Изчерпан яйчников резерв

  • 281 875
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 745
Момичета при доказан остър недостиг витамин Д , по добро усвояване от организма е този витамин Д на дражета. Той се счита лекарство и лекарите изписват при остеопороза и т. н. При мен с по 10 капки Вигантол на ден за месец си стоя още под долната граница. Аптекаря ми каза че Вигантол е по скоро за лек недостиг .
Благодаря ти за споделянето.Има ли марка?И аз с Вигантол по 10 капки на ден не мога са го вдигна.

# 646
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако вит. Д не се приема с мазна храна, все тая каква форма ще приемате

# 647
  • Мнения: 198
Алфа Д3 1 микрограм , хим. име Алфакалцидол . Различен тип Витамин Д е от Вигантола , но не може и двата на веднъж - само този ! Тева Фармасютикъл България , за 17 лв го взех 30 капсули за 1 месец по 1 на ден .

# 648
  • Мнения: 1 745
Ако вит. Д не се приема с мазна храна, все тая каква форма ще приемате
С мазна храна го приемам,че и с лъжица зехтин,както и другите мастноразтворими....

Алфа Д3 1 микрограм , хим. име Алфакалцидол . Различен тип Витамин Д е от Вигантола , но не може и двата на веднъж - само този ! Тева Фармасютикъл България , за 17 лв го взех 30 капсули за 1 месец по 1 на ден .

Благодаря ти, Annikaleo!И аз ще взема да пробвам с този....

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 12:33 от bubastet

# 649
  • Мнения: 198
Buba Чакам feedback за резултати Simple Smile

# 650
  • Мнения: 1 745
Buba Чакам feedback за резултати Simple Smile
Ами,ще дам feedback Simple Smile. Днес ще го купя, в Бургас ходих на "Афиа", там ми предлагаха за 18,50 лв. Ти започна ли го?

# 651
  • София
  • Мнения: 7 502
Всеки организъм е различен, аз от дефицит вдигнах до Горна граница за около 4-5м с Вигантол. Витамин Д се вдига бавно, имайте търпение.

# 652
  • Мнения: 175
По колко капки на ден пиеше?

# 653
  • София
  • Мнения: 7 502
Почнах с 5, но не наваксвах, увеличих до 10, докато компенсирам дефицита, после пак намалих, за да поддържам нивото. Правех контролно изследване на всеки 3-4 седмици, за да не предозирам.

По колко капки на ден пиеше?

# 654
  • София
  • Мнения: 3 412
И аз да се запиша в темата, на същото положение като вас съм. Късмет от сърце на всички с борбата за детенце, дано има повече успели Flowers Four Leaf Clover

# 655
  • Мнения: 1 745
Аз пия по 10 капки Вигантол на ден от година и половина,като преди това пиех други марки вит.Д на капсули.Не мърда и не мърда,а йонизираният ми калций е на горната граница...,не мога да увеличавам повече дозата.

# 656
  • Мнения: 6 044
При мен се вдигна почти на горна граница след прием на 5000 единици дневно. Приемах гел капсули на Healthy Origins. Като забременях го спрях и като го пуснах пак след миседа, беше паднал на долна граница - около 13. Пиех го заедно с някаква мазничка храна.

# 657
  • София
  • Мнения: 3 412
И аз пия Вигантол по 5000 на ден, но задължително с магнезии по 1 таблета от 250 мг. за да може да се усвоява добре от органзма, в противен случай без магнезии има вероятност да се изхвърля директно и да не се усвоява. Тогава и резултата не е на лице

# 658
  • Мнения: 1 745
Ами,то в комбинация и с вит.К2 се пие,но той е коагулант,а аз съм с предразположеност към тромбофилия.А магнезият май и той сгъстява кръвта...,някъде бях чела,ако не бъркам,де...

# 659
  • София
  • Мнения: 3 412
До сега четох за магнезия и влиянието му върху организма, но никъде не пише, че сгъстява кръвта.  Аз пия на Абофарма магнезии с витамин б-комплекс по една таблетка дневно, струва 7лв. и стига точно за 30 дни.

Общи условия

Активация на акаунт