какво за разхлабване?

  • 3 915
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
Абе майки, вие изобщо мозък имате ли? Какви са тез термометри, мушката и спринцовки? Имате бебе, не животно! Потресена и възмутена е меко казано като прочета нещо подобно!!!
Това с термометрите и клизмичката (спринцовката)е много често срещана практика, от какво толкова си ПОТРЕСЕНА не мога да разбера. А клизма с топла водичка се прави на хората, а и вероятно и на теб ти се е случвало поне веднъж в живота, когато си раждала и това в никакъв случай не е животинско. А като му мериш температурата на детето с обикновен живачен термометър къде му я мериш? Или може би седи кротко 10 минути с термометър под мишницата и не мърда??? не всеки може да си позволи термометър за 100 лв. например за мигновенно мерене в ухото...

А иначе по темата...Аз също мисля, че ако отложиш захранването със сокче ще се нормализират нещата. Има време за това

# 16
  • Мнения: 1 428
Спри соковете-много сте малки!

# 17
  • Мнения: 3 089
по добре е да не даваш сокове, но ако все пак си решила - добре. остава ти вариант сироп дуфалак. помагало и е безвредно, т.е. може да се дава много дълго време. на нас обаче не ни помогна. аз веднъж на 5 дни изаквах бебка с термометър. и то какво изакване само - изхвърляше слонски количества, а тогава бяхме само на кърма. от 2 седмици давам по 30 гр. заленчуково пюре (ако изобщо го поеме, разбира се) и сега сама си върши работата най-много през ден.

# 18
  • Мнения: 468
Аз съм от мамите, които не подкрепят механичните методи. Мисля, че трябва да спрете соковете - цял живот ще ги пиете, изчакай още малко.
Ако бебето е на кърма нека остане само и единствено на кърма, а ти се храни пълноценно и приемай достатъчно течности.
Ако пък сте с АМ опитай чай Блевит Л или сок от синя слива /Хип/ или грозде /Бебивита, Семпер/, но от 3 навършени месеца и само в краен случай.

# 19
  • Мнения: 177
Сокчетата от ябълки и моркови имат запичащ ефект, а сокчета или плодови пюрета от круши и  сливи -разхлабващ.Но за плодови пюрета е рано,те са от 4 месец.По добре си карайте само на мляко.

# 20
  • Мнения: 1 059
При нас най добре деистваше свареня тиква или сок от круша. Тиквата я варях и после я цедях и му я давах като сокче.

# 21
  • Мнения: 10 758
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.

с две ръце подкрепям
и аз.Може ли да даваш на двумесечно бебе сок?
Ейййй, вече се дразня.
И друго - не му пъхай нищо в дупето Peace

# 22
  • Мнения: 5 500
Абе майки, вие изобщо мозък имате ли? Какви са тез термометри, мушката и спринцовки? Имате бебе, не животно! Потресена и възмутена е меко казано като прочета нещо подобно!!!
Това с термометрите и клизмичката (спринцовката)е много често срещана практика, от какво толкова си ПОТРЕСЕНА не мога да разбера. А клизма с топла водичка се прави на хората, а и вероятно и на теб ти се е случвало поне веднъж в живота, когато си раждала и това в никакъв случай не е животинско. А като му мериш температурата на детето с обикновен живачен термометър къде му я мериш? Или може би седи кротко 10 минути с термометър под мишницата и не мърда??? не всеки може да си позволи термометър за 100 лв. например за мигновенно мерене в ухото...
Ама разбира се, то и осоляването и мазането с маз е често срещана практика, явно на страни стои въпроса колко е правилна!
В дупе Т не съм мерила и няма да меря, меря под мищницата, бебе или дете, така съм я мерила.
И не само съм потресена, ами и отвратена като прочета подобни глупости!
Цецо също беше запечен и беше само на 20 дни. Запече се от АМ, което му даваха в болницата, като си го взех го смених, тъй като беше на изк. хранене. Правих млякото с овесена вода, правих масаж на корема, правих и масаж на стъпалото в меката част м/у пръстите и петата се намира зоната на дебелото черво!
И през ум не ми е минавало да му прилагам такива древни методи!!!

# 23
  • Мнения: 660
Ей, чета това и изведнъж си казах "Дали пък на нашите баби не им е хрумнала гениалната идея да захранват толкова отрано и то точно със сок от ябълки именно с цел да запича - или им е идвало нанагорно безконечното пране на наакани пелени, или пък ги е било страх от обезводняване поради честите изхождания..."

Това беше шега. Сега сериозно. В медицината има едно правило, че когато е известен агентът, който причинява дадено неразположение на организма, първо се прекъсва контактът с този агент, а после се търсят начини за подпомагане, ако организмът междувременно не се справи сам. Щом детето чувства дискомфорт от ябълков сок, прекъсваш приема и следиш накъде вървят нещата. Ако има подобрение - на баба ти обясняваш, че педиатърът е забранил, а на педиатъра му припомняш горното правило. Ако въпреки това запекът продължи, отиваш да правите по-сериозни изследвания.

# 24
  • Мнения: 3 760
Ако спреш да даваш други неща, освен мляко, стомаха на детето ти ще се чувства отлично.
Именно!
Освен, че запича, сокът дразни стомашната лигавица, води до колики и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 530
 Кексче, преди да напишеш нещо първо помисли. Не е красиво да обиждаш с лека ръка. Да, мозък имаме щом пишем в този форум, а не са ни прибрали. Вчера подминах изказванията ти и обидите, но явно ти държиш да бъдеш забелязана и настояваш да ти се обърне внимание. Никой няма право да обижда. Колкото и да си потресена запази за себе си потреса. Ти разбира се си най- добрата и съвременна майка, дано не ти се налага да се възползваш от тези методи. Аз също чета литература за отглеждане на деца, а може би имам и по- голям опит от теб в това.Има моменти, в които масажа не помага. А колкото до мерене на температурата, прочети д-р Спок. Ректалната температура е най- прецизно измерена и точна.
И накрая отглеждай си детето без да се възползваш от древните методи, но се въздържай от обиди. Не е това начина да покажеш колко добра и съвременна майка си.

# 26
  • Мнения: 695
това с тернометъра и на нас ни го бяха казали,но мен много ме беше страх Sadзатова ме посъветваха когато е запечена да и слегам малко пове4е захар във водата например ако слагаш 1л. да сложиш 2л.при нас деиства и пюре от сини сливи. Wink

# 27
  • Мнения: 5 500
Кексче, преди да напишеш нещо първо помисли. Не е красиво да обиждаш с лека ръка. Да, мозък имаме щом пишем в този форум, а не са ни прибрали. Вчера подминах изказванията ти и обидите, но явно ти държиш да бъдеш забелязана и настояваш да ти се обърне внимание. Никой няма право да обижда. Колкото и да си потресена запази за себе си потреса. Ти разбира се си най- добрата и съвременна майка, дано не ти се налага да се възползваш от тези методи. Аз също чета литература за отглеждане на деца, а може би имам и по- голям опит от теб в това.Има моменти, в които масажа не помага. А колкото до мерене на температурата, прочети д-р Спок. Ректалната температура е най- прецизно измерена и точна.
И накрая отглеждай си детето без да се възползваш от древните методи, но се въздържай от обиди. Не е това начина да покажеш колко добра и съвременна майка си.
Не, няма да си задържа потреса за себе си, защото някои други майки, които все още се чудят какво да правят трябва да знаят, че освен древните методи има и цивилизовани, а не да се хвърлят при запек да бъркат в дупетата на бебета си с мушкато!!! Добре бе, айде ти като имаш запек започвай да си прилагаш метода на термометъра Sick
Д-р Спок можеш да си го запазиш за себе си, не ми е критерий, имам мозък в главата си!


На останалото в постинга ти няма да обърна внимание, защото ми е под нивото да споря и да се доказвам!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
Спри сокчетата! На тази възраст детенце се нуждае единствено от мляко!

# 29
  • Мнения: 953
В 700гр.вода вряща, сложи една препълнена лъжица овесени ядки, вари 5 мин., след като изстине,  го прецеди и го давай вместо вода. Много добре действа. Ядките може да ги изядеш ти. Ние бяхме запечени, но след тази отвара проблем не сме имали

Общи условия

Активация на акаунт