Работа по специалността по време на висшето ти образование.

  • 1 021
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте на всички! Потърсих такава тема, но не видях!
Искам да попитам има ли или имало ли е студент , който е работил по специалността, по която се е обучавал докато е бил студент(да речем:трети , четвърти курс). Дали е бил на трудов договор.
Интересуваме дали в университета когато дойде време за практика и стаж му се зачита това че работи по специалността си?

# 1
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Какво да зачитат?! Laughing
Университетите, повечето, трети или чутвърти курс/ не помня точно/ искат стаж по специалността и то конкретно под формата на практика. Така е приети. И оттам нататък никой не го интерусува нищо повече- нито университета това, че си на тр.договор, нито работодателят/освен за отпуската  Laughing/.
Врйзката между двете страни е една служебна бележка/ удостоверение/, която се издава, че е имало такъв период на практика по специалността и толкоз.

# 2
  • Мнения: 4
То е ясно, че никой не се интересува , но работата е там че вече година и половина работя по специалността си, а от университета не искат да ми зачетат стажа. Искат да изкарам практиката си в техните базови и училищни детски градини, което е проблем за мен ,защото продължавам да си работя. Мисълта ми е дали има някакъв вариант да се зачете това че работя като практика към университета или трябва наистина да ходя в техните базови звена

Общи условия

Активация на акаунт