Имот на морето с цел "отдаване под наем"

  • 14 254
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 198
Здравейте , обмислям покупка на малка къща на морето или апартамент с цел отдаване под наем.
Но тъй като не съм на ти с имотите за момента гледам в големите сайтове за продажба на имоти. Има страхотни попадания.
Аз самата съм завършила туризъм и имам връзки тук таме...
Но като цяло малко се страхувам , за такава голяма инвестиция.
Ще се радвам , ако споделите опит или съвети

# 1
  • Мнения: 9 663
Здравей!

По-добре същия имот го купи в София или друг по-голям град и го отдавай дългосрочно.
В момента морето (пък и планината) са презастроени, а като отвориш Буукинг.ком виждаш 3, 4 * хотели с нощувки по 30-40 лв.
Сама сметни кога ще "избиеш" подобен апартамент.
Голяма част от хотелите също са празни. Сезонът определено не завършва на минус, но не е това което беше преди 6-7-8 години.

# 2
  • Мнения: X
Поне гледай да е апартамент, а не къща.
Аз давам малко под наем на морето,  вече не си струва.
Преди години беше ок, изкарваха се добри пари. Последните лета го давам на работещи, за сезона.
Поне доходът ми е сигурен, плътни три месеца и половина, но на мен апартаментът ми е наследствен. При други обстоятелства( като твоя случай например|), не бих вложила толкова средства.
Една гарсониера на морето струва поне 30 000 евро. Сметни кога ще ги избиеш тези пари.
Лично аз бих ти препоръчала да инвестираш в магазин или офис помещение.
Имам опит с отдаването на магазин под наем, но на главна улица в курортен град. Определено е на сметка, в края на сезона изкарваш чисти пари, колкото от два рент апартамента.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 198
Благодаря за съветите.
Имам наследствен имот в Стара планина много близо до София, в сърцето на едно село, може да се пробвам със селски туризъм..
Поне инвестицията няма да е толкова голяма.

# 4
  • Мнения: 73
Аз бих инвестирала в имот в Гърция. Там сезона е почти 6 месеца, а и наемите са доста по - високи. Знам, че миналата година апартаменти в курорти в близост до Кавала вървяха по 750 евро на квадратен метър, а сега вероятно са паднали цените. 

# 5
  • Мнения: 36
Най-добрия район е Халкидики. Българското черноморие отдавна няма добра Слава. Всички по заможни българи от поне 15 и повече години летуват на Халкидики и най-вече на Касандра като най-уреден и урбанизиран район. Повечето разполагат със собствени имоти или наемат дългосрочно обикновенно за цяло лято или за цяла година. Има три района Полихроно, Ханиоти и Пефкохори които се славят с хубави крайбрежни улици, добра инфраструктура и много силен туристически сезон. Това е най-предпочитаната част на Касандра. Има за всеки по нещо:приказни плажове и природа,много зеленина,в същото време много развлечения за всички възрастови групи, добри нощни клубове и много места за разходка вечер, както и прекрасни таверни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Над 5 000 имота българска собственост в Севрна Гърция.В едно от селата на главната улица и викат ВИТОШКА.Има входове и цели блокчета собственост само на българи.
При нас на нашето море се мъча с едни имоти : 100 дни сезон , трудно се докарва запълняемост 50 - 60 % .Как със 50 нощувки , па дори и със 100 да осигуриш печалба , абе умряла работа.

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 09:03 от peterky2002

# 7
  • Мнения: 767
Аз също обмислям покупка на имот с цел даване под наем и се записвам да ви следя.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 198
Лятото си дойде, аз не се реших. Гледахме наистина хубави имоти .
Къщи, апартаменти в комплекси на хубави цени.
Реших , че инвестицията ще е доста рискова в този момент и не рискувах.
Сега с движимо имущество се занимавам/е/
Все още имам "мечта" за имот на морето, но ще видим

# 9
  • Мнения: 55
Лятото си дойде, аз не се реших. Гледахме наистина хубави имоти .
Къщи, апартаменти в комплекси на хубави цени.
Реших , че инвестицията ще е доста рискова в този момент и не рискувах.
Сега с движимо имущество се занимавам/е/
Все още имам "мечта" за имот на морето, но ще видим
Може ли да споделиш към какво си се насочила и доколко е перспективно и интересно?

# 10
  • София
  • Мнения: 5 198
Лятото си дойде, аз не се реших. Гледахме наистина хубави имоти .
Къщи, апартаменти в комплекси на хубави цени.
Реших , че инвестицията ще е доста рискова в този момент и не рискувах.
Сега с движимо имущество се занимавам/е/
Все още имам "мечта" за имот на морето, но ще видим
Може ли да споделиш към какво си се насочила и доколко е перспективно и интересно?
Автомобили . пак обаче се чака много за печалба. Или може да има бърза печалба, но по малка.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Лятото си дойде, аз не се реших. Гледахме наистина хубави имоти .
Къщи, апартаменти в комплекси на хубави цени.
Все още имам "мечта" за имот на морето, но ще видим



Хубаво е да имаш имот на морето , ако не за печалба , поне за собствено ползване и удоволствие.Има и друго .За банка ползвах КТБ и ако парите ми не бяха в имоти , а в банката познайте къде щяха да са сега newsm78 #Crazy
Би ли посочила кои са :
 ''Гледахме наистина хубави имоти .
Къщи, апартаменти в комплекси на хубави цени.''

# 12
  • Мнения: 1 292
Има добри попадения в публичния регистър на НАП за продажба на имоти. Колега си купи апартамент във Варна за 24 000 лв. за сина си, нищо че той още е ученик в 8 клас. Ще го отдава под наем докато синът стане студент.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 198
Това,което гледах беше миналата година.
Една хубава къщичка с Созопол /стария град, 5мин.от морето/ за 60000лв .
В Слънчев бряг имаше хубави апартаменти обзаведени ,по 15хил.евро.
В Поморие също имаше хубави къщички,евтини .
В Бургас също имаше евтини апартаменти.
Тази година не съм гледала как вървят имотите.
Ние живеем на 400км.от морето.
За подръжката мислехме,за човек ,който ще трябва да стои сезонно там,сметки и т.н. отказахме се . за момента.

# 14
  • Мнения: 768
За лично ползване е страхотно, но за възвращаемост и печалба не се надявай.

Общи условия

Активация на акаунт