшен рев. Сърцето ми се сви на топка. Аг-то каза, че трябвало да я оставям и на други хора, иначе щяло да има проблем. Сега ще зачета инфо по темата, дано попадна на нещо....
Беба днес хич не яде....като цяло сме супер зле с дневния порцион от вчера. Незнам зъби ли са, жеги ли....
Пффф,  оплаках се!

# 188
  • София
  • Мнения: 1 110
Привет и от нас!
Покрай Миа почти нямам вече лично време за компютър, идва и започва да иска да я взема и да бие по клавиатурата или открадва мишката и край.
Отворих й устата вчера да видя какво се случва покрай зъбите, еми вместо да излизат странични резци (само един ляв горен засега), то покарали горни кътници! То явно затова е всичкото неспане, ами започна и денем да се киселяви доста, иска да я гушкам, нося и т.н. вместо да си ходи и да си играе. Има ли други с наченали/избили кътници?
Друго, не си дава играчките навън. Излизаме с още едно бебенце на същата възраст, еми тя като започне да пищи и детето тича да се крие в майка си. Много се ядосвам, защото така бял ден на площадки няма да видим, а пък си е добре да общува и с други деца, не само с майка си, баща си и братята си, ама как да й го обясня. Братята й не са правили така, може би защото са двама и бяха свикнали да си разменят играчките...

# 189
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Привет и от нас!
Покрай Миа почти нямам вече лично време за компютър, идва и започва да иска да я взема и да бие по клавиатурата или открадва мишката и край.
Отворих й устата вчера да видя какво се случва покрай зъбите, еми вместо да излизат странични резци (само един ляв горен засега), то покарали горни кътници! То явно затова е всичкото неспане, ами започна и денем да се киселяви доста, иска да я гушкам, нося и т.н. вместо да си ходи и да си играе. Има ли други с наченали/избили кътници?


С компютъра е същата работа. Плюс това ми е тъпо, че я оставям да седна тук.
Вече от много места го чувам това с кътниците. Аз си мислех, че просто се редят като по учебник-първо отпред и после назад. А паячка, след излизането на един резец продължава да точи сополи. Като да излиза зъб, но такъв не виждам, поне отпред. И от вчера се мъча да видя да не ме изненада кътник.

# 190
  • Мнения: 1 390
И на мен ми е тъпо, като го оставя,за да седна на компютъра - заболяват ме тъпанчетата Simple Smile Simple Smile Шегувам се, нямам никакъв шанс. Само като види компа отворен и е първа пушка да тропа по клавиатурата.

Приспахме се сутринта, уж малко да поспи, а спи вече час и половина. Следобяда как ще се приспиваме ми е мистерия. Нищо, да спи детето.

За кътниците и аз чувам доста неща, на една колежка детето е изкарало кътници, когато е имала само 4 зъба, но това е било към година и половина. Както искат, така да растат. Интересното е, че дребния откакто започнаха да го мъчат зъбите към 4-5 месец, все чеше нещо отзад. Не е чесал предните зъбки, а те избиват първи. Ще видим какво ще стане.

