кисело мляко?дали може вече?

  • 2 890
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 494
На вашата възраст не бих рискувала с кисело мляко Peace
И АЗ НЕ БИХ РИСКУВАЛА! За 15 лева не си струва риска. Според мен и за 150 лева не си струва риска. До годинка не бих дала нито кисело, нито прясно мляко!

# 16
  • Мнения: 548
Киселото мляко е почти толкова калорично колкото и АМ,
Откъм енергийна стойност може и да са приблизително равни, но съдържанието на витамини, минерали и микроелементи в АМ е несравнимо с кис. мляко. Да лишиш напълно толкова малко бебе от тези съставки, толкова важни за израстването му, формирането на костната система, мозъка  и т.н. ми се струва, меко казано, неблагоразумно.

# 17
  • Мнения: 4 157
Като знам как киселото мляко стои със седмици в къщи без да се развали и си представям какво ли му слагат. А понякога даже не е заквасено - като айрян е. Взимаме само 2-3 марки мляко с цена 55-65 ст. По-добре потърсете начин да продължи с АМ. Например някоя баба или дядо да помогнат с по 5 лв? Много е неприятно, че трябва да се икономисва от храната на дете. И ние сме имали такива моменти и си представям колко ти е тежко. Дано се намери решение.

# 18
  • Мнения: 992
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава

# 19
  • Мнения: X
На вашата възраст киселото мляко излиза на цена едно към едно с АМ. Да има 0.50 - 1.00лв. разлика, което е безсмислено. Освен това, ако ще е за едно хранене не си струва.

В киселото мляко няма необходимите вещества за правилното развитие на бебето. Киселото мляко е чудесна храна за бебе на 10-11м., но не и по-рано.

От киселото мляко на този етап детето ти само може да загуби, но решението си е твое. Аз преминах изцяло на кисело мляко през седмия месец, защото отказваше всяко АМ, под каквато и да е форма.

Ако въпреки нашите съвети започнеш кисело мляко - взимаш 3,6%, като трябва да слагаш на 100мл. равна чаена лъжичка захар или настъргани бисквити /ако си захранила с глутен или безглутенови/, за да засища. Добре разбито минава през маалко по-широка дупчица, но не ти е необходима голяма такава, може от чашка също.

Все пак, изчакай поне още 2-3 месеца.

# 20
  • Мнения: 46 524
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава

Това, че на едно дете нищо му няма, с нищо няма да помогне на друга майка, чието дете ще страда цял живот, нали?

# 21
  • Мнения: 2 556
Мда, и аз съм хранена от 20-я ден с кисело мляко и съм напълно жива, само дето съм силно алергична, а детето ми е с алергия към белтъка на кравето мляко.

# 22
  • Мнения: 5 713
Мда, и аз съм хранена от 20-я ден с кисело мляко и съм напълно жива, само дето съм силно алергична, а детето ми е с алергия към белтъка на кравето мляко.
И като се добави това, 4е навремето кис мляко не беше това, което е сега.

# 23
  • Мнения: 1 639
Потърси АМ "Nestogen" на Nesttle , цената му е около 5, 50лв  за 450гр  Grinning и млякото е добро.
Аз дори още давам от него.  Mr. Green
Кисело мляко най-добре след годинката  Peace

# 24
  • Мнения: 6 472
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава
А на мен винаги ми е било много интересно, как здравомислещ човек може да изтърси подобно нещо Wink
И аз съм яла кисело мляко от 2-ри месец и голямото си детенце захраних с такова още на 2 месца. Пу - пу да ми е жива и здрава антибиотик до сега не е пила и анемия не е имала. Само дето 6,5 години беше на диета Tired Пък аз до ден днешен пролетно време съм си на инжекции Confused Та ако на някой му се рискува 6 години да гони и крещи след детето си "НЕ МАМЕ, ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ЯДЕШ ТОВА, нищо че  че другите го ядат", нека се пробва, пък може да не са от тези с алергиите Grinning

# 25
  • Мнения: 16
Има и друга причина, за да посегне човек към киселото мляко. След като към 6-ти месец кърмата започна да не ни достига, пробвахме с адаптирано - малкият човек нали все пак си нуждае от повече мляко. Обаче - не. Госпожицата е една капризация и твърдо отказа всички видове млека- Милумил (уж за по-капризни), Нан, Фризолак, Аптамил и още цял куп. В крайна сметка пробвахме и с кисело мляко и положението е съвсем друго - яде и се облизва. Е, не знам как става тази работа, ама е факт.
И брат й беше същия - само, че тогава дори не се чувствах гузна, че му давам кисело мляко. Преди 8 години такива опасения нямаше. Simple Smile
При това положение - не виждам какво мога да променя - кутиите с АМ си седят пълни, тя упорито оказва да яде от тях и прави дори 6 часови гладни стачки от инат, кърмим се и ядем друга храна. Пък киселото мляко е допълнително и тя го харесва.
Ето как го приготвям - разрежда се в вода, затопля се, разбива се хубаво, малко захар и готово. През шише.
Това все пак не е краят на света.

# 26
  • Мнения: 3 042
OJ, авторката на темата de_ru иска да смени АМ с киселото, не защото детенцето и го отказва, а по други причини. Друго е ако детето отказва всички АМ, тогава майката няма кой знае какъв избор и може да бъде принудена да даде кисело мляко.

# 27
  • Мнения: 16
е, именно...
нали и аз това казвам - има и други причини...
Но в крайна сметка - резултатът е един и същ Laughing

# 28
  • Мнения: 3 356
Аз започнах да го дамам на 5м.
Боби отказа адаптираното.
Определено не ми излезе по-евтино.
Наддаваше си съвсем нормално.
Слава богу  няма проблеми.

# 29
  • Мнения: X
уфффф, захар до 1 г. е желателно да не се дава, а камо ли системно...

Общи условия

Активация на акаунт