какво за разхлабване?

  • 3 908
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 600
мами, от ябълковия сок се запича и понякога става много нервна, ако пропусне ден-два. на тази възраст(2месеца и 1/2) как може да я разхлабваме?

# 1
  • Мнения: 46 560
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Пъхаш термометъра в дупето за две-три минути и сте готови. Само че внимавай да не го практикуваш често, защото червата стават лениви. Освен това може и с дръжка от мушкато, пак в дупето.Или и дай пюре от сини сливи.Сега друго не се сещам.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Негативно съм настроена към това да се мушкат термометри,мушкати и подобни  неща в дупето на бебе.Препоръчвам ти масажи на коремчето по посока на часовниковата стрелка или сапунена топла вода се впръсква с малка спринцовка в дупето.И наистина, спри соковете щом я запичат има време и за тях.

# 4
  • Мнения: 307
Опитай с чай "Blevit L".

# 5
  • Мнения: 3 537
На нас най-добре ни действаше сок от прясто сварена тиква,също и плода пасирана на пюренце.

# 6
  • Мнения: 7 803
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

с две ръце подкрепям

# 7
  • Мнения: 5 183
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

с две ръце подкрепям

И аз!!!

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Абе много сте малки, ама сок от круша ще помогне със сигурност, веднъж дадох настъргана сурова круша и 1 седмица имаше растройство  Sick

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Аз също бях започнала да му давам сок от ябълка и имахме същия проблем.Сега го спрях и детенцето се чувства добре само на кърма.
 Иначе като го мъчи акито правя масажче на коремчето с мехлемчето Бейбинос и му помага.

# 10
  • Мнения: 254
ПОДКРЕПЯМ С ДВЕ РЪЦЕ!!! става и за толкова малки бебчета... Wink

# 11
  • Мнения: 1 771
На нас най-добре ни действаше сок от прясто сварена тиква,също и плода пасирана на пюренце.


Не вярвам да предлагаш на бебе на 2 месеца и три седмици да се даде това newsm78!

Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

Аз също бях започнала да му давам сок от ябълка и имахме същия проблем.Сега го спрях и детенцето се чувства добре само на кърма.
 Иначе като го мъчи акито правя масажче на коремчето с мехлемчето Бейбинос и му помага.

Аз подкрепям мнението на Никол и tane.

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 01:09 от goldenova

# 12
  • Мнения: 180
Щом се запича,спри го-има време да я захраниш Stop

# 13
  • Мнения: 5 500
Абе майки, вие изобщо мозък имате ли? Какви са тез термометри, мушката и спринцовки? Имате бебе, не животно! Потресена и възмутена е меко казано като прочета нещо подобно!!!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Първото ми дете също беше запечено.Рядко но се случваше .От ранното въвеждане на  сокчетата и ранното захранване.И на мен ми бяха казали с термометър,но си е голяма мъка.Вторият ми син беше само на кърма до 6 месеца и нямахме проблем със запек. Laughing

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 08:47 от krasi stz

# 15
  • Мнения: 3 861
Абе майки, вие изобщо мозък имате ли? Какви са тез термометри, мушката и спринцовки? Имате бебе, не животно! Потресена и възмутена е меко казано като прочета нещо подобно!!!
Това с термометрите и клизмичката (спринцовката)е много често срещана практика, от какво толкова си ПОТРЕСЕНА не мога да разбера. А клизма с топла водичка се прави на хората, а и вероятно и на теб ти се е случвало поне веднъж в живота, когато си раждала и това в никакъв случай не е животинско. А като му мериш температурата на детето с обикновен живачен термометър къде му я мериш? Или може би седи кротко 10 минути с термометър под мишницата и не мърда??? не всеки може да си позволи термометър за 100 лв. например за мигновенно мерене в ухото...

А иначе по темата...Аз също мисля, че ако отложиш захранването със сокче ще се нормализират нещата. Има време за това

# 16
  • Мнения: 1 427
Спри соковете-много сте малки!

# 17
  • Мнения: 3 089
по добре е да не даваш сокове, но ако все пак си решила - добре. остава ти вариант сироп дуфалак. помагало и е безвредно, т.е. може да се дава много дълго време. на нас обаче не ни помогна. аз веднъж на 5 дни изаквах бебка с термометър. и то какво изакване само - изхвърляше слонски количества, а тогава бяхме само на кърма. от 2 седмици давам по 30 гр. заленчуково пюре (ако изобщо го поеме, разбира се) и сега сама си върши работата най-много през ден.

# 18
  • Мнения: 468
Аз съм от мамите, които не подкрепят механичните методи. Мисля, че трябва да спрете соковете - цял живот ще ги пиете, изчакай още малко.
Ако бебето е на кърма нека остане само и единствено на кърма, а ти се храни пълноценно и приемай достатъчно течности.
Ако пък сте с АМ опитай чай Блевит Л или сок от синя слива /Хип/ или грозде /Бебивита, Семпер/, но от 3 навършени месеца и само в краен случай.

