Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 537
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 813
Пак някой  започна да размахва пръст!!
 Долчелизир и Амбр Наргиле може да намирисват еднакво ама реално са много различни. Носила съм и двата и то не само от проба. Наргилето и за мен е много хубав аромат, дълбок , а Долчелизира е като негова измита водица. Приятна, носима, изпръсках едни 50 мл обаче не е същото. Хич не ме интересува кви разбирачи кво обясняват в тубата и дамаджаната  Joy
Сто пъти предпочитам да си купя имитацията на Тобако Ванил от Рефан и я нося, пред разни мазни арабски масла. И цената и качеството поне си отговарят. Имитацията поне е ясно че е имитация и в случая е дори българска  Simple Smileдонякъде.

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 08:53 от raznejena*

# 76
  • Мнения: 625
Dolcelisir при мен е доста остър и натрапчив- ром ,ром и пак ром.В Hermes усещам рома върху себе си на по- задни позиции,а върху приятелка изобщо Grinning го няма,при нея ароматът е топъл и нежен- канела ,мляко ,мед,ванилия.....Аз за това купих Dolcelisir преди време,с надеждата да е добър заместител
 Rolling Eyes,но уви..киселее ми и ме дразни,сякаш не съм изтрезнявала от дни...

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Вие пак усещате ром, а на мен ми  мирише на вишновка  Grinning Dolcelisir -а

# 78
  • София
  • Мнения: 1 983
Не съм привърженик на идеята, че големи компании съзнателно търсят копиране на конкурентни парфюми. Да, може да се случи да има общи черти, характер и нюанси, но рядко се случва един аромат да е идентичен на друг, винаги в нещо се различават.

# 79
  • Мнения: 31 366
L`Erbolario имат много добри копия на други по-известни и скъпи парфюми.Meharees е над 90% копие на Musc Ravageur
Изпитвам потребност да не се съглася с това. За моето възприятие двата са много различни  Peace
Абсолютно нищо общо нямат за мен. Единия мечта прекрасна, другия груб и натрапчив.
Meharees е създаден като копие на Musc Ravageur-няма как да нямат нищо общо  Simple Smile  
За мен нямат общо и определено не смятам, че Meharees е създаван като копие на Musc Ravageur.
Не ме интересуват никакви ревюта, нито мнения на хора в тубата, мубата, бубата или където още си правиш труда да постваш линкове. Лично аз въобще не ги отварям, та няма нужда да си губиш времето да търсиш. Peace
Аз нос и глава имам и вярвам само на тях, а не на чужди такива.
За теб може да са еднакви, но за мен не са, нито пък другите два цитирани аромата и само си хабиш клавиатурата да пишеш как били еднакви. За теб може да са и това е супер, защото спестяваш големи кинти. За мен не са и си ползвам тези, които повече харесвам и желая.

# 80
  • на морето
  • Мнения: 314
Не съм привърженик на идеята, че големи компании съзнателно търсят копиране на конкурентни парфюми. Да, може да се случи да има общи черти, характер и нюанси, но рядко се случва един аромат да е идентичен на друг, винаги в нещо се различават.
Абсолютно съм съгласна! Според мен си има определени нюанси на аромати, които се харесват от потребителите, тази линия се следва от компаниите и така няма начин как да се избегне приликата.
Вчера например едно дезодоранче на Фа адски много ми заприлича на Innocent, направо откачих да го мириша. Shocked
Относно приключилите парфюми:
За съжаление на нищо не видях дъното Embarassed Сменях ги постоянно, хем пръсках достопочтенно, но явно колекцията доста е набъбнала.
Основно присъстваха Ирисовите Пради в EDP и EDT, Lalique encre noir pour elle- невероятен разкош преживях с него, Средиземноморските градини, Хедерата, Нинфео Мио, Passenger , в най-големите горещини посягах и към Палома Пикасо. От една седмица сериозно разносвам Angel EDT , още няма оплакали се или припаднали на работа Sick

Новичка съм тук, може би вече е обсъждано. Какви милилитри си купувате най-често? Аз посягам към големите- 100 мл, понеже са най-изгодни, но вчера се замислих, дали всъщност е така. newsm78 Направо не мога да ги изразходя, някои ми омръзват и дали не е по-удачно да си взимам по 30 мл Hug При вас как е?

