На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 020
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 247
Параход, благодаря с букет Кефалонски риган Simple Smile След пет дни на Евия, четири на Калогрия, Пелопонес, от вчера сме на Кефалония.

# 31
  • Мнения: 11 097
За фериботите е номер 1 www.gtp.gr, вече десет години го ползвам без грешка. Единствено няма цени в него, трябва да се мине през сайтовете на фериботните компании за тях.

Бордо, Сами, Агия Ефимия или околностите на Аргостоли (но пак се кара 1-2 км с кола, само някакви луди англичани ходят пеша по банкета).

# 32
  • Мнения: 45
Здравейте. Вече поредна година следя темата с интерес!   newsm68 
Искам да ви попитам някой ходил ли е на о-в Амолиани и заслужава ли си да се отиде там на почивка за 6-7 дни? И има ли някой по-голям супермаркет там?

П.С. Извинявам се, ако въпросът вече е бил задаван - поразгледах няколко от предишните теми, използвах и търсачката, но не открих много информация.

# 33
  • София, ж.к."Разсадника"
  • Мнения: 63
Здравейте. Вече поредна година следя темата с интерес!   newsm68 
Искам да ви попитам някой ходил ли е на о-в Амолиани и заслужава ли си да се отиде там на почивка за 6-7 дни? И има ли някой по-голям супермаркет там?

П.С. Извинявам се, ако въпросът вече е бил задаван - поразгледах няколко от предишните теми, използвах и търсачката, но не открих много информация.
Само преди няколко поста назад спрягахме Амулиани.  Simple Smile
Ние от много мислене и т.н. между Корфу и Евия - , накрая резервирахме спонтанно на о.Амулиани.  Mr. Green
Тръгваме в събота , дано само времето е хубаво , иначе четейки ви съм набелязала плажове и обиколки  Flutter

Близичко е, а това си е предимство. Мястото е чудесно, поне на мен ми допадна. Ето още малко инфо на български за островчето.
http://ammoulianibg.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/
Приятно прекарване!  Simple Smile


Благодаря  Grinning
Само хубави отзиви чуваме , за първи път ще ходим там от 11г. пътешествия по Гръцко.
Избрахме го заради малката племеница , че не пътува добре детето на дълги разстояния .
Голям супермаркет няма. Малки са, но има всичко необходимо. Питай, ако имаш други въпроси.

# 34
  • София
  • Мнения: 660
Параход, благодаря за прекрасната тема отново   bouquet При нас започва броенето- остават по-малко от две седмици Wink))

# 35
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте момичета. Още сте на лятна вълна, но имам зимен въпрос Simple Smile Дали Скиатос и Скопелос са подходящи за посрещане на Нова Година?

Според мен - не. Била съм на Скиатос през зимата, нямаше кой да те напсува, дето се казва Simple Smile на Скопелос ще е още по-пусто. А и фериботът е прекалено скъп за подобен експеримент.


Аз пътувам за Скопелос в понеделник. Надявам се хубаво време и по-спокойни плажове Simple Smile

Параход  bouquet

# 36
  • софия
  • Мнения: 25 474
Здравейте. Вече поредна година следя темата с интерес!   newsm68 
Искам да ви попитам някой ходил ли е на о-в Амолиани и заслужава ли си да се отиде там на почивка за 6-7 дни? И има ли някой по-голям супермаркет там?

П.С. Извинявам се, ако въпросът вече е бил задаван - поразгледах няколко от предишните теми, използвах и търсачката, но не открих много информация.
За АмУлиани е писано много.
По-голям супер маркет няма.

# 37
  • Мнения: 1 678
Здравейте. Някъде на Ситония има ли Карфур? Ако не, поне по пътя от Кулата натам? Иска ми се да се отклоня възможно най - малко от пътя.

Има в Серес. Но за какво то е Карфур, като има другите големи вериги Супермаркети?

Търся една марка шампоани, която знам, че има в Карфур. И то гръцкия, в България - не.  Crossing Arms
Благодаря за отговора.

В нета чета, че има тук
Но на картата не го виждам. Някой знае дали го има наистина?
Мисля, че в Псакудия има Карфур в края на селото.

# 38
  • Мнения: 1 678
Здравейте!
Благодаря за темата и за всички теми до момента... има толкова много полезна информация     bouquet
От около седмица се ровя, а преди няколко дни и резервирахме за следващата седмица малък престой в Псакудия, но няма много отзиви от тази година... Ако има вече посетили нека да споделят - плажът става ли, къде може да се хапва навън, в селото може ли да се пазарува или трябва да напазаруваме предварително, има ли комари/ оси - всякаква информация ще ми бъде полезна.   bouquet
Имаме резервация за Лефкада - по ваша препоръка в Агиос Никитас.
Прекрано селище. Бяхме отседнали там преди две години... Страхотни спомени ми върна. Весело изкарване, Bordeaux!
Плажът според мен става, ние бяхме съвсем в началото на селото - беше плитко, с пясък. Няма аптека, най - близката е в Ормилия (на 5 км), има 2 супермаркета - единия е в края на селото , май беше Карфур и съвсем малко след селото е Масутис. Оси нямаше, за комари не се сещам, но палехме вечер спирали профилактично.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 363
Дали някой знае как се стига до селцето Партенонас в планината на Ситония? Дали има достъп от към източната страна на полуострова?

# 40
  • софия
  • Мнения: 9 590
Привет и евхаристо за новата тема!
Не знам дали ще имаме второ гръцко море, не знам и къде... нищо не знам  Laughing

# 41
  • Мнения: 222
Параход, както винаги прекрасно оформена и много полезна тема!

Може ли някой да сподели актуални цени на газта в Гърция.



Препоръчаха ми този сайт http://www.fuel-prices-europe.info/ за актуални цени на горивата в Европа.
В момента цената на газта в Гърция е € 0,698.     

  bouquet Много благодаря!

# 42
  • Мнения: 11 097
Дали някой знае как се стига до селцето Партенонас в планината на Ситония? Дали има достъп от към източната страна на полуострова?
Не, няма. Стига се по стръмен път нагоре от Неос Мармарас (5 км май беше).

# 43
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте!
Благодаря за хубавата и полезна тема! Отдавна ви следя с интерес.
След няколко дни ни предстои пътуване до Корфу. Имам молба към ходилите скоро на Корфу - ако има някой впечатления от Беницес - моля да сподели. Интересува ме как са плажовете там - пясъчни, каменни, плитки, дълбоки.... Освен Двореца Ахилеон, какво друго наблизо трябва непременно да се види? (ние сме с три деца - на 15, на 12 и на 5 г.) Има ли магазини от големите вериги - Масутис, Карфур, Лидл или само малки супермаркетчета (които, м/у другото повече харесваме)? Има ли откъде в района да си купим зехтин, маслини и др.
А лични впечатления конкретно от Pantazis studio? - Какво трябва да очакваме, какво няма и трябва да си носим?

Извинете, ако досаждам в въпросите си!

Слънчев и усмихнат ден!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 363
Благодаря, Параход!

Общи условия

Активация на акаунт