Затлъстяване при дете

  • 11 738
  • 162
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8 298
Аз пък мисля, че е важно да знаем колко тежим. Както аз така и децата. Кантар вадя веднъж - два пъти в месеца.

Сладкото при нас никога не е било награда. Гледам колежки от командировка купуват шоколади и бонбони. Не нося такива неща. У дома имаме един шоколад за цвят. Ако детето е с мен в магазина и поиска купувам.
Шест годишният ми син преди месец беше с мен в магазина. Вижда течен шоколад на промоция и казва: Ауууу вкусно. Питам го: ти знаеш ли какво е това? Той: Даааа, маже се на филийка. Аз: От къде знаеш? Той: Видях го по телевизията. Та осъзнах че 6 годишният ми син познава голяма част от сладките неща от телевизора.

# 136
  • Мнения: 7 325
Вчера се замислих храня ли детето си правилно, т.е. възможно ли е да гладува? Сутрин в 9 закусва мляко с корнфлейкс, в 12 в училище яде 2-3 бисквити, когато е в къщи плод, в 1.30 обядва домашно готвено, в 5.30 плодова салата от поне три различни плода, вечеря към 9 готвено. Всяко ядене е от минимум 45 мин. до 2 часа. Готвя с много зеленчуци, месо, риба. Гледам да е разнообразно и здравословно. Боклуците са сведени до минимум.
Говорейки си преди няколко дена с една от майките в парка, ми сподели, че децата и закусили ( следобедна закуска ) ягоди с кондензирано мляко, по един малък сандвич с шунка и кашкавал и носеше бисквити, които също изядоха. Децата ни са между 2 и 5 годишни. Моето е на 4 и е 15 кг. И нейните са някъде около тези кг. И трите са видимо слаби, движат се доста и живеят в режим.
Та чуденката ми е - детето ми добре ли се храни или закуската ( само плодове ) е недостаъчна?

# 137
  • Мнения: 6 214
I.Hr, то не е бебе, нали ще си каже, ако е гладно. Всяко дете е различно. И аз виждам деца, които за 2 часа на площадката пред очите ми изяждат количества, които щерката няма да ги изяде за 3 дена дори, ако ще и вила на врата да и сложа.  Laughing

# 138
  • Мнения: 1 572
Ох, много обичам как някой дойде да ми развява собствения си успех, бих казала късмет. Без изобщо да е засегнат от проблема.
Много ми хареса това изказване, напълно се препокрива и с моето мнение.  
Аз съм родител на патологично злоядо дете и много се дразня като ми размахат пръст как просто не съм положила усилия да я науча... Да, точно така  Twisted Evil Никакви усилия даже!

# 139
  • Мнения: 7 325
Абе не е, ама никога до сега не е казвала, че е гладна.
Вчера баща и си купи една бутерка с шунка и кашкавал ( тя тъкмо беше прикючила с плодовете ) и буквално му я измъкна от ръцете като гладна. Зачудих се дали е гладна или се възползва, защото аз такива неща не купувам. Салами и колбаси не ядем, а на нея и харесват.

# 140
  • Мнения: 6 214
Зачудих се дали е гладна или се възползва, защото аз такива неща не купувам.
Точно за това е. И аз не купувам бутер тесто и оня ден ми ометоха продукция от два пакета за отрицателно време.  Laughing А ако се случи в присъствието на външни хора и неудобно се чувствам. Понеже все казвам, че е емного злояда, а се случва да погълне и тя така нещо за секунди и излиза, че аз лъжа перманентно.


Аз съм родител на патологично злоядо дете и много се дразня като ми размахат пръст как просто не съм положила усилия да я науча... Да, точно така  Twisted Evil Никакви усилия даже!

Аха трябвало твърдост и упоритост, нали. Какви ли не глупости съм слушала и аз. бабешки методи за апетит, мед с незнам какво...  ooooh! ooooh!

# 141
  • Мнения: 7 325
Моето дете беше злоядо. Ядеше изключително малко и еднообразно. Непрекъснато предлагах нови и нови храни и явно имах късмет. Познавам още едно злоядо, при него не проработи нищо, явно ще си я кара така до живот. Та не е въпроса в усилията, до дете си е. Ако реши или ще се оправи, ако не - ще продължи да къса родителските нерви докато порасне.

Обаче съм забелязала, че колкото и да са злояди, за боклуци устите им са вечно отворени.
Бутер тестото не ми е проблем, правя го в къщи, проблема са саламите.

# 142
  • Мнения: 6 214


Обаче съм забелязала, че колкото и да са злояди, за боклуци устите им са вечно отворени.

И пак не за всички. Моята налита на хляб и тестени, но сладко почти не яде.

# 143
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
I.Hr, според мен закуска само от плодове е недостатъчна, а понякога може  да не е толкова полезна.
Защо не предлагаш сандвичи на детето си или кисело мляко към закуската?
Вторачването в здравословното хранене също може да вреди на децата.

# 144
  • Мнения: 4 308
I.Hr, за мен е ок режмима. Макар да ми се струва малко късно вечерята.
Аз от бебета на междинните закуски им давам плодове /преди беше пасирани плодове, като бебета.
Сега за в училище пращам половин сандвич, т.е две половинки филийки, слепени + плод. Или не правя сандвич, пращам с краставици, моркови, но тогава давам и орехи. Каквото имам.
Децата се увличат от другите, случая с мъжа ти не мисля, че е толкова показателен.
Като чуят, че се шумоли нещо и някой отваря  пакет и се строяват в кухнята и двамата, но не мисля че е от глад.

# 145
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Обаче съм забелязала, че колкото и да са злояди, за боклуци устите им са вечно отворени.

И пак не за всички. Моята налита на хляб и тестени, но сладко почти не яде.
При някои злояди - да, предпочитат тестени или боклуци. Други като моето си сменят вкуса на всеки 2-3 седмици и то към една-две храни. Отстрани погледнато моето дете е злоядо, но за мен не е. Недостатъкът е, че постоянно трябва да разгадавам на каква вълна е. Crazy

Сега вече се стопля, спокойно може да водите децата по излети и колкото повече се движат на тези излети, толкова по-добре. И за теглото, и за апетита.  Peace

*vera, повечето от децата, които се строяват в кухнята при шумолене са тези, на които често им се отказват тези "шумолящи" храни. За мен е странно детето ти да те пита дали може да си вземе шок. бонбон, въперки че не са му противопоказни.

# 146
  • Мнения: 7 325
I.Hr, според мен закуска само от плодове е недостатъчна, а понякога може  да не е толкова полезна.
Защо не предлагаш сандвичи на детето си или кисело мляко към закуската?
Вторачването в здравословното хранене също може да вреди на децата.

Давам по някого и КМ с мюсли и орехи, харесва и но трябва да е не по често от веднъж седмично. Малко сандвич с кашкавал давам лятото, когато вечеря късно.

Скрит текст:
I.Hr, за мен е ок режмима. Макар да ми се струва малко късно вечерята.
Аз от бебета на междинните закуски им давам плодове /преди беше пасирани плодове, като бебета.
Сега за в училище пращам половин сандвич, т.е две половинки филийки, слепени + плод. Или не правя сандвич, пращам с краставици, моркови, но тогава давам и орехи. Каквото имам.
Децата се увличат от другите, случая с мъжа ти не мисля, че е толкова показателен.
Като чуят, че се шумоли нещо и някой отваря  пакет и се строяват в кухнята и двамата, но не мисля че е от глад.
В кутията за училище слагам и плод, и КМ за пиене и сандвич съм пробвала. Яде само бисквити, всичко друго го връща непипнато. Класната помоли да не пращам КМ защото го излива или изхвърля.

За движението на въздух е точно така. Забелязала съм, че като дойде лято и може да се ходи на плаж се отваря такъв апетит, че зарязват кофи и лопати като по команда.

# 147
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
I.Hr, според мен закуска само от плодове е недостатъчна, а понякога може  да не е толкова полезна.
Защо не предлагаш сандвичи на детето си или кисело мляко към закуската?
Вторачването в здравословното хранене също може да вреди на децата.

Давам по някого и КМ с мюсли и орехи, харесва и но трябва да е не по често от веднъж седмично. Малко сандвич с кашкавал давам лятото, когато вечеря късно.
Защо само веднъж седмично?
Като бях малка любимата ми закуска, която правеше пра-баба ми, беше - една-две филийки от франзела намазани с масло и кофичка от кисело мляко пълна с орехчета. Или пак филийка с масло и домат.
Пусто моето не долюбва филийки.

# 148
  • Мнения: 7 325
Защото като е по на често не го иска  Laughing.
Само плодовете ги яде всеки ден, всичко друго от време на време.

# 149
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Защото като е по на често не го иска  Laughing.
Само плодовете ги яде всеки ден, всичко друго от време на време.
Аха, ами щом е специфика на детето, значи няма проблем да яде за закуска плодове. Peace

Общи условия

Активация на акаунт