В момента чета...41

  • 57 819
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 038
Разписвам се в новата тема (благодаря, Дессс   bouquet) с Папагалите от площад Арецо. Един нетипичен, поне за мен, Е.Е. Шмит, обаче книгата много ми допада. Че има много секс, има, обаче поднесен елегантно, без пошлост и безкрайни описания на "пулсираща мъжественост" и тям подобни  hahaha
Като я довърша, ще пиша повече.

Да си призная, че с Крис Картър и аз не можах да се разбера. Хамелеонът се завръща я започнах, но ми дойде в повече точно в този момент. Много кръв, много вътрешности, много гадост. Едно време повече ми понасяха такива книги, остарявам явно. Иначе хубави ужаси обичам.

 

# 16
  • Берковица
  • Мнения: 475
А аз без бой си признавам, че харесвам и чета трилъри, чиклит, любовни романи, фантастика, вампирски истории. А на мен Картър ми хареса, също и Несбьо.
 В момента на телефона чета Марсианецът, на хартия Историята на бог и По-кротко Лейди, а след тях ме очакват Серафина и Червеношийката.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Лу, сори, сега виждам че си ме помолила да направя сравнение на двете книжки на Дейвид Никълс - "Ние" и "Винаги в същия ден". Втората ми хареса като че ли повече, имаше повече динамика, края беше драматичен, някак по-запомняща се според мен. "Ние" още я чета, определено ми харесва, има много неща над които ме кара да се замисля (разказва се за едно разпадащо се семейство) - за семейството, децата, възпитанието им, компромисите, любовта. Интересна ми е гледната точка на мъжа в книгата.. Та така, аз ги харесвам и двете Simple Smile

# 18
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 816
Почти преполових

# 19
  • Мнения: 2 760
Още се мъча с Буика на Стивън Кинг. Заинатих се, че ще го довърша.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 572
Благодаря за новата тема!   bouquet

Записвам се с:



Много ми е хубаво да я чета!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 903
Благодаря за новата тема, Дес   bouquet Hug !

Чета "Крадецът на книги". Започнах я случайно, през телефона, докато чаках пред един лекарски кабинет. Харесва ми много. Малко на места се дразня от прескачане напред назад в историята и едни странни похвати на писане, но историята е страхотна. Дано и до финала е така.

Лу, няма да ти давам повече книги  Crossing Arms hahaha

Вени е написала и моето мнение за Картър и подобните на неговите книги.
За мен това са книжните "солетки". Така както един редови екшън може да ме разтовари, без да ме кара да се замислям над въпросите за живота, вселената и всичко останало, така е и с книгите.
Не всеки ден ми се отдава да чета неща изпълнени със смисъл. Понякога ми се иска да прочета нещо без смисъл, а само с екшън. Жанровете Ужаси/Трилъри пък са ми тръпка и една такава книга е в състояние да ме разтовари, без да ме обогати с нищо. Има си книги, които обогатяват; тях ги оценявам много по-дълбоко след "солетка" ала Картър.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 210
Лу, няма да ти давам повече книги  Crossing Arms hahaha
hahaha
Аз друго й кроя - имам един роман на Том Егеланд и ще я принудя да прочете И него  Mr. Green
Скрит текст:
Лу,  Hug!

Аз да споделя, че доста напреднах с "Дете 44" и романът ми е много интересен! Честно казано, очаквах по-малко. Ще уточня, че гледам на книгата като на художествено произведение, а не като на източник на информация относно Русия по времето на Сталин.

# 23
  • Мнения: 306
Благодаря за новата тема, Дес   bouquet Hug !

Чета "Крадецът на книги". Започнах я случайно, през телефона, докато чаках пред един лекарски кабинет. Харесва ми много. Малко на места се дразня от прескачане напред назад в историята и едни странни похвати на писане, но историята е страхотна. Дано и до финала е така.


Кали, мисля, че много ще ти хареса. Да споделиш.

Вени да помоля за мнение за "Дете 44", тъй като се чудя дали да си я купувам. А, писала си точно преди мен. Simple Smile Много добре звучи, значи ще чакам окончателния ти коментар.

По въпроса за жанровете, аз съм ужасно всеядна. Не деля книгите на леки и разтоварващи, с повечко смисъл или несериозни.
Ако повествованието ме увлича, значи ми действа разтоварващо, без значение тематиката на книгата или стила на автора. Просто потъването в друга история, различна от моята, ме пречиства от моите грижи и проблеми.
Аз в момента препрочитам "Игрите на глада" и паралелно започнах "Открита пред теб" на Силвия Дей. После ме чака "Марсианецът".

# 24
  • София
  • Мнения: 6 210
Kingfan, пак ще пиша, когато я довърша  Peace. И един съвет, ако мога така да го нарека и ако позволиш - прескочи Дей и се мятай на "Марсианецът"  Grinning.

# 25
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема   bouquet

Прочетох

Скрит текст:


Интересна книга,хареса ми.Идеална за прочит между две по тежки книги  Peace

В момента чета

Скрит текст:

# 26
  • Мнения: 306
Kingfan, пак ще пиша, когато я довърша  Peace. И един съвет, ако мога така да го нарека и ако позволиш - прескочи Дей и се мятай на "Марсианецът"  Grinning.

Дей няма да ми отнеме време.  Mr. Green Ще я схрускам за 2 вечери. "Марсианецът" съм сигурна, че ще ми стане любима.

# 27
  • Мнения: 5 776
Аз още се мотам със Сандерсън и "Пътят на кралете", покрай пътуването нямах много време.

# 28
  • Мнения: 2 156
Аз си написах четивото на последната страничка снощи.

Успяхте да събудите любопитството ми с "Марсианецът", набавих си го и е на опашката.

ПП. Благодаря за темата на Десислава.

# 29
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Записвам се в новата тема, за авторката има   bouquet /китка/. ДескаHug Heart Eyes!

 




Много ми е хубаво да я чета!

 Толкова мила книжка. Имам си я от Лу, дори с посвещение, много хубави думи ми е написала.  Heart Eyes

 Чета книги, но не споделям тези дни. Снощи започнах "Деликатност" на Фоенкинос. Много ме увлече и лесно и бързо се чете. Ако чета днес, ще я довърша най-вероятно и ще започна Марсианецът. Доста го споменаваме този Марсианец.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт