Отговори
# 600
  • Мнения: 1 390
Моята коса спря да пада към 6тия месец някъде, сега си пада нормално по няколко косъма. Може би има мааалко повече от нормалното, но това е от сезона.


Дами, ние почти изписахме темата Simple Smile Още малко ни остава, с това лошо време се активизирахме. Предлагайте заглавия за следващата!

Едно импровизирано предложение от мен:

Августинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

Днес като се прибирах от работа ми миришеше на зима, обхваща ме предколедно настроение Joy

# 601
  • Мнения: 834
Ангустинчетата есента обичат, в локвите навън да тичат

Благодаря за пожеланията на всички bouquet Най-вече си пожелавам да сме здрави  Peace
Моята коса спря да капе на третия месец след раждането. За съжаление не ми поникна нова и сега е една никаква и ме дразни. Ама ще си я търпя, нямам избор ...
Лека на всички  Hug Дано всички спим  Sunglasses

# 602
  • Мнения: 616
Мама за коледни празници се наглася,Августинче след нея тича и приглася.

Моята коса и тя започна пак да капе,по цял ден съм на кок,като влезна да се къпя и особено после като се реша е ужас,пада на кичури направо,добре ,че имам много :Д

# 603
  • Мнения: 519
Люта зима се задава, Августинчета шейните стягат!
Още не ми е коледно....но студът го усещам мн осезаемо  Joy

# 604
  • Мнения: 961
Здрaвейте,дaми  Simple SmileДa се включa и aз в темaтa.Може и дa не ме помните,но просто нямaм никaкво време от моите дивaнетa.Ние купихме гърнетa още кaто бяхa нa 8 месецa,слaгaхме ги няколко пъти,първите двa пъти пикaхa и после кaто се тръшнaхa и не искaт дa седнaт изобщо.Сегa си игрaят с тях.Зa спaнето-спят в рaзлични стaи,уж дa не се будят един друг,нооо и двaмaтa се будят по няколко пъти нa нощ.Незнaм кaкво е товa дa зaспя и дa спя цялa нощ.Много ги морят зъбки.Зa ходенето-постояно обикaлят стaите кaто се подпирaт,но тaкa и не искaт дa се пуснaт,a след 2 дни стaвaт нa 1,3 месецa.Aми общо взето е товa от мен зa сегa  Crazy

# 605
  • Мнения: 834
Гласувахте ли всички? Ние да, даже малкия пусна бюлетините и беше много щастлив  Laughing
Май вече е отбит - не съм кърмила от сряда следобяд. Имаме още малки драми със заспиването, но горе долу е добре. Гледам да му давам повече кисело мляко и сирене, той пък е много доволен от това и си хапва с кеф  Joy И по цял ден иска нещо да яде - каквото види вкъщи и си иска. Вчера правих гофрети, през цялото време стоеше до мен и викаше ъъъ  hahaha
Днес падна до една кола и си удари носа в нея, зачервено е много, сигурно ще посинее - с какво да го мажа да мине?
Маймунка добре дошла обратно  bouquet Поздрави от мен на Димитровград  Wink

Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 16:57 от Mrs.Petrova

# 606
  • София
  • Мнения: 1 110
Гласувахме... добре че ме пуснаха най-отпред, че Миа си тичаше по коридорите без да се притеснява, че не съм до нея. Взех и братята й, за да я гледат, те се заплеснаха по нещо си (все едно не учат в това училище) и така и не можах да разчитам на тях.

Днес и тя се удари под веждата в ръба на масата. Сега е като гримирана. Само червено е, не е посиняло до момента. Опитах се да сложа лед, не даде. Пробвах с гърба на лъжица - и това не даде, така че просто се гушкахме и така. Знам, че се маже и с олио, но не стигнах до олиото.

Аз съм рожденичка днес, черпя ви виртуално.... !

Mrs.Petrova, честито отбиване! Миа взе тези дни да си търси често кърмата. Аз не бързам да отбивам, ама пък не искам да увеличавам кърменията. Иначе нощем само веднъж, затова не ми тежи и не бързам с отбиването. Вече съм почти сигурна, че моите манджи ги предпочита пред ДК, а хич не ми се готви и за нея, но ако така продължаваме ще се наложи.

Какво давате за следобедна закуска? Аз давам само плодове, но сега влизаме в сезона на малко видове плодове, не ми се дават само банани. От ДК давам десерта на обед и второто, а супата за вечеря. Така за следобедна закуска не ми остава друго освен плод, но се притеснявам че й е малко. newsm78

# 607
  • Мнения: 961
Mrs.Petrova,блaгодaря зa посрещaнето.Дa,глaсувaхме вече.
Aз нa моите момчетa зa следобеднa зaкускa им дaвaм крем или плодово кисело мляко,освен плодовете.

# 608
  • Мнения: 198
Здравейте и от мен! Не съм се включвала от много време, но пък редовно ви чета!
Петрова- олиото за синини върши чудеса, само че трябва да се намаже веднага. Другото, което мога да предложа е студен картоф.
За отбиването- когато приключват с кърменето, моя близка приятелка ме посъветва за почна ли и пропуснем ли един ден без кърма да не давам повече. Ама поради каква причина и аз не разбрах.
Иначе говорите за гърнето- ох това ми е мъката- не седи и секунда на него без гащи. Не мога и да я сложа на него като я хвана да върши работата, защото прекъсна ли я край  Cry Зная, че все още е малка и все ще се научим, но наистина ми се искаше от по-рано. иначе пък вече ходи стабилно сама и навън- е все още пада, защото много бърза, но и това ще мине. Говори много- бърбори неспирно още с отварянето на очите си. Има богат репертоар от сорта на как казва кучето и т.н до най-новото- какво прави дядо- пие бира- е ако не знаеш какво ще каже трудно ще се разбере, но все пак е голям напредък  Grinning Имаме 16 зъба, и продължава да се буди нощем поне по веднъж, когато я взимам при мен в леглото и спим до 7:30. Все още спи по два пъти, но от утре мисля, да махнем сутрешния, че следобед е същата драма като при някои от вас.

Десимира, честит рожден ден! Желая ти много здраве и щастие! И послушни дечица Simple Smile За следобедна закуска, освен само плодове, давам кисело мляко с бисквити и плод, грис с прясно мляко, кисел или нишесте, тиква печена и в комбинация с крем карамел.
И да гласувах, два пъти се връщах, че сутринта имаше ужасна опашка и щях да ощетя Миа от сутрешната и разходка.
А, и да се похваля, ние вече очакваме бебе номер две Simple Smile Петрова, а и всички, които искат- пожелавам лесно и безпроблемно да се случат нещата.

# 609
  • Мнения: 834
Desimira честит рожден ден, ти си от мойта зодия  bouquet
Denny Iv честито и на теб, много хубаво  Party Лека бременност ти пожелавам  Hug
Аз точно така направих с кърменето. Първата вечер го оставих на ММ да го приспива и като видях, че става след това изабщо не дадох да суче повече. Да нидим само дали ще се спре "производството", че още имам напрежение малко  Thinking
Вече се приспиваме с приказки, измислям си ги едни цветни, ако не е заспал хубаво до края - вчера Червената шапчица приключи с див купон и горска полиция  hahaha Май трябва да купя книжки, да чета истинските приказки  Joy
Следобед за закуска давам десерта от кухнята и плодове, уикенда правя нещо - бисвитена торта напр.
Е лека нощ вече  Peace

# 610
  • София
  • Мнения: 1 740
Ехо честито на всички рожденнички сте закъснение. Да сте живи и здрави. На бременните също честито. Пиша от тел и затова не мога да посоча имена Simple Smile ние сме във Велинград и сме здрави за сега О чудо. Вчера сутринта гласувахме и тръгнахме. Тази смяна на времето много ни разби режима и сега се чудя как да го гласят, че и с храненията в ресторанта да е удобно. Ето днес в 5 се събуди и сега го сложих да спи уж. ММ вече спи, а аз искам да сляза до СПа центъра. Чао.

# 611
  • Мнения: 2 653
Desimira, честит празник! Бъди щастлива!

Лека бременност, Denny_Iv!

маймунка33, помним ви разбира се!

Denny_Iv link, аз също давам тиквен крем карамел, откакто има тикви. Голям фурор е с него. Грис, плодове с овесени ядки, кус-кус със сирене(вече и с мед), дребни макарони на фурна. Ако пък се събудят по-късно и е много близо вечерята, давам соленки, баница, печен сандвич с кашкавал. Сутрин май винаги са на нещо като попара или кус-кус.

Сутринта успях да пробутам "айран"!!! Бях се заплеснала вчера и ми е свършило млякото, после изобщо изключих да отидем до денонощната и в 5 без нещо изпаднах в ужас, като се разреваха. Направих им по около 150 мл вода с 2 чаени лъжички к. мляко и съвсем малко мед. Като тръгнах към стаята им бяха тихи. Легнах с надеждата, че ще си заспят и няма да се налага да го давам. Но след около час усетих, че някой се е събудил пак и то този път не е просто в просъница. Дадох им бутилките, те глътнаха 1-2 глътки, но се отказаха. Сложиха си бибките и продължиха да спят. Започвам кампания по въвеждане на айран през деня с идеята да го давам вечер, а сутрин да минават с водичка или чай.

За гърнетата се чудих как да ги държа седнали. Имам малки столчета, които мога да използвам като масички и да ги слагам пред тях  с някаква занимавка.

И нещо, което открих- когато се събудят късно от следобеден сън и сякаш за вечерния няма да са много уморени (пр. събуждат се в 5, а трябва да ги сложа по леглата в 7.30) ги слагам във ваната и ги оставям да играят там повече от половин час. После си спят като къпани.

# 612
  • Мнения: 961
Fiona,сaмa ли ги гледaш.Aз никогa не съм сaмa,все имa някой с мен,че инaче ще луднa.Кaкто вече кaзaх спят в рaзлични стaи още от 3-месец и aз  сaмо с  Aлекс спя,Филип е с бaбa си.Много се събуждa Aлекс,нaпрaво съм се отчaялa вече.Зa цялaтa нощ изпивa 300мл. водa и 180 кис.мляко,Филип се събуждa 2 пъти-един път пие водa и един път яде.Ние от достa време през нощтa им дaвaме кисело мляко.Зa зaкускa сaндвичи с сирене или кaшкaвaл,кус-кус,мaкaрони или кaшa със сирене.Кaто цяло ядaт всичко,рядко откaзвaт някaквa хрaнa  Grinning

# 613
  • Мнения: 519
Беба закусва каша. Някак си съм доволна от този вариант - хем е млечна храна, хем има разнообразие, редувам няколко вида каши и всичките се ядат. Слагам там и сиренето, да ми е мирна главата, че го е изяла. Кус кус също давам понякога, но като че ли не го долюбва много. Яде го, ама едно вяяяяло.....искам да пробвам с филийки, но идея си нямам как да ги приготвя и по колко да са. Една ли, две ли. Ако й хареса, всичко ще изяде, та в нашия случай бебето само ще си покаже не важи!
Десимира, следобед давам плодове с кисело мляко или безмлечна плодова каша на Хип или йогурт на Хип или бебевита. Може пък да е вариант, като ще изчезват плодовете...
Напоследък мн яде вечер. Иска цялата супа и след 1.5 часа и млякото и все си реве на 200 и се виждам в чудо какъв е този невиждан апетит точно вечер, когато би трябвало да хапва по-леко храна  #Crazy

# 614
  • Мнения: 2 653
маймунка33, не мога да кажа, че ги гледам сама точно. Дъщеря ми и мъжът ми помагат, майка ми идва понякога. Примерно по-предните две седмици почти само тя ги гледаше. Но пък те спят добре и са сравнително послушни деца и е лесно. Мен ме натоварва друго-целият хаос у дома, нямам почти никакво спокойствие, все някой иска нещо. Ето преди малко изпратих мъжът ми с децата да спят по градинките и да се приберат чак за сл. закуска. След цялата дандания по обличане, обуване, количка, гонене по коридора на някой гол и т.н. влизам да се къпя. И тъкмо съм затворила очи под топлия душ и се чука на вратата-"мамо, тази задача..."  Joy

Nutty, в супичката дробиш ли хляб? Ако не е достатъчно гъсто, след като я намачкам добавям и сухар или просто филия хляб. Понякога добавям и кус-кус, ако от закуската е останал в повече неовкусен. Печени филии правя по следния начин- в печката на най-високото положение, върху хартия, пека на някаква опция грил. Така само се разтопява кашкавалчето и нито филията става с твърди корички, нито кашкавала хваща коричка. Но следя внимателно, защото става готово мн. бързо. Оставям да изстине и я разрязвам или по диагонал или по дължина на две, за да им е удобна да си я хванат сами. Пускам нещо да гледат, слагам ги в столчетата с филиите и имам 20-30 минути почивка.

Общи условия

Активация на акаунт