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 11:24 от rori100

# 81
  • Мнения: 10 026
Опцията във Фрагрантика все пак се казва "Този парфюм ми напомня на...", а не "..е идентичен със..", или "силно подобен".

Ох, Rori100, от кога искам и двата Encre Noir, особено мъжкия....но те моите желания са безкрайни.
Аз съм само една, кой ще ми носи парфюмите! Laughing Малките ми синове вече се навъртат покрай колекцията и си имат любимци. Големият синатор обаче изобщо не се интересува.

За големината на бутилките подхождам различно. Много обичам "бебенца" от 30мл, но от някои парфюми 30мл са ми малко. Не обичам "буркани", но при някои брандове не ми пречи, а и са финансово изгодни. Така че, "според зависи" е моят отговор.

Каква е разликата между Ирисовата Прада ЕдП и ЕдТ? Сега нося ЕдП и е фантастична, но да не изпусна, ако и другата си струва.
Също ме притеснява наличието на варианта 2015. Току си харесам нещо, а те веднага го реформулират.  Crossing Arms
http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Infusion-d-Iris-2015--31040.html

От доста време съзерцавам Cavalli Gold. Kovatcheva, честито!  bouquet
Не ми се иска да го отстрелям на сляпо, но все го чакам да дойде, и все го няма...А тези лешници...
Имам Mandorlo di Sicilia и Chocolate Greedy, трябва ли ми и Gold? Flutter

# 82
  • Мнения: 31 366
Новичка съм тук, може би вече е обсъждано. Какви милилитри си купувате най-често? Аз посягам към големите- 100 мл, понеже са най-изгодни, но вчера се замислих, дали всъщност е така. newsm78 Направо не мога да ги изразходя, някои ми омръзват и дали не е по-удачно да си взимам по 30 мл Hug При вас как е?
Винаги само най-малката бутилка, която съществува на пазара. Peace Никога не купувам големи бутилки, без значение колко желая парфюма, ако разбира се има по-малка. Лимитките 100 мл, примерно са ясни.
Не желая декантери, отливки и подобни в колекцията си на този етап. Преди имах, но сега пробвам и пускам веднага по веригата на парфюмани. Държа на бутилката дори и в супер малко милилитрово количество, когато разбира се има възможност за това.
Аз съм колекционер и съм направила изключително трудно, за много години свота оптимална колекция и се пазя от бройки и бутилка като дявол от тамян. Много пъти съм разказвала, че се грижа изключително много, трудно и времеемко за парфюмите си /те никога например не нощуват в нас, ако мен ме няма/ и ако някой любимец ми свърши, по-добре да го подновя, отколкото да ми тежи голямата бутилка.

# 83
  • на морето
  • Мнения: 314
Deziderata по отношение на Прадите, според мен EDT е по-цветна, мека и елегантна. На първо мирисане много си приличат, но след около 15 мин аз специално много ги различавам. ЕДТ по принцип повече се харесва на околните, поне според мен. Ухае на чисто, на луксозен сапун. На моята кожа ЕДП има лек бръснарски уклон, но въпреки всичко много си го харесвам, ухае ми даже екстравагантно и нетипично, което много ми допада Heart Eyes

# 84
# 85
  • Франция
  • Мнения: 898
Един мой приятел, млад химик, твърдеше, че е успял да направи на гаджето си 1 литър J'adore. Лесно било, само трябвало човек да разполага със свръхмодерна апаратура, с която да разложи и да анализира оригиналната формула, и с всички суровини, с които да забърка още от същото. При все че го намирам за невероятен сладур, силно се съмнявам в качествата на неговото производство. Не знам за Диор, защото ги бойкотирам от години, обаче Шанел и Ермес работят с модифицирани молекули, а също и с естествени суровини от най-високо качество, с които не правят компромис - Шанел имат собствени жасминови полета, именно за да не им се налага да правят компромиси с качеството. Разбира се, всеки гениален био-физик ще ти модифицира молекула като стой та гледай, освен това суровини се продават срещу съответните пари, така че колко му е да произведеш литър-два Jersey в някоя университетска лаборатория. Само че знаете ли, като бивш писател фантаст аз умея доста добре да правя разлика между реалности и фантазия.
Нямам никакви предубеждения към парфюмните реплики. Понеже беше споменат - намирам рефанския Тобако Ванил за по-хубав лично за мен от този на Том Форд, защото не изважда на кожата ми неприятните нюанси на непочистен пепелник, като цяло ми стои по-мек и по-женствен. Имам много нюансирано обоняние, това не е нещо уникално, а е резултат от дългогодишна целенасочена тренировка. Не знам кой и как изчисли, че Maharees е точно 90 % реплика на Musc Ravageur, но явно останалите 10 % процента разлика са ми достатъчни да ги смятам за два съвършено различни парфюма. Някакъв проблем ли има с това?
Чета Фрагрантика, basenotes и още десетки блогове и форуми за парфюми от много години. Чета на три чужди езика, само да ми падне малко свободно време. Но понеже рядко ми пада, предпочитам да го използвам да чета тази тема, прочела съм комай всичките 191 теми назад и страшно много съм научила от потребителките тук - такива, които все още пишат и такива, които вече не пишат. Някои от тях пишеха преди и в един страхотен козметичен форум-база за ревюта. А някои и още по-преди това в Дир.бг. Ценя мнението на тези дами вече 15 години. Още повече ценя идеологията, която поддържат през цялото това време - че собственият нос винаги е най-прав.

# 86
  • Мнения: 31 366
Да сложим един линк към великолепните ни ревюта събирани с години във другия, парфюмен форум.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 883

От доста време съзерцавам Cavalli Gold. Kovatcheva, честито!  bouquet
Не ми се иска да го отстрелям на сляпо, но все го чакам да дойде, и все го няма...А тези лешници...
Имам Mandorlo di Sicilia и Chocolate Greedy, трябва ли ми и Gold? Flutter
Не съм запозната с Mandorlo di Sicilia и Chocolate Greedy, освен от описанията в темата и не искам да те подстрекавам...., ноо Cavalli Gold за мен е пълен разкош.  Heart Eyes Има връзка с розовия Just Cavalli, който също много харесвам, но този е "по-златен", топъл и лешников, кожата също се усеща страхотно. Розовият ползвам през лятото, Gold в малко по-хладно време, като наближаващата есен.  Grinning Миналата година го придобих на сляпо и видях сметката на една малка бутилка. Сега почти съм се навила да го подновя. Виждам, че по сайтовете цената му вече е доста по-прилична. Преди 1-2 месеца го гледах намален в Дъглас, което ме навежда на мисълта, че може и да го изтеглят от мрежата. От друга страна не съм обърнала внимание дали е лимитирано издание  Thinking

Вие пак усещате ром, а на мен ми  мирише на вишновка  Grinning Dolcelisir -а
Чиста вишновка е и за мен  Laughing Даже така го наричам Вишновката, когато говоря за него с приятели.  Laughing  Peace

# 88
  • Мнения: 515
Отново интересна тема   bouquet
Откакто се развихриха  парфюмните  ми страсти,   дъно на бутилка не съм виждала и по-добре, защото си харесвам всички придобивки и не искам да свършват. Лятото не мога да кажа, че го запомних само с няколко  определени парфюма,  защото  овен моите си бутилчици    пръсках и доста мостри.  Почивката  на морето  обаче,  ще  запомня само с два -Oriental Mint Phaedon и Antigua Phaedon .

Да сложим един линк към великолепните ни ревюта събирани с години във другия, парфюмен форум.

Денси,  bouquet голямо благодаря! Чувала съм за другия форум, тук-там съм попадала на отделни мнения публикувани в него търсейки  в Гугъл, но нямах представа, че всичко е било толкова добре организирано. Изчела съм почти всички теми тук, някой и преповтарям, а сега нямам търпение да прочета и тези в другия форум.
 

# 89
  • Мнения: 10 026
Благодаря за отзивите, rori100 и KDS! Както и на Денси за линка.   bouquet  bouquet
Зачетох се.

Общи условия

Активация на акаунт