# 19
  • Мнения: 177
Сокчетата от ябълки и моркови имат запичащ ефект, а сокчета или плодови пюрета от круши и  сливи -разхлабващ.Но за плодови пюрета е рано,те са от 4 месец.По добре си карайте само на мляко.

# 20
  • Мнения: 1 059
При нас най добре деистваше свареня тиква или сок от круша. Тиквата я варях и после я цедях и му я давах като сокче.

# 21
  • Мнения: 10 758
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

с две ръце подкрепям
и аз.Може ли да даваш на двумесечно бебе сок?
Ейййй, вече се дразня.
И друго - не му пъхай нищо в дупето Peace

# 22
  • Мнения: 5 500
Абе майки, вие изобщо мозък имате ли? Какви са тез термометри, мушката и спринцовки? Имате бебе, не животно! Потресена и възмутена е меко казано като прочета нещо подобно!!!
Това с термометрите и клизмичката (спринцовката)е много често срещана практика, от какво толкова си ПОТРЕСЕНА не мога да разбера. А клизма с топла водичка се прави на хората, а и вероятно и на теб ти се е случвало поне веднъж в живота, когато си раждала и това в никакъв случай не е животинско. А като му мериш температурата на детето с обикновен живачен термометър къде му я мериш? Или може би седи кротко 10 минути с термометър под мишницата и не мърда??? не всеки може да си позволи термометър за 100 лв. например за мигновенно мерене в ухото...
Ама разбира се, то и осоляването и мазането с маз е често срещана практика, явно на страни стои въпроса колко е правилна!
В дупе Т не съм мерила и няма да меря, меря под мищницата, бебе или дете, така съм я мерила.
И не само съм потресена, ами и отвратена като прочета подобни глупости!
Цецо също беше запечен и беше само на 20 дни. Запече се от АМ, което му даваха в болницата, като си го взех го смених, тъй като беше на изк. хранене. Правих млякото с овесена вода, правих масаж на корема, правих и масаж на стъпалото в меката част м/у пръстите и петата се намира зоната на дебелото черво!
И през ум не ми е минавало да му прилагам такива древни методи!!!

# 23
  • Мнения: 660
Ей, чета това и изведнъж си казах "Дали пък на нашите баби не им е хрумнала гениалната идея да захранват толкова отрано и то точно със сок от ябълки именно с цел да запича - или им е идвало нанагорно безконечното пране на наакани пелени, или пък ги е било страх от обезводняване поради честите изхождания..."

Това беше шега. Сега сериозно. В медицината има едно правило, че когато е известен агентът, който причинява дадено неразположение на организма, първо се прекъсва контактът с този агент, а после се търсят начини за подпомагане, ако организмът междувременно не се справи сам. Щом детето чувства дискомфорт от ябълков сок, прекъсваш приема и следиш накъде вървят нещата. Ако има подобрение - на баба ти обясняваш, че педиатърът е забранил, а на педиатъра му припомняш горното правило. Ако въпреки това запекът продължи, отиваш да правите по-сериозни изследвания.

# 24
  • Мнения: 3 760
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.
Именно!
Освен, че запича, сокът дразни стомашната лигавица, води до колики и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 530
 Кексче, преди да напишеш нещо първо помисли. Не е красиво да обиждаш с лека ръка. Да, мозък имаме щом пишем в този форум, а не са ни прибрали. Вчера подминах изказванията ти и обидите, но явно ти държиш да бъдеш забелязана и настояваш да ти се обърне внимание. Никой няма право да обижда. Колкото и да си потресена запази за себе си потреса. Ти разбира се си най- добрата и съвременна майка, дано не ти се налага да се възползваш от тези методи. Аз също чета литература за отглеждане на деца, а може би имам и по- голям опит от теб в това.Има моменти, в които масажа не помага. А колкото до мерене на температурата, прочети д-р Спок. Ректалната температура е най- прецизно измерена и точна.
И накрая отглеждай си детето без да се възползваш от древните методи, но се въздържай от обиди. Не е това начина да покажеш колко добра и съвременна майка си.

# 26
  • Мнения: 695
това с тернометъра и на нас ни го бяха казали,но мен много ме беше страх Sadзатова ме посъветваха когато е запечена да и слегам малко пове4е захар във водата например ако слагаш 1л. да сложиш 2л.при нас деиства и пюре от сини сливи. Wink

# 27
  • Мнения: 5 500
Кексче, преди да напишеш нещо първо помисли. Не е красиво да обиждаш с лека ръка. Да, мозък имаме щом пишем в този форум, а не са ни прибрали. Вчера подминах изказванията ти и обидите, но явно ти държиш да бъдеш забелязана и настояваш да ти се обърне внимание. Никой няма право да обижда. Колкото и да си потресена запази за себе си потреса. Ти разбира се си най- добрата и съвременна майка, дано не ти се налага да се възползваш от тези методи. Аз също чета литература за отглеждане на деца, а може би имам и по- голям опит от теб в това.Има моменти, в които масажа не помага. А колкото до мерене на температурата, прочети д-р Спок. Ректалната температура е най- прецизно измерена и точна.
И накрая отглеждай си детето без да се възползваш от древните методи, но се въздържай от обиди. Не е това начина да покажеш колко добра и съвременна майка си.
Не, няма да си задържа потреса за себе си, защото някои други майки, които все още се чудят какво да правят трябва да знаят, че освен древните методи има и цивилизовани, а не да се хвърлят при запек да бъркат в дупетата на бебета си с мушкато!!! Добре бе, айде ти като имаш запек започвай да си прилагаш метода на термометъра Sick
Д-р Спок можеш да си го запазиш за себе си, не ми е критерий, имам мозък в главата си!


На останалото в постинга ти няма да обърна внимание, защото ми е под нивото да споря и да се доказвам!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
Спри сокчетата! На тази възраст детенце се нуждае единствено от мляко!

# 29
  • Мнения: 953
В 700гр.вода вряща, сложи една препълнена лъжица овесени ядки, вари 5 мин., след като изстине,  го прецеди и го давай вместо вода. Много добре действа. Ядките може да ги изядеш ти. Ние бяхме запечени, но след тази отвара проблем не сме имали

# 30
  • София
  • Мнения: 203
А овесените ядки не съдържат ли глутен? Бебето е доста малко за глутен. Дъщеря ми имаше същия проблем в тази възраст, но педиатърката каза, че в тази възраст е често явление. Според нея до 3 дни не е опасно. Тя също ми препоръча във водичката да се сложи мед вместо захар, ноа аз съм алергична към полени и не съм експериментирала с меда. Сега вече Преслава яде плодови и зеленчукови пюрета и нямаме проблем.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 605
Тя също ми препоръча във водичката да се сложи мед вместо захар.
Това много ме учудва - повечето педиатри съветват даването на мед да се отложи поне след годинката...

В 700гр.вода вряща, сложи една препълнена лъжица овесени ядки...
Овесените ядки съдържат глутен!

Освен това наистина няма смисъл да се дават пюренца или сокчета на незахранено бебе, което реагира на ябълков сок.

Моят съвет е - спри сока! Ако пак има проблем, чаят Blevit L е ефикасен и безвреден. Няма привикване. Давах го на дъщеря си в тази възраст и съм доволна.
И не мъчи бебето с клизми!

# 32
  • София
  • Мнения: 9 878
И аз бих те посъветвала да спреш сокчето.Когато започнах да давам на малката си дъщеря сок от ябълки ,тя беше на два месеца и получи леко разтройство.Спрях веднага сока,разтройството мина моментално и когато след около месец пак захраних със сок,нямахме проблем.КЕКСЧЕ,опитвам се да подминавам изказвания от сорта на твоите,но този път май няма да се сдържа.Толкова ли е трудно да си кажеш мнението с нормален тон,без тези обиди.Аз като съм си захранила двете дечица рано не се вра между шамарите да обяснявам защо така,защо иначе-всяка от нас си има глава на раменете.Хората тук питат за мнение,а не търсят злобарски изказвания.Да го е страх човек да попита нещо-все ще се намери някой да ти каже колко лоша майка си.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 530
Кексче, твоето ниво го видяхме всички. Само ще ти кажа- горкото ти дете. От такива самонадеяни ....... просто ми е писнало. А колкото до мозъка в главата ти, е видяхме го.А освен него май и елементарното възпитание не ти е на ред.Никой няма право да обижда хора, който при това даже и не познава. Не си прави труда да отговаряш.

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 15:23 от bifana

# 34
  • Мнения: 2 768
Не, няма да си задържа потреса за себе си, защото някои други майки, които все още се чудят какво да правят трябва да знаят, че освен древните методи има и цивилизовани, а не да се хвърлят при запек да бъркат в дупетата на бебета си с мушкато!!! Добре бе, айде ти като имаш запек започвай да си прилагаш метода на термометъра Sick
Д-р Спок можеш да си го запазиш за себе си, не ми е критерий, имам мозък в главата си!

Аз лично много бих се радвала ако някой ме беше фраснал на времето (дори и с думи) и ми беше казал да не бърникам в дупето на детето ми! Щото педито ми каза да правя точно това! #2gunfire И аз понеже никога не съм имала подобни проблеми преди това я послушах doh  А тона на КЕКСЧЕ е оправдан - понякога трябва да си краен, за да те чуят!

# 35
  • Мнения: 8 769
Между това да се обижда и да се алармира има разлика. Моля, укротете топката!

Общи условия

Активация на акаунт