За яслата да се оплача - те сигурно добре го гледат, според възможностите си, но аз не съм доволна. На първо място, като ни го връщат вечер мънкат едни и същи неща "добре яде, добре спа". Понеже мм го взима тази седмица съвсем нищо друго не му казват. И вчера ги е подкарал - колко точно е ял, колко точно е спал. Лелката се оплела. Аз го бях подучила да пита - всеки път казват, че яде в 12, а заспива в 1 без 10. И да пита какво правят почти един час. Тя се обяснявала супер мъгляво, миели ръце, преобували, миели ръце.... Не е ясно все пак. Представям си, че него и другите от неговия калибър ги хранят първи, а после се занимават с по-големите, които имат по-малко нужда от помощ. Но той какво прави през това време?? Не е ясно. Цяла седмица връщат дребния в количката. Значи излизат навън, но той стои в количката - защо, по колко време, ходи ли навън като са - пак не е ясно, мм опитал да изкопчи информация, но му казали, че ходел. Ясно е, че няма как през цялото време да го водят за ръка, но все пак да кажат - колко време му отделят. Да не говорим, че явно не си дояжда през деня. Нашия е лигльо и диване и като засити големия глад, започва да се върти, да иска да играе и да капризничи и те явно го оставят след това. Но не може през уикенда при баща ми да не се буди нощем от глад, а през седмицата всяка нощ да се буди и да яде. Хем аз гледам вечер да му давам стабилно да яде, вчера изяде осем резенчета тиквички и малко кисело мляко. После си изпи някъде към 160-180 мл ам и ми се събуди в 4 сутринта за ядене. И това пак е добре - имаше случаи тази седмица да се буди в 11.30 за ядене. Сутрин става между 5 и 7 от глад. Нормално става към 8. Въобще супер ми е криво и не виждам как тези неща могат да се поправят, защото е абсолютно невъзможно да гледат примерно пет деца едновременно и моето постоянно да е обгрижено идеално. Не е в човешките възможности просто. Така че сме решили за зимата да пратим дребния при баба му и дядо му в русе, не знам как ще преживея да сме толкова разделени, но поне ще си го гледат и глезят. Октомври ми е неясен какво ще го правим, надали ще могат да го вземат, по-скоро през ноември. Може и бавачка да търсим....не знам. И се чудя аз ли искам неоправдано много неща или съм права да настоявам детето да спи, да яде и да се разхожда и занимава колкото има нужда. Много ми е трудно, а нямам идея нашите родители как са оцелели да ни пращат на държавни градини и да знаят какъв кошмар е там. Аз и сега достатъчно рева, ако нямахме друг вариант просто не знам.

Оплаках се, сега ви пожелавам хубав и спокоен уикенд Simple Smile Аз съм ок вече, дребния си е при мен, тази седмица ще е при майка ми да го гледа тя малко, да се порадва на внука си Simple Smile За после ще го мислим...

# 191
  • Мнения: 2 653
danny_p, не очаквай чудеса от яслата. Сега не могат да си казват и съвсем трябва да се разчита на съвестта на сестрите (хм, едно време май мед. сестри работеха в яслите, сега не знам как е). В първа група на дъщеря ми всеки ден ми я връщаха и всичко беше наред, яла спала, е, малко поплакала, но в рамките на нормалното. Докато един ден не ме издебна едната лелка и тихичко ми каза, че детето ми стои почти цял ден на вратата и плаче за мен.  Така ме стисна гърлото... По-хубаво от мама/тате/баба и дядо (в краен случай  Mr. Green) няма. Но пък, ако намериш общ език с учителките и започнат да ти споделят какво се случва ще е много лесно. Може да им обясниш, че си делите отговорността по гледане на детето и за да им е по-лесно на тях ще е по-добре да споделят какво не е наред. Така ти ще можеш да работиш по проблемните въпроси и у дома и ще има по-добър ефект. С лошо не е хубаво да се подхожда, защото все пак това са жените, които се грижат за детето през по-голяма част от деня му. Опитай се да намериш някакъв баланс, защото още има-няма 18 години ще се налага да имаш контакт с госпожи.

Рядко ги взимам на компютъра с мен, но когато го правя слагам една допълнителна клавиатура за тях.

Подменихме играчките, сега са малко на брой, но всички с някаква идея. Не мога да споделя дали е успешно това, защото им смених лекарствата миналата седмица и сега и двамата са с температура и т.н. "странични ефекти". От няколко месе ца обаче на всеки в леглото, на тясната страна, има по едно нещо с много джобчета. Пълня ги с дребосъчета и те вече свикнаха да си вадят от там занимавки.

За меда да питам и аз. Всъщност давал ли е някой? Аз имам домашен мед. Ако всичко е наред и заминем след половин година, повече няма да имам възможност да им давам домашен мед. Много ми се искаше да им дам преди това, за да са приемали все пак и истински мед (а и всякакви други домашни продукти винаги, когато мога). Страх ме е, но пропуснем ли сега до година и половина, значи че мед сигурно ще дам чак след години. Много се двоумя точно по този въпрос.

Наближава 15ти и да си споделя и другата мъка- вече усещам, че дъщеря ми понякога не иска да се занимава с момчетата. Ще я пусна цял ден на училище, та поне да се отърси малко от детегледачеството. А пусна ли я цял ден, знам, че само се размотават на занималнята и вечер ми пристига с не написани домашни. И ще е голяма лудница този срок!

# 192
  • София
  • Мнения: 1 110
Ох, и аз треперя, че наближава 15ти септември... Започва се едно ставане всяка сутрин в 7ч. (не че сега ставам  по-късно, ама да си измрънкам за протокола... baby_neutral), закуски, чай, да не забравя нещо да им дам и т.н. и т.н. После домашни, четене, преразказване..... ооооох....  #2gunfire Тази година вече няма да ходят на занималня, защото хич не бях доволна три години, ама ги пращах, че нямах избор. Та, ще ги пробвам поне на стол да ходят на обед, защото иначе само на печката ще трябва да си стоя. Да мисля само вечерята.
Мед не съм давала и засега не мисля да давам. Имам също домашен мед, така че по-нататък ще има възможност да вкуси. Знам, че след годинка може да се дава.
Дани, това е една от причините да пропуснем яслата с Миа. Като са много мънички не могат да си кажат какво им се случва през деня и можеш да гадаеш само по поведението на детето вечерта. Права си да се притесняваш, но пък мама гледа детето най-добре. Аз дори на бабите да оставя големите и все намирам кусур как ги гледат, пък за бебето да не говорим. А чужди хора... Бях свикнала като ги взимам от градина да им нося нещо за ядене и да го ядат на някоя пейка като излезем. Толкова са яли значи. Бяха гладни като вълци. Иначе също ми казваха, че се хранят добре. Също така Жорката се оказа, че вода почти не е пил и направи запек и фисура в четвърта група, та се мъкнахме по лекари. Тони пък не е писал в предучилищната, пропуснали са да ми кажат. В първи клас се оказа, че не може да държи химикалката.... аз явно е трябвало да се сетя някакси....  Rolling Eyes Детската градина си е уж по-различно, че могат да си казват и т.н., но пак някои неща се изпускат от контрол.

# 193
  • Мнения: 1 390
Ама не ме успокоявате, да ви кажа Joy Joy Joy Изпадам във все по-голям ужас, че сега сме добре, а в бъдеще ще е по-страшно hahaha

За меда не мисля да давам скоро. Фиона, в щатите също имат пчели Simple Smile За канада знам, че имат нещо като ферми, където сравнително домашно си гледат всякакви зеленчуци, плодове и животни. Би трябвало да можеш да намериш все някъде домашен мед. Освен това там има кленов сироп Simple Smile Аз даже го предпочитам пред меда. То и тук има, но ми идва твърде скъп.

# 194
  • Мнения: 834
Привееет  Sunglasses
Мед и аз не съм давала още, то и не знам в/с какво да му го дам. Уж след годинка може, ама някак си ми се струва странно на 30.юли да не може, пък на 1.август да може, та хич и не бързам. Още малко като продъвче, може с палачинки/гофрети и подобни.
Иначе днес стана в 9.05  Party Чак се събудих наспана и се чудих какво да правя, за да не ставам  Joy
Дани - за яслите, хм,  newsm78, каквото и да кажа сега ще е от гледна точка на страничен наблюдател, но все пак - погледни така - детето ще стане по-самостоятелно. Предполагам, че трябва да им се говори много и все пак няма да разберат съвсем, но да им казваме за храната например - като си гладен, казвай си - ако каже в яслата ам ам, предполагам няма да го оставят гладен. Ако пък не го водят за ръчичка, ще проходи свободно по-бързо, за да стигне при другите деца. Може би много розово си го представям сега, но пък аз и вкъщи се опитвам да го оставям сам да се оправя за някои неща. Той сигурно затова само се катери, за да стигне до каквото иска, оставям му шишето с вода (даже 2) на ниски места, за да си пие когато иска, такива уж водещи към самостаятелност неща. Само с яденето още не съм до никъде, но пък още малко и го почвам  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт