~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 844
  • 719
  •   1
Отговори
# 510
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравей! Исках да те питам доц. Балев рязяснява ли ти, дали всичко е наред или не. И прегледа не е с вагинален ехограф нали? А резултатите от БХС кой ги разчита? Благодаря ти!
Прегледа е с коремен ехограф, не говори, а измерва и си гледа работата, ако го питаш - отговаря без излишности. Със сигурност ще ти каже, ако нещо не е наред. БХС ако му занесеш вероятно и той ще ти ги разчете, иначе доктора, който те следи, освен ако на резултата не е за среща с генетик  Peace

# 511
  • Мнения: 1 256
Здравей! Исках да те питам доц. Балев рязяснява ли ти, дали всичко е наред или не. И прегледа не е с вагинален ехограф нали? А резултатите от БХС кой ги разчита? Благодаря ти!
Прегледа е с коремен ехограф, не говори, а измерва и си гледа работата, ако го питаш - отговаря без излишности. Със сигурност ще ти каже, ако нещо не е наред. БХС ако му занесеш вероятно и той ще ти ги разчете, иначе доктора, който те следи, освен ако на резултата не е за среща с генетик  Peace



Другата седмица ще бъда 11г.с + 1ден. Добре ли ще е да отида тогава? Не е ли рано?

# 512
  • Мнения: 1 967
Karina - може и да е рано- зависи май колко е голямо бебето: ако върви по напред по ехограф, нямя да има проблем,но ако е дори 1-2 дена може и да те върнат.Виж на сайта на Генетичната лаборатория имаше изисквания,  плодът да е м/у 41мм и 79мм- ако си в тези рамки и могат да се измерят нещата, не би било проблем.

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Мен ме върна Стратиева от ФМ при плод 41 мм и каза, че трябва да е над 45.
PAPP A част от медианата трябвало да е малко под или малко над единица. За притеснителни стойности се взимали под 0,35. Питай док си за по сигурно.  

# 514
  • Мнения: 1 967
Мерси Клео, в събота ще се консултирам със сигурност за тази стойност.Гледах,  че при първото пак ми е била ниска, но не чак толкова -0.7.

# 515
  • София
  • Мнения: 545
Кръста не спира да ме боли и почна и корема като спазми и се шашнах  Crazy та ходихме със съпруга ми до Шейново да се прегледам. Добре е бебето много мърдаше, махаше с ръчички, мъжа ми много се зарадва, вижда го за първи път. Докторката каза че може да имам контракции, ама не е страшно и да си пия но-шпа. Каза че е около 12 см, което много ме учуди, това сигурно е с плацентата. Записах си час за ранен БХС за понеделник, че вече съвсем ще изпусна срока. Та това е, утре съм при моя си лекар да се запиша на ЖК и да ми пусне изследванията.
П.П.: Мъжа ми е толкова щастлив, че купи бонбони и взе снимките от прегледа да се похвали и да почерпи в работата  Heart Eyes

# 516
  • Мнения: 1 967
pepi_mdi   Тези от Шейново , малко несериозно ми се се вижда да са се отнесли - какво е това : " може да имаш контракции " - или имаш или нямаш . С първото Б от това ,че бях болна  и много кашлях и кихах  точно на ФМ , лекраката ми каза : Имаш леки контракции , ето и се виждаше спазъма на матката . Аз дори не ги усещах  newsm78 newsm78 newsm78. В никакъв случай , не искам да те плаша, най-вероятно докторката е погледнала за нещо притеснително и след като не ти е лекуващ и няма нищо спешно в ситуацията не се е впуснала в обяснения. 
 А ако наистина сте 12 см ... май е късно за БХС ( CRL: 41-79мм) . Виж си на снимката от ехографа какво пише : EDD ( термин) или CRL(големина на плода от главата до дупето). 
Хайде - живи , здрави и всичко да е наред  newsm51 newsm51 Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 14:45 от paulieM

# 517
  • Мнения: 203
Мами започнахте ли да усещате вече малкото човече? Моето явно прави упражнения по цял ден и го усещам вече. Много е вълнуващо тъй като ми е първа бременност и чувството ми беше непознато Simple Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 545
Има AC=6,13 см, това е най-малкия размер. Аз съм сигурна че ни каза дължината с плацентата, няма как да е толкова голямо, аз съм 12 г.с. Не съм се притеснила за това с контракции, защото каза че е нормално, не искам да се вкарвам във филми сама. Така или иначе утре пак съм на преглед, та ще видим там какво ще кажат  Peace

# 519
  • Варна
  • Мнения: 844
Мами започнахте ли да усещате вече малкото човече? Моето явно прави упражнения по цял ден и го усещам вече. Много е вълнуващо тъй като ми е първа бременност и чувството ми беше непознато Simple Smile

Еххх..... че хубаво  Heart Eyes, аз все още май не съм усетила нищо, то от тея газове как да разбера  newsm78

# 520
  • Мнения: 1 967
Честно казано и на мен ми се стори , че го усетих 1 път , обаче си беше рано(може би 13гс ) -  казват,  че е почти невъзможно толкова рано да се усети. според мен си направи някакво рязко салто и аз си лежах в покой и за това ( а пък ми е и второ Simple Smile ) . Но от тогава нищичко .. нямам търпение вече и аз Simple Smile 

# 521
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Усещам го като легна по гръб и сложа ръка върху корема. Миналия път също усетих бебка раничко, така че хич не се очудвам , че и сега е така. Утре влизам в 15гс   Peace

pepi, точно това исках да ти напиша, не се вкарвай в излишни филми, още повече утре си на преглед и пак ще се консултираш.  Peace

карина, според мен ти е рано, по-добре отиди в 12 +, ако успееш да си запишеш час при Балев  Peace

# 522
  • Мнения: 411
На мен Славкова ми каза, че ще мога да го усещам към 17-та седмица - при мен това е чак началото на ноември.
Честно казано нямам търпение да започна да го усещам, искам да знам, че е там и мърда. В момента съм в пълно неведение какво става и на моменти ме е страх.

# 523
  • Мнения: 74
И аз вече усещам бебето. С първата бременност доста по-късно, но нали казват, че с второ уж по-рано.
А и сега мога по-лесно да отлича кога са бунтовете на червата и кога е бебето Simple Smile

# 524
  • Варна
  • Мнения: 844
Тази нощ докто лежах и си гледа ТВ си сложих ръката на корема, като леко натиснах, след малко такива салта усетих че няма как да се сбърка с какво и да е, не го усетих в корема а на самата ръка с която го държах   Heart Eyes - 13+1 се водя по цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт