Намаления 2015

  • 139 632
  • 845
  •   1
Отговори
# 750
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Миналата година почнаха малко преди Коледа май. Не съм ги запомнила.

# 751
  • Мнения: 1 737
Миналата година почнаха малко преди Коледа май. Не съм ги запомнила.
Да, миналата година почнаха около коледа и честно казано много бързо свършиха хубавите неща - особено размерите, които ми трябваха.

# 752
  • Мнения: 1 401
Благодаря за инфото за Н&М, аз ще имам път другата седмица обаче. Дано имат по-чувствителни намаления и на сайта.  Simple Smile

# 753
  • Мнения: 1 523
Направих поръчка от E mag,вчера на рождения им ден и си купих продукт за 45 лева и каква беше изненадата ми ,като влязох няколко часа по-късно да видя,че същия продукт е пуснат за 39 лева, а аз трябва да платя 45 лева.Това редно ли е така да им играят цените нагоре надолу в рамките на 1 ден,имат ли право на това #Cussing out #2gunfire
Естествено,вече са написали,че е свършил продукта,но аз направих снимки и се чудя дали да сезирам КЗП и дали въобще да приема поръчката, направо съм  #Cussing out

# 754
  • Мнения: 1 759
Направих поръчка от E mag,вчера на рождения им ден и си купих продукт за 45 лева и каква беше изненадата ми ,като влязох няколко часа по-късно да видя,че същия продукт е пуснат за 39 лева, а аз трябва да платя 45 лева.Това редно ли е така да им играят цените нагоре надолу в рамките на 1 ден,имат ли право на това #Cussing out #2gunfire
Естествено,вече са написали,че е свършил продукта,но аз направих снимки и се чудя дали да сезирам КЗП и дали въобще да приема поръчката, направо съм  #Cussing out


И аз имам снимки от друг проблем, на черния петък и мисля да пусна сигнал до КЗП, пък каквото стане.

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Направих поръчка от E mag,вчера на рождения им ден и си купих продукт за 45 лева и каква беше изненадата ми ,като влязох няколко часа по-късно да видя,че същия продукт е пуснат за 39 лева, а аз трябва да платя 45 лева.Това редно ли е така да им играят цените нагоре надолу в рамките на 1 ден,имат ли право на това #Cussing out #2gunfire
Естествено,вече са написали,че е свършил продукта,но аз направих снимки и се чудя дали да сезирам КЗП и дали въобще да приема поръчката, направо съм  #Cussing out


А пък да знаете моята изненада вчера каква беше  Mr. Green Поръчвам от тъпаците (E mag) стол намален на 38,99 лв. След половин час си влизам в поръчката да разгледам стола по-обстойно и какво да видя   Shocked - той фактуриран на цената без намалението и според тях дължа 64,99  #2gunfire Обаждам им се по телефона и служителката ми казва "Много интересно как е станало това! Ще разгледаме случая и ще ви се обадим" И така все още разглеждат очевадното и никой не се е обадил. Естествено имам снимка, ама не знам дали ми се занимава с другите глупаци от КЗП. Един единствен път съм се обръщала към тях. Разрешение на проблема си не получих, но затова пък ми изпратиха уникално официално писмо, пълно с невероятни правописни и пунктуационни грешки. Не стига, че съществува някой неграмотник, работещ там, който да го напише, но за съжаление беше подписано и от директора им (тогава някакъв мъж) без проблем. Явно и на него му се е видяло приемливо  ooooh!

# 756
  • София
  • Мнения: 23 124
Направих поръчка от E mag,вчера на рождения им ден и си купих продукт за 45 лева и каква беше изненадата ми ,като влязох няколко часа по-късно да видя,че същия продукт е пуснат за 39 лева, а аз трябва да платя 45 лева.Това редно ли е така да им играят цените нагоре надолу в рамките на 1 ден,имат ли право на това #Cussing out #2gunfire
А защо да нямат?
Не знам дали си пазарувала от някои чуждестранни сайтове. Например в СпортсДайрект цените нон стоп се менят. Случвало ми се е да поръчам нещо и на другия ден да е двойно по-евтино или по-скъпо. Въпрос на късмет. И по магазините е така.
Все пак ти си видяла цената, приела си я и нямаш право на възражение.

# 757
  • Мнения: 1 401
Ако е участвало в черният петък/имало е етикет, че е намалено/ има право. Защото това е вид измама, че намалят цените , а редовната цена е по-ниска.

# 758
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Естествено имам снимка, ама не знам дали ми се занимава с другите глупаци от КЗП. Един единствен път съм се обръщала към тях. Разрешение на проблема си не получих, но затова пък ми изпратиха уникално официално писмо, пълно с невероятни правописни и пунктуационни грешки. Не стига, че съществува някой неграмотник, работещ там, който да го напише, но за съжаление беше подписано и от директора им (тогава някакъв мъж) без проблем. Явно и на него му се е видяло приемливо  ooooh!

Директорите рядко четат какво подписват, обикновено им дават една купчина документи за подпис и карат наред. Друг е въпросът, че може и изобщо да не е подписан лично от директора, а от секретарка, примерно.

# 759
  • София
  • Мнения: 661
Ако е участвало в черният петък/имало е етикет, че е намалено/ има право. Защото това е вид измама, че намалят цените , а редовната цена е по-ниска.

То може да е било 60, да е намалено после на 45, а после още веднъж на 39. Аз не виждам какъв е проблемът. Не знам законово как стоят нещата в България, особено при онлайн търговията, но в чуждите сайтове (пък и магазини) това е съвсем нормална практика. На Фешън дейз, ако щеш, цените също ту се качват, ту падат. Аз лично смятам, че търговецът би трябвало да има правото да променя цените си спрямо интереса, наличностите и всякакви други негови съображения. А пък купувачът има право да купи или да не купи на съответната цена, която е предложена в дадения момент.

Иначе може да се прочете търговският закон и да се разбере.

# 760
  • Мнения: 1 523
Ако е участвало в черният петък/имало е етикет, че е намалено/ има право. Защото това е вид измама, че намалят цените , а редовната цена е по-ниска.

То може да е било 60, да е намалено после на 45, а после още веднъж на 39. Аз не виждам какъв е проблемът. Не знам законово как стоят нещата в България, особено при онлайн търговията, но в чуждите сайтове (пък и магазини) това е съвсем нормална практика. На Фешън дейз, ако щеш, цените също ту се качват, ту падат. Аз лично смятам, че търговецът би трябвало да има правото да променя цените си спрямо интереса, наличностите и всякакви други негови съображения. А пък купувачът има право да купи или да не купи на съответната цена, която е предложена в дадения момент.

Иначе може да се прочете търговският закон и да се разбере.
Проблема ,е че те работят,не може да се стои и да се гледа цял ден дали ще падат или ще се качват в рамките на часове,а и за първи и последен път пазарувам онлайн,особено пък и от тях Peace
Не ми се е случвало до сега и попитах,дали е нормално или не и да си търся правата,а не да ме правят на  Crazy
До колкото знам и е маг са глобявани,но не знам дали по тази или друга причина-има много продукти на които са им супер надути цените,пример това лего - http://get7.eu/product.php?ProductID=2461
http://www.emag.bg/lego-juniors-semejna-k-scha-10686-57020153543 … /pd/DPPQWMBBM/-85 лева тук,добре,че има намаление
и това не е единствения пример на завишените им цени,но както и да е,да затворим страницата,това ще ми бъде за урок Close

# 761
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Разбира се, че всеки има право да си поставя каквито иска цени, както и да ги променя както прецени. Когато купуваме нещо ние се съгласяваме с тази цена на момента. Така че мисля, че няма никакви причини за оплакване, ценообразуването си е собствена политика на всеки сайт/магазин. Затова толкова проучваме цени и т.н. не само в бг сайтове и магазини.

Друг е въпросът на ican. Трябва да си плати на цената, която го е купила, ако й искат повече, нека откаже като дойде доставката.

# 762
  • София
  • Мнения: 661
Ако е участвало в черният петък/имало е етикет, че е намалено/ има право. Защото това е вид измама, че намалят цените , а редовната цена е по-ниска.

То може да е било 60, да е намалено после на 45, а после още веднъж на 39. Аз не виждам какъв е проблемът. Не знам законово как стоят нещата в България, особено при онлайн търговията, но в чуждите сайтове (пък и магазини) това е съвсем нормална практика. На Фешън дейз, ако щеш, цените също ту се качват, ту падат. Аз лично смятам, че търговецът би трябвало да има правото да променя цените си спрямо интереса, наличностите и всякакви други негови съображения. А пък купувачът има право да купи или да не купи на съответната цена, която е предложена в дадения момент.

Иначе може да се прочете търговският закон и да се разбере.
Проблема ,е че те работят,не може да се стои и да се гледа цял ден дали ще падат или ще се качват в рамките на часове,а и за първи и последен път пазарувам онлайн,особено пък и от тях Peace
Не ми се е случвало до сега и попитах,дали е нормално или не и да си търся правата,а не да ме правят на  Crazy
До колкото знам и е маг са глобявани,но не знам дали по тази или друга причина-има много продукти на които са им супер надути цените,пример това лего - http://get7.eu/product.php?ProductID=2461
http://www.emag.bg/lego-juniors-semejna-k-scha-10686-57020153543 … /pd/DPPQWMBBM/-85 лева тук,добре,че има намаление
и това не е единствения пример на завишените им цени,но както и да е,да затворим страницата,това ще ми бъде за урок Close

Аз по принцип съм абсолютно ЗА, когато човек знае, че се е сблъскал с некоректни или по-скоро незаконни търговски практики, да сигнализира. Друг е въпросът, че не смятам, че промяната на цената от страна на търговеца е некоректна практика. Вече дали е незаконна, не знам. Може да се провери в Закона за защита на потребителите и ако е така, спокойно може да пишеш на КЗП, стига да ти се занимава. По принцип, ако не се лъжа, за да се намали дадена стока, тя трябва поне месец да е била продавана на предишната цена. Също така, самото намаление може да трае между един работен ден и месец (или нещо подобно). Но когато става дума за намаление на вече намалена цена..не знам.

Емаг бяха глобявани, защото имаха промоция купи една машина за кафе, получи две...или нещо от тоя сорт. А според закона нямало право подаръкът към покупката да е повече от еди колко си процента от цената на самата стока. Което означава, че всъщност всички промоции купи едно, получи две, би трябвало да се санкционират. Аз лично мисля, че Емаг бяха под прицел от конкуренцията и глобите им нямаха нищо общо с потребителите. Просто са голям и чужд играч на пазара. Самата аз не съм пазарувала от тях особено и нямам никакво лично отношение.

Що се отнася до това, че даден продукт при тях е по-скъп от колкото на друго място, това също е право на търговеца. Аз лично като потребител не се чувствам засегната или възмутена от цените, които даден търговец реши да постави. Явно има причина - договорил е по-неизгодни търговски отстъпки, има много разходи по логистика, обслужване, маркетинг и тн. или просто смята, че клиентският сегмент, който обслужва, би бил ок с тази цена.

# 763
  • Мнения: 379
Много четат, легото вече го няма да сравня цените в емаг.  Hug

# 764
  • Мнения: 1 523
Получих извинение от eMag и ваучер за отстъпка на стойност 10 лева  Simple Smile
Струва си човек да се занимава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт