Голямата тема за малките масла - 13

  • 86 808
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 252
Някой знае ли от къде мога да купя масло от чесън?  Thinking

# 46
  • Мнения: 887
Някой знае ли от къде мога да купя масло от чесън?  Thinking

Аз го взех от тук http://biofetish.com, но сайта още е в профилактика. Разфасовка-цена - 20мл за 17лв. Ако искаш телефон или мейл, мога да ти ги дам на лични  Peace

# 47
  • Мнения: 18 446
Хм, като знам шафранът колко е скъп, нещо много странно ми се вижда продукт с шафраново масло да струва само толкова. Или се съдържат "следи" от шафран.

# 48
  • Мнения: 727
Хм, като знам шафранът колко е скъп, нещо много странно ми се вижда продукт с шафраново масло да струва само толкова. Или се съдържат "следи" от шафран.

Аз в марката съмнение нямам, т.к. съм ползвала други техни продукти и знам качеството им. Не съм ползвала масло от шафран и питането ми беше дали някой е ползвал, за да даде отзиви как действа на кожа и коса. Олиото съдържа 30% шафран, останалото е други масла

# 49
  • Мнения: 21 275
А маслото от чесън за коса ли го ползвате ?

# 50
  • Мнения: 887
А маслото от чесън за коса ли го ползвате ?

Да, аз бях с много силен косопад и маслото го спря. На опаковката пише, че може и да се пие за имунитет и тъй като ми остана доста мисля есенно зимния сезон да го пия. Иначе за кожа едва ли е подходящо, маслото стимулира растежа на косъма и не знам дали няма да доведе до нежелано окосмяване.

# 51
  • Мнения: 21 275
А маслото от чесън за коса ли го ползвате ?

Да, аз бях с много силен косопад и маслото го спря. На опаковката пише, че може и да се пие за имунитет и тъй като ми остана доста мисля есенно зимния сезон да го пия. Иначе за кожа едва ли е подходящо, маслото стимулира растежа на косъма и не знам дали няма да доведе до нежелано окосмяване.
Благодаря ти ,а как точно се използва и за какъв период от време ?

# 52
  • Мнения: 252
Някой знае ли от къде мога да купя масло от чесън?  Thinking

Аз го взех от тук http://biofetish.com, но сайта още е в профилактика. Разфасовка-цена - 20мл за 17лв. Ако искаш телефон или мейл, мога да ти ги дам на лични  Peace
Ще съм благодарна, че не знам откъде да си го набавя като сайта е в профилактика.   bouquet Hug




А маслото от чесън за коса ли го ползвате ?
Аз с такава цел ще си го купя или по-точно помагало изключително много за косопада Peace

Ако се интересуваш ето нещо , което ми беше написано на ЛС от вносителя на маслото в България  Peace
Скрит текст:
Ползи за кожата
При акне: Химическото съединение алицин, което съдържа маслото от чесън, има силно антибактериално действие и спомага за премахването на упорито акне. Смесете 2-3 капки масло от чесън с 1 ч.л. базово растително масло и нанесете масажирайки върху кожата на лицето.
При стрии: Маслото от чесън загрява и засилва кръвообращението в кожата. Смесете 2-3 капки от етеричното масло с какаово масло и масажирайте два пъти дневно засегнатите зони.

Ползи за косата
Ефективно е при пърхот, сух и сърбящ скалп и особено при косопад.
Маслото от чесън съдържа много хранителни вещества, които спомагат за стимулиране на растежа и подобряване структурата на косъма.
Маслото е богат източник на сяра, витамин Е, витамин С, витамин В1 и витамин В6 – важни хранителни елементи за правилния растеж на косата и защита на скалпа. Препоръчва се както за защита на връхчетата на косата - тъй като предотвратява накъсване на косата, така и за скалпа.
Стимулира кръвообращението, премахва токсините от скалпа и спомага косата да израства по-силна и здрава.
 
Нощна грижа: Нанесете малко количество масло от чесън в корените, масажирайте нежно няколко минути, увийте косата с шапка за баня и кърпа и оставете да действа през нощта. Сутринта измийте косата с шампоан с екстракт от чесън и женшен.

При косопад може да се съчетае с алое вера гел, масло от джинджифил, портокалово масло, масло от лайка, рициново масло, кокосово масло, бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, маслото за силна и здрава коса на Shiffa Home и др.

# 53
  • Мнения: 21 275
slutlikeyou  , много ти благодаря   bouquet

# 54
  • Мнения: 887
А маслото от чесън за коса ли го ползвате ?

Да, аз бях с много силен косопад и маслото го спря. На опаковката пише, че може и да се пие за имунитет и тъй като ми остана доста мисля есенно зимния сезон да го пия. Иначе за кожа едва ли е подходящо, маслото стимулира растежа на косъма и не знам дали няма да доведе до нежелано окосмяване.
Благодаря ти ,а как точно се използва и за какъв период от време ?


Лисичка, няма някаква схема за използване, според както ти прецениш. Аз го използвах 2 пъти седмично за около 2 седмици, след това 1 път седмично за още 2-3 седмици. Сега го ползвам 1 път на 10-тина дена или на 2 седмици, но май ще го спирам, защото ми спря косопада и не ми се маца. Разреждам го с бадемово 50/50 и поставям с пипета в корените само, след което масажирам.  Маслото "ухае" силно на чесън, защото е 100%, (ако някой по принцип не понася тази миризма няма да понесе и от маслото). Сместа я нанасям само в корените. Има остатъчна миризма само първия ден след измиването, но не се усеща от другите, а само от теб.

Аз бях с много силен косопад, с неизяснена причина и още от първото намазване имаше ефект. Не знам дали има ефект винаги и при всички видове косопад, но аз се бях видяла в чудо, косата ми пада в продължение на 5-6 месеца и много се бях травмирала.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 22:42 от y_em

# 55
  • Мнения: 4 390
Шафрановото масло е много, много скъпо.
Преди години в Египет си купих 5 мл за 20-тина долара - тази цена я постигнах с 300 пазарлъци.
Масово по света и у нас се продава шафранКово за шафраново масло. И много потребители от незнание се заблуждават какво купуват.
Двете обаче нямат нищо, нищичко общо.

Колкото до маслото от чесън
Скрит текст:
аз съм вносителят.
Сайтът е в "профилактика", защото официално все още не е пуснат. Simple Smile
Ако някой има въпроси, моля пишете ми на лични.

# 56
  • Мнения: 21 275
y_em благодаря ти много   bouquet

# 57
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 62
Благодаря за новата тема!   bouquet
Aз си правя крем от какао, кокос, карите и според настроението ми добавям различни масла. Вчера си забърках последните останки от кокоса и какаото с карите, лайка, невен, малко жълт кантарион(получих  малко рани от ремонта в нас  Embarassed), витамини А и Е (по 5 и 10 капсулки съответно), малко канела за аромат и лавандула за дерматита ми. Тази сутрин го ползвах и се усеща много приятно на аромат.  Peace
Малка лисичке, мажа се след баня. Извинявай, че чак сега ти отговарям, но правихме парно и всичко беше изнесено в мазата и затова не успях да ти обърна внимание.   bouquet Надявам се да съм ти помогнала  Embarassed  bouquet

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Някой ползвал ли е това масло? -
Заглеждам го от известно време, но бих се радвала много на отзиви.
Бих го купила като бюджетна алтернатива на това - http://www.naturisimo.com/products.cfm?id=6190&nme=sat

Страхотно е, страшно много го харесвам и като действие, и като аромат и като усещане, но цената трудно я преглъщам.

# 59
  • Мнения: 21 275
О , Qlini , много ти благодаря   bouquet

А витамините А и Е откъде ги закупуваш ?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт