Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 1 149
В Света Марина във Варна и двата пъти ги правя. Предния път си платих 35 лева, годините ми пак си бяха толкова, това в кръга на шегата. Там ми казаха, че вече здравната каса го поема и не трабва този път да плащам. Резултатите си ги вземам онлайн от сайта на Национална генетична лаборатория направо.

# 616
  • Мнения: X
Може би щом се е наложило да правиш второ изследване си минала в графата "Рискова бременност", та затова изследването ти е минало по Здравна каса. Ето една брошура на НЗОК, в която ясно е записано, че бременни над 35 години имат право на това изследване безплатно.
http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=10 … ame=PBFE-1503.pdf

# 617
  • Мнения: 2 009
До колкото съм чувала по новините имаше проектозакон бхс да е безплатно за всички,но не знам дали го гласуваха и ако да -от кога е в сила. Възможно е вече да е приет

# 618
  • Мнения: 63
Предвид дъждовното време, какво мислите за това кои чайове може да се пият ? Всички ли са безопасни?

# 619
  • Мнения: 237
nadetooo0707 - до колкото четох в една статия, най-безопасен е чаят от шипки! Но не си спомням къде е статията извадила съм си само някакви бележки. Ще се опитам да я намеря за да я пусна.

PS: ето я статията http://www.hera.bg/s.php?n=1566  последната точка е за билките и чайовете. Но мисля, че може да се консултираш и с д-р  за това!

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 19:37 от Sad_Brown_Eyes

# 620
  • Сандански
  • Мнения: 309
Момичета, кажете храна, от която не се получават киселини? Преди малко пийнах две чаши айран и киселините веднага започнаха. Sad

# 621
  • Мнения: 237
Според мен това с киселините е индивидуално. Поне при мен, ми вървяха само и единствено вечерно време, и то като си легна. Установих че е защото първият триметър се чувствах мн зле вечерно време и веднага след вечеря си лягах. Но си наложих да не лягам веднага, а да изчаквам поне половин час.

# 622
  • Сандански
  • Мнения: 309
Sad_Eyes, май наистина е така. И при мен са вечер, но при мен няма значение кога си лягам. По принцип гледам да вечерям до 6-7 часа, а си лягам към 10. Бебето също го усещам повече вечерта, почти по същото време, в което започват киселините. Не е възможно да дразнят и бебето, нали?  Thinking Crazy 

# 623
  • Мнения: 121
До колкото съм чувала по новините имаше проектозакон бхс да е безплатно за всички,но не знам дали го гласуваха и ако да -от кога е в сила. Възможно е вече да е приет
Във Варна е безплатно в Терапията в момента, нямаше момиче което да плаща миналата седмица. Подробости незная, изненадох се.

# 624
  • Мнения: 405
Аз пия чай от шипка. Знам, че е най-полезен за бременни.

# 625
  • Мнения: 63
Значи от утре сутрин по един чай от шипки , а и си мисля че когато не се прекалява с количеството няма проблем.
Мерси за споделените мнения.

# 626
  • Мнения: 112
Диване, извади си нов болничен и не подписвай нищо. По време на болничен не могат въобще да те пипнат. Просто си взимай болнични до края. 
Срокът на изпитателния ти срок се измества, което значи, че като се върнеш от майчинство все още си в изпитателен срок и могат да те уволнят тогава, имай предвид. Тогава обаче се ползваш със защита на работеща майка с дете до две години. Повечето работодатели се страхуват от заплаха от съд, ако уволнят майка тогава.
Но в момента аз бих си взела на твое място болнични без никакви скрупули и просто им кажи, че ако направят нещо, докато те няма, ще алармираш инспекцията по труда и ще си говорят с адвоката ти. В повечето случаи и само заплаха е достатъчна, а и като гледам работодателят ти играе на дребно, няма да иска да се разправя със съд. Много дребна душа е, как се дразня на такива мизерници ooooh! Не заслужава да го улесняваш  Naughty

# 627
  • Мнения: 2 009
И чай от липа може. Plami,а какво стана с твоя проблем

# 628
  • Мнения: X
Чаят от шипки е супер, но е добре да се има предвид, че запича.

# 629
  • Мнения: 112
И чай от липа може. Plami,а какво стана с твоя проблем
Гери, мерси, че питаш. Мисля си, че имам макар и минимално подобрение. Дано да не е самовнушение. Давам си още няколко дни, а и до тогава ще излязат изследванията, АГ-то трябва добре да ме прегледа в четвъртък, ако реша да правя онова гнусно изследване другата седмица. Много искам да съм наистина добре до тогава и хич да не се налага  Praynig
Ще ви кажа като има развитие.
Благодаря пак за подкрепата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт