Пиърсинг на пъпа

  • 1 782
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, момиче на 16г. съм! Знам, че има много теми относно пиърсинга и абсолютно всички съм изчела, но реших и аз да пусна, защото много се притеснявам. Така направих си пиърсинг в сряда в хубаво студио със стерилни инструменти като цяло всичко беше ок. На следващия ден (вчера) започна да ме боли пъпа горната дупка се зачерви сега си е червеничка и по-късно видях, че от нея излиза гной, който много трудно почистих. Човека, който ме проби каза, че това е нормално, но мен ме притеснява, също така около горната дупка (може би и самата дупка) ми е леко подуто и почти не мога да го пипна. Адски много започна да ме боли не мога да ходя изправена,не мога да сядам,обувките не мога да си обуя...кофти е  Cry Купих си антибактериален сапун "сейфгард" класик, промивам с кислородна вода и мажа с Гентамицин , всичко това го правя сутрин и вечер в продължение на 9 дена както ми обясни човека, но явно проблемът е друг. Моля, ако на някой му се е случвало и знае някакво решение по въпроса да пише. Благодаря предварително!  Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 299
Моята зараства доста време (около 6 месеца) и имаше гной. Преди около 7 години, когато си я направих помня, че бях чела в интернет, че много бавно зараства и периода на заздравяване е толкова. Мазах я с едно зелено кремче  „вита мерфен”. Не си спомням да ме е боляло (но все пак беше преди доста време) сигурно е имало дискомфорт, предполагам, че щом я мажеш и са ти я направили в добро студио ще е нормално, но все пак ако не се чувстваш добре с пиърсинга махни го и посети лекар, да не се окажеш алергична например.

# 2
  • Мнения: 10
Съмнявам се да съм алергична нямам проблеми с ушите въпреки, че са съвсем различни места...мисля да пробвам с Оксикорт, ако няма промяна ще ходя до студиото.... Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 5
Здравей!  Аз си направих пиърсинг  преди повече от 10г. Не помня чак толкова да ме е боляло ,но имах някакъв секрет и се пръсках само с оксикорд, който много помогна и бързо заздравя.Не съм имала след това никакви проблеми. Но като забременях реших да си я махна и повече не съм я слагала...вече 8 години,не защото не искам ,а защото ми се запуши и не ми се занимава отново.Останаха ми само белезите от дупките.   Само съвет- като го обработваш мястото си движи обицата нагоре надолу за да може по добре да се почиства и  дезинфекцира. И спокойно ще се оправиш.

# 4
  • Мнения: 10
Раздвиждам обицата, но малко трудно, защото ме боли и от време на време ме пощипва...ще пробвам и с Оксикорд дано да мине, както казваш. А ако сега или след известно време се наложи да махна обицата дупката ще зарастне ли или ще си остане белег, защото човека ми каза че оформянето на канала става за 1 година?

# 5
  • Мнения: 2 299
Сега ако я махнеш ще зарастне много бързо. И аз моята я махнах преди 2 месеца и тази вечер пробвах да си я сложа и още не ми е зарастнала дупката, дори не ме заболя като я сложих.

# 6
  • Мнения: 10
Добре... Благодаря! 

# 7
  • Мнения: 10
Тялото ми се опитва да изхвърли обицата и ще се наложи да я махна...знам, че дупките ще зарастнат, а ще остане ли белег от тях, ако остане може ли някак да ги прикрия или премахна чувала съм, че има някакви мазила? newsm78

# 8
  • Мнения: 5
Тялото ми се опитва да изхвърли обицата и ще се наложи да я махна...знам, че дупките ще зарастнат, а ще остане ли белег от тях, ако остане може ли някак да ги прикрия или премахна чувала съм, че има някакви мазила? newsm78
Със сигурност ще ти остане белег и никакви мазила няма да го премахнат. Ако все пак искаш да пробваш кремчето е Контрактубекс.

# 9
  • Мнения: 10
Ами някои казват, че колкото по-скоро си махна обицата шанса да остане белег е малък...имам я от сряда и току-що я махнах дано не остане, ако не ще пробвам с това, което каза. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт