Кога подстригахте бебето?

  • 3 406
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 448
Преди 2-3 дни  Laughing

# 16
  • Мнения: 350
На около 10мес. заради жегите -  гледах как фризьорката постригва съпруга ми и после сладура като спеше го постригах - от бебе се превърна в момченце.
Не съм никак суеверна. ЗАщо да се поти детето и да му влиза в очите?

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 958
На 6.5 месеца подстригахме бретона на нашият бебок. НЯма как да му сложа фиби или да я вържа на "куку". Сега пак е доста дълга и може би ще се наложи отново да клъцнем малко бретона.

# 18
  • Мнения: 357
Майка ми е фризьорка и на 5 месеца му подстрига кичурчето, дето все я дразнеше, а на 7 месеца го мина с машинката, той седеше и се чудеше какво става, но нито се уплаши, нито е мърдал.
Давай смело, няма нищо страшно! След две седмици пак ще има коса!  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 418
Някъде втория месец го постригах за първи път - с машинката както си спеше. Дори не се събуди. Втория път беше на четири месеца - преди Коледа някъде.  Пак с машинката - нула номер. Роди се с голяма коса, а от постоянното лежане отзад на тила му се образуваше много смешно голо петно. Затова го изравнявах. Сега доста му порасна косичката, но е равно навсякъде, така че не бързам.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Като направи годинка,веднага на другия ден.

# 21
  • Мнения: 218
На 1 година и 5 месеца. Има къдрава коса и сърце не ми даваше да я отрежа. Постригах го колкото да не му пречи косата, но на лято мисля да я скъся повече. Това, че като се подстиже косата няма да е къдрава не е вярно. Моят син дори сега е по-къдрав.  Laughing Или и къдраво детето или не! Фризьорката каза, че първото подстригване не трябва да се бави, защото първата коса е мъх и се заплита и пречи на следващата.

# 22
  • Мнения: 2 910
Аз все още не съм я подстригвала, за бретона използвам фиби, но мисля скоро да посетиме фризьор.

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 3 или на 4 месеца, не помня точно  Grinning
Но моя се роди с много коса, която му расте страшно бързо и няма начин, сега сме на 1г.4м. и съм го подстригвала около 7-8 пъти

# 24
  • Мнения: 5 790
Косата й е много дълга, както се вижда от снимката. Още не е подстригвана. Нямам и намерение да го правя Naughty

# 25
  • Мнения: 1 382
Мисля след като навърши годинка да го направя  Flutter

# 26
  • Мнения: 2 673
Мисля си , че когато започне да му пречи косата тогава - ножиците Grinning
Скоро май ще режем бретон, че е пораснал. Но по принцип моят син се роди почти без коса, едва сега гледам че има Laughing Laughingама не ми се режи, едва хвана косица и аз да режа Laughing

# 27
  • Мнения: 11 547
Синът ми имаше много дълга и гъста коса като бебе.На 9мес.го заведох най-официално на фризьор,а той геройски изтърпя подстригването. GrinningНо не мисля,че с тази постъпка съм му "отрязала"късмета или там каквото е суеверието.Щерката няма изобщо коса Embarassedтака ,че нея ще я къткам-нали е мома все пак pletka

# 28
  • Мнения: 108
Преди няколко дни - отгоре й стърчаха едни смешни косми, които ми пречеха да й махам с гребенче бебешката кал и затова ги подстригах. За сметка на това страничните коси не съм ги пипала, а отзад миличката оплешивява от въртене докато спи Simple Smile

Запазих си бебешката коса за спомен, мисля, че не е лоша идея!

# 29
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
На 8 м. подстригахме Дени за пръв път. Хич не му направи впечатление, за разлика от сега, когато само дето не събираме блока с писъците му при  процедурата. Confused

Общи условия

Активация на акаунт