Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 442
  • 762
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656



О Т И В А   Л И   С И   Л Я Т О Т О?

Още не. Но е останало малко от него. Сигурно няма да е чак толкова лятно, но все пак ми се струва, че прекалено рязко свършва, та не е лошо да се позамисли върху поведението си и да се върне за още малко. Имам още неносени парфюми за горещи дни и морски вечери.
Към кой парфюм посягахте най-често това лято? Нова придобивка ли беше или добре забравена стара находка? Видяхте ли дъно или си оставихте за следващия сезон? Ей такива едни неща Simple Smile Заповядайте  Hug





Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 11:53 от Атти

# 1
  • София
  • Мнения: 3 857
Атти, благодаря за новата тема!  bouquet

Нямам аромат, от който да съм унищожила цяла бутилка.Носила съм всичко,което имам и което ми носи удоволствие.Не съм на вълна есенни аромати, защото се наслаждавам на лятото все още.Копирам написаното в края на предишната тема и ако някой иска може да ми отговори.

"Вчера ядох домашно приготвено сладко от бергамот - няма такъв аромат, поне за мен!
Бих искала да имам нещо подобно за есенните дни, някой сеща ли се нещо в тази посока да ми подскаже? Предварително благодаря!

И също така да ви попитам ароматите на The Body shop стават ли и има ли някой, който заслужава особено внимание?"

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 11:52 от veka

# 2
  • Мнения: 35 968
основно три парфюма носих това лято като всеки от тях беше нова опаковка и на практика нямам приключена бутилка, дори имам малко остатъци в старите - добре познатите ми съкровища Нинфео Мио и Цитрус на Л'ерболарио и новата находка О де Гага
бях планирала да приключа Акваоумън, но не успях - може да я довърша до края на септември
Колон 68 носих няколко пъти, а Колонът на Мюглер също беше моя компания макар и рядко

# 3
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Атти, благодаря ти  Hug  bouquet От вчера я чакам тази тема  Hug
Това лято беше много нестандартно за мен, бях с яке и шал почти през цялото време и носех Бронзовата богиня на 2014 година, Teazzura и 24 Old Bond Street. Често посягах и към Armani Code Ultimate Femme, а D600 Carner Barcelona е едва 1/3 вече в бутилката, толкова хубаво се развиваше през цялото време. За сметка на това дългогодишни мои летни любимци като Citizen Queen, Лютите чушки и Нинфео мио останаха недокоснати почти това лято. През неколкодневния ми престой на жаркото южно Черноморие неистово ми се искаше тараторено-салатния B. Balenciaga. Като обобщение мога да кажа, че нямам нова лятна любов или откритие, но няколко неща ме накараха да се замисля и да ги желая за момента.
Желая на всички лятно настроение и нека не забравяме, че любимата ни тема е такава, каквато си я направим ние  Hug Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 002
По въпроса: Като че ли най-често ползвах Теракота на Герлен, новопридобита. Мисля да си я пръскам с кеф и на есен. Едва ли ще видя скоро дъно, че ползвам и други успоредно с това, но този май ми открадна сърцето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Цяло лято ползвам единствено и само Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain. Той че не е траен - не е, след 10-тата минута спирам да го усещам, но спокойно можех да си изкарам без никакъв парфюм в жегите. Толкова горещо и влажно лято във Варна не е имало скоро, нищо не се задържа на кожата ми. Пръсках епизодично разни други, същата работа. Така да се каже - ползвах парфюм само заради спорта. Ефект нулев. С нетърпение си чакам меките есенни температури.
Атти,   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 435
Атти,   bouquet 

Най-често носените ми аромати бяха: Chance Eau Fraiche, заради ЛМ; La Panthere Legere, за собствен кеф; Ninfeo Mio, за да дишам в жегите. Дъно не съм видяла, но пък те двата бяха почти пълни 100-ци.

# 7
  • Мнения: 170
L'Eau Couture Elie Saab е летният ми фаворит. Дъното още не съм видяла, но ще е скоро, така че ще си го ползвам малко и през есента. За мен беше нова придобивка. Забелязах го при представянето на Le Parfum Resort Collection. Така в магазина докато ме убеждаваха колко прекрасен е Resort Collection, аз си тръгнах с прекрасен комплект L'Eau Couture   Heart Eyes
Носих също Градската кралица, Trussardi My Name, 1881 Cerruti, но ще имам и за догодина. В някои дни с голямо удовоствие си носих и Allure Sensuelle - съвсем всесезонен си ми е той  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 338
Благодаря за темата, Атти   bouquet

Далеч съм от виждането на дъно, макар вече двама човека да пръскаме от наличностите тук. Откритията ми за това лято са две: Acqua Viva Profumum Roma - единствения траен и натурално звучащ цитрус за мен и Virgin Island Water Creed - натурален кокос без пластмасови нотки и изкуствена сладост. Преоткрих Philosykos Diptyque и Cristalle Eau Verte Chanel, и двата се оказаха незаменими в жегите. Разделих се с Chance Eau Fraiche Chanel и Unforsaken Kerosene. Няколко пъти ги мъчих, но не се получи, и в двата има по нещо което ме дразни и ми разваля цялостното удоволствие. И така равносметката е, че летните ми любимци са само седем, значително по-малко от есенните и зимните.
Като стана въпрос за есенни, вчера пристигна Noir Exquis L`Artisan Parfumeur. На първо носене ми хареса, макар да не е точно това което очаквах. По-малко сладък е и по-дървесен. Кестените се усещат доста, особено в началото, за разлика от кленовия сироп.

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 12:17 от I walk alone

# 9
  • Варна
  • Мнения: 678
Атти, благодаря за темата и снимката, спомен от безгрижното минало!
Искам още летни дни, дано септември да е мек и приятен!   grinning039
През лятото се радвах на Мосю Ли, Лимон Верде и Херба Фреска и сбъднах една моя стара мечта - да придобия чудната Бронзова Богиня!
Усещам вече есенно ухание и си мисля за щипка канела, ванилия и сочни смокини!
От 2 дни нося и се радвам на нещо по-старо в колекцията ми - Badgley Mischka - прекрасно чувство!
 Crazy

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Ааа, не съм го отписала лятото, още повече, че гостувам в дунавски град и мисля да направя няколко плажа.
Според настроението слагам различен парфюм и не съм се ограничавала, но най-често посягах към миналогодишната Бронзова Богиня, Зеления кристал, Ели Сааб Резърт Колекцията и една нова придобивка, която се превърна в голям любимец http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Guerlain-Shalimar-Pa … -L-Eau-14178.html. Дъно не видях, но почти го стигнах на Ели Сааб Льо Кутюр и го кътам.

# 11
  • Мнения: 390
Благодаря за новата тема  Grinning
През това лято за първи път приключвам 50-тица за 3 месеца  (Баленсиага Есенс ). Разбира се - поднових я и взех по-голяма Heart Eyes никой от парфюмите, които имам не ми е носил толкова комплименти!
Разносих Нинфео мио на морето, невероятно добре се носеше над водата, добре, че съм послушна....понякога в парфюмно отношение  Mr. Green  Вечерите залагах на няколко Герлена. В студените дни посягах към Адикт (издирих версията от 2012 и съм щастлив притежател на 100-ица) и Амбровото мерве ( и в топло време го нося, но в студ го предпочитам), Жасмин ноар есенс, последния се превръща в любимец на ММ.
Благодарение на размяна се сдобих с най-красивата и топла лавандула, тотална парфюмна  нирвана   bouquet
Запознах се с няколко нови за мен аромата, от които безобразно много ми харесаха Сантал Роял и Ambre Sauvage.
Прекрасно лято ...е, все още!Доволна съм от няколкото срещи с парфюмни феи, от придобитите и набелязаните парфюми!

# 12
  • София
  • Мнения: 38 523
Носех и други неща, но все посягах към Императрицата. Може и да я свърша тази година. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 31 206
Нося много парфюми през лятото, но тази година Хедерата ми върви даже повече и от най- обожаемия Зелен кристал на Шанел.


Провокаторите нови моля, да не развалят атмосферата повече и най- вече да не продават на краставичар- краставици!

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Атти, благодаря за новата тема Hug  bouquet
Най-често носих това лято Бронзовата богиня и Хедера - и на двата им се вижда дъното Confused
Усещам вече есенно ухание и си мисля за щипка канела, ванилия и сочни смокини


И аз така Flutter

Общи условия

Активация на акаунт