Откога давате сладолед?

  • 12 715
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Две години и половина Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 44 138
Човек не се разболява от сладолед и студени напитки. Лятото не ограничавам.
Не помня на каква възраст съм дала сладолед, според  това, че е зимно бебе вероятно е бил на година и половина.
И да при някои болести може да се излекуваш със сладолед и студено, понеже съдосвива, обаче има хора, на които им действа влошаващо. Wink
Но когато си здрав, няма да се разболееш от нещо студено.
Вече остава въпроса със състава на сладоледите колко те притеснява.

# 17
  • Мнения: 828
Да се включа и аз, малката (2г. и 3м. ) само е опитвала сладолед по 2-3 хапки ,  когато ние ядем сравнително рядко. За студените напитки и храни, аз лично съм против. От малка си страдам от гърло една студена напитка или повече сладолед (обикновено чакам да се разтопи малко) и вечерта вече съм с червено гърло и неприятно усещане или още по-зле , направо налепи на сливиците.. майка ми също е със слабо гърло. Явно си е до организъм, пък и като цяло не обичам студеното , не ми е кой знае колко вкусно. П.С. В тези случай , съм си правила изследвания на секрет не е нито от бактерия , нито вирус и като цяло за сега никой специалист не ми е казал , защо реагирам по този начин. Тъй че най-добре стайна температура,хем е и по-полезно  Wink

# 18
  • UK
  • Мнения: 2 846
 От около 2 годишна възраст. В нашата къща сладолед се яде целогодишно от детет и таткото , аз не съм голям фен. 

# 19
  • Финландия
  • Мнения: 169
Преди години дъщеря ни ядеше сладолед малко след като навърши годинка и половина.

 Във Финландия в детската градина всеки петък дават сладолед. Детето тръгва на детска на осем месеца....та оттогава и яде.

# 20
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
И двамата ядат сладолед от много малки, при това-целогодишно.
Аз обичам сладолед, за това не съм ограничавала и тях. Не съм ограничавала и студените напитки и храни. Водата ни е от машина, аз пия само студена, но мъжа ми и дъщеря ми си я мешат с малко топла.
От доста време вече, правя домашен сладолед, така че не ми е проблем състава. Но, дори и купешки да е-не е проблем, не ядат само това, за да се притеснявам.

# 21
  • Мнения: 2 117
Щяха да ми изхвръкнат очите, когато видях как една мама дава на 9-месечното си бебе сладолед, от този полу-разтопения на уличните търговци. #Crazy #Crazy
После стана ясно, че същото детенце вече си хапва и царевични пръчки! Simple Smile

Аз на моето бебоче мога да дам най-рано другото лято, когато ще е на година и половина. Heart Eyes

# 22
  • shumen
  • Мнения: 18 084
Златанова,и аз съм виждала майки,който дават на децата си от толкова малки сладолед и царевични пръчки.Аз на моето лично за пръчките съм гледала да започна по късно да му ги давам.

# 23
  • Мнения: 2
Синът ми е на 2 г и 4 месеца в момента,това лято за първи път си позволих да му дам да опита сладолед  Simple Smile Но му разреших да хапне много много малко Simple Smile Мен не ме притеснява толкова ,че е студен,колкото отвратителните неща ,които съдържа Sad

# 24
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Моята госпожица е на 2,6г. още не съм и давала сладолед и не  мисля наскоро да й давам. Студено (сокчета,вода), например директно от хладилника нищо не й предлагам или постоплям малко, или оставям на стайна Т  за около час.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сладолед дадох някъде към 3г4м, не защото е студен, а защото съдържа вредни мазнини, оцветители и други подобни вредности. Студено от хладилника (сок или мляко) давам от 2 год възраст.

# 26
  • София
  • Мнения: 183
За първи път това лято преди морето яде- година и 8-9 месеца. После на морето искаше да опита от нашия, но му беше прекалено студено и нагриза фунийката  Laughing Опитвал е 3-4 пъти. от нашите сладоледи и това е. Зимата не ядем сладолед и други студени неща обикновено. Но лятото не е проблем, особено пък и като не е честа практика, а се случва "от дъжд на вятър".

# 27
  • Мнения: 75
Аз дадох на детето си, когато беше на 2 години. Лично аз съм забелязала, че децата, които се каляват като малки наистина боледуват много по-рядко от останалите. Поради тази причина и аз също се старая моето дете да бъде калено.

# 28
  • Мнения: 5 513
Ако не възразяват останалите би ли казала какво точно правиш за да го закалиш.
Аз също го калявам и никога не съм питала другите как го правят.

# 29
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Сладолед дъщеря ми пробва за първи път миналото лято, но не беше впечатлена, мисля, че не и беше приятна студенината по устните. Това лято обаче не отказва сладолед в купичка с лъжичка. Аз обичам и си купувам когато сме на разходка, купувам и на нея. Кисело мляко, таратор, плодове, зеленчуци и т.н. и давам директно от хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт