Ваксини на 17-год. възраст - помощ и въпроси

  • 6 476
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте! Искам да попитам боли ли поставяне мускулната ваксина (т.е. ТетаДиф) и къде точно се поставя? Също така какво значат отрицателната и положителната проби манту? Наведнъж ли се правят тези две ваксини или в различни посещения при лекаря?  newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тетадиф се бие в ръката горе,не боли.За туберкулозата първо правят проба Манту-драсват ръката,отчитат след еди колко си дни резултата.Според него се решава дали да слагат БЦЖ отново.Пак горе в ръката я слагат и съвсем не боли,защото е вътрекожно
Може и да не се ваксинираш.Това е твое лично решение и избор.БЦЖ то пък от години не се ползва в белите страни

# 2
  • Мнения: 164
Тетадиф се бие в ръката горе,не боли.За

туберкулозата първо правят проба Манту-драсват ръката,отчитат след еди колко си дни резултата.Според него се решава дали да слагат БЦЖ отново.Пак горе в ръката я слагат и съвсем не боли,защото е вътрекожно
Може и да не се ваксинираш.Това е твое лично решение и избор.БЦЖ то пък от години не се ползва в белите страни
Мхм, много се притеснявам.. Къде точно се бие първата спомената и какво представлява това драсване? Мантуто не е ли и то като ваксина? След коя се гледа + или - е пробата?

# 3
  • Мнения: 14 415
Това са имунизации-прилагат се според т.н. Имунизационен календар приет в нашата страна.
Днес сложиха Тетадиф на моето дете-слага се инжекионно на трицепса.Вече обсъжда с приятелите от фейса-като леко пощипвне било.Спокойно.За мантуто прочети тук-http://www.lekar.bg/2015/04/28/%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%83/

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тетадифът в трицепса,както горе са пояснили
При БЦЖ то /туберкулозната/ има Манту.Мантуто е като проба дали имаш имунитет срещу туберкулозата.Драсват от вътрешната страна на ръката,близо до китката.Обяснила съм доста подробно в първия пост.Ти също трябва да имаш спомени от БЦЖ и Манту,защото ги има и в по-ранна възраст

# 5
  • Мнения: 164
Много Ви благодаря за помощта! А някакви странични реакции дали има?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много Ви благодаря за помощта! А някакви странични реакции дали има?

Всеки медицински продукт има странични реакции.Надлежно са описани в листовката.Твоят лекар също е длъжен да те информира за тях подробно

# 7
  • Мнения: 164
Здравейте! Днес ми поставиха Мантуто, искам да попитам реакция още същия ден ли трябва да се наблюдава? За момента само се забелязва къде е убождано, нито е червено, нито нищо?

# 8
  • Мнения: 14 415
Днесе рано-утре очаквай зачервяване,но не пипай и не мокри!

# 9
  • Мнения: 164
Днесе рано-утре очаквай зачервяване,но не пипай и не мокри!
Добре, много ти благодаря! Simple Smile Аз от вчера го пазя, но няма никаква реакция.. :/ Ако през нощта нещо съм го подокоснала фатално ли е?

# 10
  • Мнения: 14 415
 Laughing
През ноща в съня няма какво да му стане,то всички които са имунизирани също спят-спокойно!

# 11
  • Мнения: 164
Laughing
През ноща в съня няма какво да му стане,то всички които са имунизирани също спят-спокойно!
Joy   Joy  OK, благодаря!!

# 12
  • Мнения: 164
Привет съфорумничета! Цял ден никаква реакция.. Възможно ли е да не е захванало и как се проверява дали е?

# 13
  • Мнения: 14 415
При поставянето на Мантуто лекарката ти е казала когатрябва да отидеш да ти я отчетат-вероятно във понеделник илил вторник.Само тогава ще стане яснорезултатът.Задължително е  точно тогава да отидеш за
отчет.
Спокойна вечер.

# 14
  • Мнения: 164
При поставянето на Мантуто лекарката ти е казала когатрябва да отидеш да ти я отчетат-вероятно във понеделник илил вторник.Само тогава ще стане яснорезултатът.Задължително е  точно тогава да отидеш за
отчет.
Спокойна вечер.

Да, точно така, в понеделник трябва да ме види, благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт