Да се научим да работим с Excel - тема 3

  • 81 979
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 924
Какво значи "импортвам схемата"? Схемата се прилага.
Подобно поведение може да има само ако XML мапинга не работи, а вие пишете, че имате мапинг. Много е странно
Скрит текст:
Ако можете, качете схемата и xml а който импортвам в Гугъл драйв и ми пратете линка на лично, за да мога да ви съдействам по-конкретно. Редуцирайте данните до минимум и ако има такива които са вътрешнофирмена информация ги заменете с произволни по ваше усмотрение

# 406
  • Мнения: 2 013
Какво значи "импортвам схемата"? Схемата се прилага.
Подобно поведение може да има само ако XML мапинга не работи, а вие пишете, че имате мапинг. Много е странно
Скрит текст:
Ако можете, качете схемата и xml а който импортвам в Гугъл драйв и ми пратете линка на лично, за да мога да ви съдействам по-конкретно. Редуцирайте данните до минимум и ако има такива които са вътрешнофирмена информация ги заменете с произволни по ваше усмотрение
Импортирвам, с смисъл - сложила съм я. Виждам я активна в прозореца за XML Schema, заедно с отделните полета, мапнала съм я към ред в ексела. XML схемата е с плоска структура, т.е. няма дървовидна структура при полетата. Но и аз мисля, че има проблем със самата схема и XML файловете, защото при импорт на XML файла ми дава статус, че е failed validation schema, т.е. проблема не е от мен може би.
Mr. Smith, няма сега да ти отнемам от времето, защото тези XML и схемата отпаднаха към момента. Но в бъдеще пак ще се сблъсквам с тях и ще се радвам, ако можеш да ми съдействаш.

# 407
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте. Може ли малко помощ...
От къде се оцветяваха полета с определени стойности.
Примерно - ако напиша А, да го оцвети в червено, ако е Б в синьо.
Благодаря.

# 408
  • Мнения: 28 861
conditional formating

# 409
  • Мнения: X
Коя настройка се използва, за да може ентер да придвижва курсора в съседната клетка хоризонтално, а не вертикално, както е по подразбиране. Работила съм в така форматирани файлове, но не знам сега как да го приложа в новосъздаден от мен файл. Моля за помощ.

# 410
# 411
  • Мнения: 121
Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв учебник или книга за ЕXCEL ?

# 412
  • София
  • Мнения: 6 308
Някой може ли да ме светне за бърз и/или подходящ начин, който явно не знам, за форматиране на файл с граници на всеки ред и страницата, като цяло. Текста излиза дребен при разпечатване и почти не се чете. Ако го увелича, се променя, бягат границите и става мазало. С промяна шрифта също не става нещо особено. Ако на страницата сега има 30 реда, например, а след корекцията ще има 25, не е проблем, само текста да става за четене. Каквото и да опитвах, не ми се получи. Ако се прави ред по ред, може и да стане, но страниците са доста и е много време, което нямам. Дали може да стане за цялата страница.
Това, на прима виста. Ако някой се знае нещо, ако трябва ще давам детайли.
Благодаря предварително.

# 413
  • Мнения: X
Имаш в предвид след отпечатване ли?

# 414
  • София
  • Мнения: 6 308
Кое?
След отпечатване текста е уникално дребен. И каквото и да понеча да правя, размествам редовете и страницата като цяло. Търся начин да преформатирам цялата страница, а не ред по ред. Много страници са и е гърч, а нямам бол време. Simple Smile

# 415
  • Мнения: 121
Здравейте,
Имам нужда от помощ.
Имам две колони със стойности в клетките. Трябва от едната колона да извадя втората колона, като преди това махна стойностите със знак минус от втората колона. Не знам дали го обясних правилно.

# 416
  • Мнения: 6 924
Не!
=if(A1<0;0;A1)-if(b1<0;0;b1)
Това е формулата според обяснението ви

# 417
  • Мнения: 2 013
Имам следния казус:
Има изходен CSV файл. Едно от полетата е дълъг номер (поредица от цифри). Независимо дали отварям CSV файла с ексел или импортирам CSV файла в ексел (чрез Data Import и т.н.), има промяна в самия дълъг номер. Например:
В CSV файла е 012345678911.
В ексела излиза като 12345678910.
Това че нулата в началото изчезва не е проблем за мен. Проблем е, че се появя нула на края, която замества последната цифра.
Аз форматирам колоната като Number. Но дори и на ръка да сменя последната цифра в ексел от '0' (грешното) на '1' (като пример), ексела отново ми дава '0'.
Мога ли изобщо да се преборя с този проблем?
Ако форматирам колоната като Text излиза 1,3+Е -което изобщо не ми върши работа.

# 418
  • Мнения: X
Преди числото сложи апостроф - (') единична горна запетая
'012345678911

# 419
  • Мнения: 6 924
В CSV файла е 012345678911.
В ексела излиза като 12345678910.
Преименувайте файла на .тхт и при импорта изберете проблемната колона и задайте формат Text
Така при импортирането Excel няма да третира данните като числови

Общи условия

Активация на акаунт